Tammikuussa opiskelemaan? Lisähaku alkaa 27.11.
Hämeen ammattikorkeakoulu tarjoaa lisähaussa 27.11.–7.12.2017 klo 15 mennessä uuden hakumahdollisuuden vapaaksi jääneille opiskelupaikoille.
Lisähaussa ovat mukana insinööri (AMK), konetekniikka, päivätoteutus sekä insinööri (AMK), sähkö- ja automaatiotekniikka, monimuotototeutus. Koneteknikkaa opiskellaan HAMKin Riihimäen toimipisteessä ja sähkö- ja automaatiotekniikkaa Valkeakoskella.
Lisähaun sähköinen hakulomake löytyy Opintopolku.fi -palvelusta yllä mainittuna aikana.
Valintakokeet järjestetään 11.12.2017. Tiedon opiskelupaikasta saa heti koetta seuraavana päivänä, 12.12.2017. Opinnot alkavat tammikuussa 2018.
Koulutustiedot löytyvät osoitteesta www.hamk.fi/hakijalle. Molempien koulutuksien haun ja valinnan aikataulusta julkaistaan vielä omat tiedotteet, käythän lukemassa myös ne.
Lisätiedot
Hakijapalvelut, p. (03) 646 4501 ja (03) 646 4504 tai sp. hakijapalvelut(at)hamk.fi
[addthis tool=”addthis_sharing_toolbox”]