HAMKista 19.12.2018 valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 19.12.2018 valmistuvat

HAMKista 19.12.2018 valmistuvat

19.12.2018 09:00

HAMKista valmistui 19.12. yhteensä 139 uutta asiantuntijaa AMK- ja YAMK-koulutuksista. Lämpimät onnittelut kaikille tutkinnon suorittaneille!

Alla luetellut henkilöt  ovat antaneet suostumuksensa valmistumistiedon julkaisemiseen.

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)
Gers Kati Susanne, Järvenpää
Haikonen Mari Kerttu Kaarina, Hämeenlinna
Huttunen Riikka Anna-Liina, Hämeenlinna
Mattsson Roosa Juulia, Pirkkala

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK)
Kaitakorpi Marjukka Anna-Liisa, Hämeenlinna
Raikamo Karita Tea, Hämeenlinna

Luonnonvara-ja ympäristöala

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)
Kataja Hanna Mari Marjukka, Alajärvi

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)
Heinänen Sonja Anneli, Tampere

Rakennetun ympäristön koulutus, hortonomi (AMK)
Ahonen Anna Edla Matilda, Riihimäki

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma, hortonomi (AMK)
Andersson Niina Johanna, Siuntio

Tekniikan ja liikenteen ala

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Koivikko Arto Juhani, Hämeenlinna

Electrical and Automation Engineering -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Blaku Flokart, Tampere
Saidnassim Nurbek, Tampere

Automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Haulivuori Toni Ari Petteri, Akaa

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Fröjdman Aku-Heikki Antero, Akaa
Kairajärvi Kalle Samuel, Valkeakoski
Koivisto Perttu Viktor Pellervo, Hämeenlinna
Rajala Miro Pekka Samuli, Hämeenlinna
Sovala Juhani Antero, Akaa

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Eskola Mira Melina, Hausjärvi
Lindqvist Robin Emil Christer, Sipoo

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Perttula Tuomas Eerikki, Riihimäki

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)
Lignell Lasse Petteri Abraham, Järvenpää
Muttilainen Joonas Pellervo, Tampere

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Hutri Valtteri Vili Veikka, Forssa
Saapunki Anniina Sini Maaria, Tuusula

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Korhonen Tomi Kalevi, Mäntsälä

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Tynkkynen Janne Petteri, Hämeenlinna

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)Hirvonen Heikki Juhani, Helsinki
Jokinen Heidi Marja Helena, Tampere
Kivilahti Kaisa Helena Katariina, Hämeenlinna
Klemola Marjut Eila Vilhelmiina, Hämeenlinna
Koro Katariina Matilda, Tampere
Lepola Sirpa Irja Anneli, Hämeenlinna
Nokkonen Olli-Pekka Johannes, Vantaa
Peltomaa Maija-Leena, Tammela
Salo Julia Edith, Kangasala
Tanskanen Eetu Aarne Jalmari, Seinäjoki
Tonder Nina Johanna, Hämeenlinna
Viinikka Aino Laura Johanna, Tampere

International Business – koulutus, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Berrouj Yassine, Hämeenlinna
Bytyqi Avdyl, Tampere
Cai Yuqi, Valkeakoski
Duong Chi Dung, Kärkölä
Eskola Aukusti Johannes, Tampere
Hellgren Niko Ville, Valkeakoski
Ibrahimaj Morea, Tampere
Kari Henna Kristiina, Tampere
Kemiläinen Iina Tessa Pauliina, Aura
Koivisto Sami Tapani, Valkeakoski
Kokkonen Kimmo Matias, Hämeenlinna
Laurila Stina Maarit, Hämeenlinna
Le Kieu Anh, Helsinki
Li Xiaojia, Pirkkala
Musliu Duresa, Helsinki
Mäkinen Nelli Eveliina, Tampere
Mäntylä Laura Emilia, Lieto
Niemi Ville Valtteri, Lempäälä
Pitkävirta Tiina Marika, Tampere
Rastas Hanna Maria, Nokia
Salminen Ida Maria, Valkeakoski
Savino Toni Toomas Kristian, Tampere
Sinijärvi Iiro Mikael Anssinpoika, Tampere
Suutari Anna Eveliina, Kangasala
Tsuma Iddah, Tampere
Virta Vesa Tapio, Valkeakoski
Wong Sun Yue Sunny, Kiina
Zhuri Erdit, Saksa

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)
Korhonen Joni Kalle, Hämeenlinna
Koro Kristiina Sofia, Tampere
Lintusalo Samo Atte Kalevi, Hämeenlinna
Luodonpää Niko Petteri, Hämeenlinna
Muhonen Eetu Aleksi, Helsinki
Rajala Juha Pekka, Porvoo

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)
Kahila Niina Marika, Karkkila
Knuutila Ville Tapio, Salo
Koskinen Jarno Markus, Tampere
Larin Dmitri, Loimaa
Leino Asta Helena, Loppi
Lindfors Marko Mikael, Akaa
Mäkinen Elisa Anne Maria, Hämeenlinna
Nyfors Anne Aulikki, Hyvinkää
Pätsi Kiia Kukka-Maaria, Huittinen
Ranta Susanna Arja Maria, Forssa
Rantanen Essi Kaarina Emilia, Tammela
Silvo Matilda Olivia, Forssa
Sirén Hanna Kaisa, Hämeenlinna
Tainio Sara Katariina, Humppila
Talvio Asta Maria, Forssa
Tervomaa Tuuli Kaarina, Forssa
Tirkkonen Topias Valtteri, Forssa
Toivonen Emmi Karoliina, Hämeenlinna
Turtia Tiina Kaarina, Lappeenranta
Uski Ville Heikki Tapani, Turku
Vainio Ida Anniina, Hämeenlinna
Valtonen Krista Elisabeth, Somero
Varvikko Tiinu Adeliina, Forssa

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)
Al-Janabi Sanna Sinikka, Hämeenlinna
Haapanen Riina Aino Elissa, Riihimäki
Helander Cecilia Ellen, Hämeenlinna
Ilomäki Niina Johanna, Hämeenlinna
Jaakonsaari Jenny Anni Elina, Janakkala
Kauhanen Emmi Sofia, Helsinki
Koivula Milla Anna Elviira, Hämeenlinna
Koivurinne Satu Marja, Hämeenlinna
Saarinen Elina Maiju Vilhelmiina, Hyvinkää

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Luonnonvara-ja ympäristöala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi (ylempi AMK)
Nygård Jonna Maria, Lapinjärvi

Tekniikan ja liikenteen ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)
Peräsuo Kirsi Marja, Tuusula

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)
Holmqvist Turkka Severi, Lohja
Kultalahti Sirkku Marianne, Vantaa
Lähdetniemi Riikka Maria, Tampere

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK)
Pasanen Markus Sakari, Lohja
Suursalmi Riku Samuli, Kouvola

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketoiminnan kehittäminen, tradenomi (ylempi AMK)
Heikkilä Marjatta Helena, Tampere
Kovanen Tuuli Helinä, Vantaa
Kronqvist Emilia Anna Katherine, Espoo
Putkinen Tiina Taru Tuulikki, Helsinki
Repo Lauri Samuli, Hämeenlinna
Sandell Tiina Maria, Nokia
Valenius Linda Maria, Espoo

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Kekki Maarit Hannele, Janakkala
Korpi Liisa Maria, Tampere
Siame-Moono Eunice, Uusikaupunki
Njemo Charles Batumani, Hämeenlinna
Suoniemi Katja Anniina, Kangasala

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Chime Kirsi Marjatta, Helsinki
Crusell-Kauppinen Marja Katri Kristiina, Tampere
Kosonen Emma Eveliina, Vantaa
Luostarinen Kati Annikki, Janakkala
Pulkkinen Johanna Pauliina, Hämeenlinna
Pöystilä Anu Pia Anneli, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)
Siltala Merja Sinikka, Porvoo

[addthis tool=”addthis_sharing_toolbox”]

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU