Hämeen ammattikorkeakoulusta 18.12.2019 valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammattikorkeakoulusta 18.12.2019 valmistuvat

Hämeen ammattikorkeakoulusta 18.12.2019 valmistuvat

18.12.2019 09:00

Lämpimät onnittelut kaikille tutkinnon valmiiksi saaneille! 

 

 

YLEMMÄT AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Tiia Maria Helén, Hämeenlinna  

Leena Sofia Korhonen, Nokia  

Kati Hannele Lehtimäki, Paimio  

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Johannes Ensio Jahnukainen, Hämeenlinna  

Tiina Inkeri Kuusi, Hämeenlinna  

Anne Maarit Niininen, Hyvinkää  

Salla Maaria Painilainen, Nokia  

Jenna Helena Pekola, Järvenpää  

Johanna Maria Taavitsainen, Siilinjärvi  

Joanna Eveliina Terävä-Karhinen, Hämeenlinna  

 

Tekniikka ja liikenne

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus , Insinööri (ylempi AMK)

Olli Tapani Heikkilä, Tammela  

Antti Oskari Kostiainen, Lempäälä  

Eero Juhani Lyytikäinen, Lohja  

Marko Eemil Juhani Mäkelä, Tammela  

Antti Antero Mäki, Vantaa  

Riikka Niina Pennanen, Helsinki  

Kia Tuuli Maria Pulkki, Hämeenlinna  

Olli Antero Ryhänen, Lohja  

Tuomas Mikael Tamminen, Tampere  

Rea Susanna Tamminen, Hämeenlinna  

Saila Tuulia Tarvainen, Helsinki  

Anna Karoliina Miranna Toikkanen, Nurmijärvi  

 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK)

Juha Mikko Tapio Inkiläinen, Hämeenlinna  

Mikko Matias Romu, Forssa  

Kim Johannes Venesjärvi, Hämeenlinna  

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Tommi Kristian Heinonen, Turku  

Auli Marianne Korhonen, Riihimäki  

Siri Helinä Mellanen, Nurmijärvi  

Meron Yohannes Woldu, Espoo  

 

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (yelmpi AMK)

Mari Eveliina Pekki, Hämeenlinna  

Tuomas Timonpoika Heino, Kotka  

Niina Johanna Hokkanen, Akaa  

 

AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

 

Kultturiala

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Saara Fanni Tuulikki Niemelä, Helsinki  

Tanja-Maria Oulasvuori, Orimattila  

Milla-Maija Josefiina Saari, Tampere  

 

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, Artenomi (AMK)

Maria Johanna Korsman-Martinez, Järvenpää  

 

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Anu Sinikka Halttunen, Valkeakoski  

Harriet Kaarina Harsto, Karkkila  

Teemu Mikael Hiltunen, Hämeenlinna  

Marja Leena Hirvonen, Vihti  

Jonna Pauliina Lahti, Hämeenlinna  

Ilkka Ilmari Lemmetti, Vantaa  

Kiira Aino Karoliina Oksanen, Hämeenlinna  

Jari Juhani Salmi, Espoo  

Jussi Lauri Ilari Salminen, Myrskylä  

Virpi Tuulia Salminen, Valkeakoski  

Manu Olavi Sorjonen, Espoo  

Antti Olavi Syrjänen, Hattula  

Nikke Olavi Syväkuru, Pori  

Katri Helmi-Orvokki Viinanen, Hämeenlinna   

Tuire Marjukka Viita-aho, Tampere  

 

Luonnonvara- ja ympäristöala

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Suvi Krista Johanna Takala, Kouvola  

 

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Teija Susanna Ahonen, Tampere  

Sanna Johanna Ilo, Forssa  

Emmi Minttu Karoliina Laine, Turku  

Aino Maria Mäkilä, Forssa  

Nelli Mirjami Niemimaa, Espoo  

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Antti Juhani August Uotila, Alavus  

 

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma, Hortonomi (AMK)

Saara Sofia Parkkamäki, Salo  

 

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Niko Jari Mikael Hauta-Alus, Lempäälä  

Tommi Oskari Leppänen, Hämeenlinna  

 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Tuija Kristiina Jakonen, Helsinki  

Hanna Saija Maria Salonen, Vihti  

 

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Elina Hannele Hakanen, Janakkala  

Heidi Katariina Hakulinen, Loimaa  

Noora Emilia Jaakkola, Hattula  

Vera Pauliina Jaakkola, Hattula  

Lumi Lilja Linnea Järvelin, Kangasala  

Nina Maria Koivisto, Somero  

Emilia Matilda Lainesalo, Hämeenlinna  

Eveliina Secilia Lastunen, Renko  

Tiia Maria Louhe, Hämeenlinna  

Ida Katariina Mäkelä, Akaa  

Hanna Ulrika Oksanen, Valkeakoski  

Miia Niina Pulkkinen, Hattula  

Salla Maria Reini, Kaarina  

Alpertti Paavo Matias Salminen, Hämeenlinna  

Essi Marianne Savolainen, Valkeakoski  

Vilma Johanna Sylvelin, Hattula  

Topias Tiainen, Kangasala  

Elina Milja Maaria Tiiva, Vantaa  

Maarit Briitta Elisa Tiusanen, Riihimäki  

Annamaija Henriikka Tuloisela, Oulu  

Salla Tuulikki Virtanen, Valkeakoski  

 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Nora Maria Ilmonen, Forssa  

Sofia Karoliina Jokitalo, Tampere  

Maria Johanna Kallio, Riihimäki  

Toni Matias Kangaskorte, Oulu  

Anniina Ida-Maria Kekomäki, Hämeenlinna  

Katariina Noora Pertintytär Laaki, Akaa  

Jaana Kristiina Lehtinen, Ylöjärvi  

Riina Joanna Lehtonen, Hämeenlinna  

Vivi Alissa Lempinen, Hämeenlinna  

Mari Kaarina Lohikainen, Riihimäki  

Lotta Wilhelmiina Lummaa, Lempäälä  

Hannele Katriina Myllyoja, Hämeenlinna  

Annika Pauliina Mäkinen, Salo  

Maria Katarina Nordenswan, Hämeenlinna  

Elsi Matilda Nuutila, Tampere  

Aila Tellervo Parviainen, Ylöjärvi  

Eveliina Laura Aliisa Tammi, Hämeenlinna  

Heini Erika Tulokas, Janakkala  

Emilia Anni Helena Tuominen, Hämeenlinna  

 

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK) Bachelor of Engineering

Duc Bao Chu, Espoo  

Ky Sy Nguyen, Hämeenlinna  

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Reijo Antero Kallio, Hyvinkää  

 

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Igor Belenkiy, Helsinki  

Janne Tero Tapani Hakala, Hämeenlinna  

Timo Antero Isola, Helsinki  

 

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Insinööri (AMK) Bachelor of Engineering

Ranoj Maharjan, Riihimäki  

Bao Tran Nguyen Huu, Riihimäki  

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Insinööri (AMK)

Henri Haavisto, Espoo  

Jari Olavi Rinne, Lahti  

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Rakennusmestari (AMK)

Hemmo Olavi Kettunen, Espoo  

Matias Vilhelmi Lätti, Vihti  

Pasi Tapani Ojalin, Somero  

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Jarkko Mikael Kuusjärvi, Riihimäki  

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Niko Santeri Ruuttu, Riihimäki  

Matias Aleksi Tölli, Vihti  

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Juhani Jokinen, Riihimäki  

Elias Unto Johannes Kurki, Tampere  

Janne Matias Kytölä, Järvenpää  

 

Tietotekniikan koulutusohjelma Insinööri (AMK)

Sami Tapani Pohjonen, Janakkala  

 

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK) Bachelor of Business Administration

Minna Kristiina Alahäivälä, Akaa  

Hannu Antero Hirvonen, Valkeakoski  

Ekaterina Iarygina, Vantaa  

Juho Aleksi Kiiltomäki, Hämeenlinna  

Thi Y Nhu Luong, Valkeakoski  

Santeri Iisakki Pahkasalo, Tampere  

Anni-Maria Penttilä, Tampere  

Phuong Linh Pham, Vietnam  

Tuomas Kalervo Rantanen, Tampere  

Juho-Petteri Reiniö, Kangasala  

Ville Heikki Riikonen, Janakkala  

Evastiina Pauliina Tamminen, Tampere  

Teemu Pekanpoika Vaalio, Lahti  

Vladislav Vashchilo, Valkeakoski  

Thien Duc Tran, Tampere  

 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Aleksis Eevertti Aitta-Aho, Hämeenlinna  

Teemu Antti Aleksi Alajoki, Hämeenlinna  

Niina Maria Liisa Heinonen, Tampere  

Annika Meeri Tuulia Huuhtanen, Hämeenlinna  

Emmi Anjukka Koskela, Nokia  

Rosa Henriikka Kuronen, Riihimäki  

Susanna Christina Käppi, Helsinki  

Kirsi Marjaana Loponen, Vantaa  

Tom Joonatan Mäkelä, Pirkkala  

Jenni Elina Nieminen, Forssa  

Tarja Anneli Rikander, Hämeenlinna  

Vilma Satu Maria Rämö, Hämeenlinna  

Tiina Emilia Salakka, Nurmijärvi  

Juha Petteri Westerholm, Vihti   

Riikka Pauliina Yrjönen, Tuusula  

Netta Maria Örn, Hyvinkää  

 

Henkilöt ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU