HAMKista 14.6.2019 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 14.6.2019 valmistuneet

HAMKista 14.6.2019 valmistuneet

14.06.2019 09:00

HAMKista valmistui 14.06.2019 yhteensä 163 ylemmän AMK-tutkinnon tai AMK-tutkinnon suorittanutta asiantuntijaa. Lämpimät onnittelut!

Alla luetellut ovat antaneet suostumuksensa valmistumistiedon julkaisemiseen. 

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Luonnonvara-ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi ylempi (AMK)  

Hemminki Kirsi Katariina, Tampere

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, ympäristösuunnittelija ylempi ((AMK))

Niemi Sanna Maria, Hämeenlinna

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Rakentamisen koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Hannula Iiro-Juhani Seppo, Helsinki

Korhonen Toni Tapani, Hämeenlinna

Kosti Marko Tapani, Viitasaari

Leppänen Pertti Markku Tapani, Vantaa

Mämmelä Joonas Eero Nikolas, Espoo

Parviainen Jenni Asta Maaria, Tampere

 

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Juusela Vesa Miika Jalmari, Valkeakoski

 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Mansikkaniemi Maija Eva-Irene, Helsinki

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi ylempi (AMK)

Hakala Henna Anna-Leena, Hämeenlinna

Ikäläinen Antti Johannes, Tampere

Kilpelä Anni Elina, Nokia

 

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja  ylempi (AMK)

Ahtola Sanna Annina, Ylöjärvi

Holmström Piia Pauliina, Lahti

Kuutti Katja Maria, Kerava

Sundström Camilla Eila Erika, Valkeakoski

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, terveydenhoitaja ylempi (AMK)

Korpela Minna Helena, Helsinki

Peltonen Sara Marjukka, Hämeenlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi ylempi (AMK)

Kämärä Helena, Janakkala

Lautanen Jonna Karoliina, Janakkala

Mäenpää Taru Anniina, Tampere

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Kulttuuriala

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)

Eriksson Anna-Kaisa, Hämeenlinna

Grym Ida Karoliina, Hämeenlinna

Hassinen Tiina Johanna, Hämeenlinna

Hyttinen Leena Katariina, Tampere

Koistinen Niina Katriina, Riihimäki

Nyström Noora Sofia, Helsinki

Rajala Iida Fredrika, Tampere

Ruotoistenmäki Kirsti Maria Sinikka, Hämeenlinna

Täppinen Riikka Susanna, Hämeenlinna

Uusila Natalia Alexandra, Hämeenlinna

Vartiainen Suvi Kristiina, Tampere

Vähätiitto Ronja Alma Ester, Hämeenlinna

 

Muotoilun koulutus, muotoilija (AMK)

Haapoja Tomi Tapio, Vantaa

Saira Kiia Mikaela, Hyvinkää

 

Luonnonvara-ja ympäristöala

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK)

Hokkanen Helmi Iida Kristiina, Forssa

Lantta Ria-Liina Mikaela, Raasepori

Luukkonen Pia Mari, Espoo

 

Maatilatalouden koulutus, agrologi (AMK)

Kourimo Aleksi Benjamin, Somero

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)

Kulma Päivi Johanna, Hämeenlinna

Lehtonen Susanna Eevimaria, Loimaa

Nieminen Tuomas Mikael, Kokemäki

Paananen Mira Johanna, Tammela

Sakki Marjut Sini Eveliina, Kouvola

Tuominen Anna-Stina Maria, Loimaa

Viita Paula Leena, Janakkala

 

Rakennettu ympäristö -koulutus, hortonomi (AMK)

Keskinen Pirjo Anneli, Hämeenlinna

Miettinen Mari Johanna, Hattula

Rinne Teo Emil, Helsinki

Vartiainen Satu-Maria, Lempäälä

 

Maisemasuunnittelun koulutus, hortonomi (AMK)

Huhtalo Väinö Ilmari, Helsinki

Mattila Jonas Mikael, Hämeenlinna

Tuul Kadi, Viro

Vähä-Piikkiö Teemu Pentti Oskari, Turku

Vuori Hanna Maaria, Helsinki

 

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)

Pokkinen Joel Henrik Juhani, Hattula

Sormunen Kati Maarit, Nousiainen

Wikström Benita Susanne Marie, Raasepori

 

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)

Jouppi Lauri Jalmari, Akaa

 

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)

Hakala Katariina Maria, Forssa

Kostamo Janna Jemina, Lahti

Saarinen Ville Juho-Pekka, Kuhmoinen

Suorsa Taru Johanna Helinä, Kouvola

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Degree Programme in Electrical and Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Norppa Nico Santeri Mikael, Tampere

Rymshina Polina, Venäjä

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Liesniemi Joel Matias, Helsinki

Mikkola Eelis Aaron, Hyvinkää

Tikka Tuukka Sakari, Hämeenlinna

 

Degree Programme in Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Bukatoi Aleksandr, Valkeakoski

 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Ekholm Piia Anu Tuulikki, Loppi

Hietikko Susanna Eveliina, Hämeenlinna

Hytönen Lauri-Pekka Johannes, Mikkeli

Kujansuu Sara Anna-Maria, Hämeenlinna

Kumpulainen Karri Petteri, Hämeenlinna

Oja-Lipasti Roosa Elina, Hämeenlinna

Mattila Miika Matias, Hämeenlinna

Nieminen Karl Artur, Hämeenlinna

Uusitalo Mari Elisabet, Haapavesi

Viljanen Josefiina Maria Kaarin, Forssa

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri ((AMK))

Kiiskinen Sami Markus, Hyvinkää

Korhonen Kalle Pekka Ilmari, Riihimäki

Petrila Olli Ovidiu Dumitru, Vantaa

 

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Bhattarai Utshav, Riihimäki

Pandey Suman, Riihimäki

Polishchuk Artemii, Rauma

Shah Sahil, Turku

Shakurova Arina, Riihimäki

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Hietanen Veli-Ville Elis, Espoo

Järveläinen Heidi Tuulikki, Riihimäki

Nikanti Niklas Thomas, Hämeenlinna

Salmi Jannika Johanna, Riihimäki

 

Degree Programme in Supply Chain Management,  insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Dele Olayinka Oluwaseun, Hämeenlinna

 

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Heinilä Paula Johanna, Hämeenlinna

Mikkola Sanna Karoliina, Kotka

Mörttinen Janne Juhani, Riihimäki

Tarnanen Otto Arttu Samuel, Riihimäki

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari ((AMK))

Jaakkola Jussi Erkki Tuomas, Pälkäne

Karttunen Toni Santeri, Hattula

Peltola Alvar Mikael, Hämeenlinna

Rompasaari Timo Juhani, Valkeakoski

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri ((AMK))

Hietanen Miikka Olavi, Askola

Kohonen Juhani Kristian, Tampere

Virtanen Ville Valtteri, Hämeenlinna

 

Degree Programme in Construction Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Chichkanov Ilia, Vantaa

Chumichev Lev, Hämeenlinna

Drochkov Nikita, Hämeenlinna

Gladkikh Irina, Hämeenlinna

Protchenko Taras, Hämeenlinna

Veresov Philipp, Helsinki

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Auvinen Ossi Olavi, Tampere

Björnström Marianna Katariina, Hämeenlinna

Kekäle Nina Annika, Järvenpää

Kuittinen Noora Pauliina, Ylöjärvi

Lehtiö Iida Maria, Humppila

Lehtola Laura Helena, Hämeenlinna

Mikkola Roope Tapani, Tampere

Nieminen Riikka Iida Elina, Hämeenlinna

Näykki Niilo Niklas, Tampere

Rajamäki Tapio Tuomas Tapani, Kouvola

Rantti Rosa Maria, Lempäälä

Rasi Laura Johanna, Juupajoki

Ripatti Jenni Julia, Jokioinen

Rosenberg Mika Krister, Espoo

Salo Juuso Kalervo, Hämeenlinna

Tarhasaari Maria Alma Inkeri, Hämeenlinna

Toivio Sani Tiina Katariina, Valkeakoski

Vento Kaisa-Leena, Janakkala

Viitala Ville-Pekka Matias, Hämeenlinna

Vänninmaja Veera Annika, Tampere

Åkerberg Anni Ella-Maria, Nokia

 

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK), Bachelor of Administration

Kettunen Heli Tuulikki, Hämeenlinna

Kong Zifan, Kiina

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitaja koulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Hallikainen Riikka Maria, Riihimäki

Järvi Janni Josefiina, Valkeakoski

Kaustara Tiia Jenita, Tampere

Kemppainen Milla Eveliina, Huittinen

Kemppainen Nelli Karoliina, Hämeenlinna

Koskela Kati Hannele, Ylöjärvi

Kärki Ida Lotta Henrietta, Sastamala

Liimatainen Hanna-Reetta, Forssa

Lintunen Piia Marjaana, Akaa

Nurminen Katja Anita, Sastamala

Pakkanen Veera Ilona Elisabet, Huittinen

Pitkänen Emmi Roosa Karoliina, Jyväskylä

Pura Ella Karoliina, Somero

Ronkainen Fanni Maria, Tampere

Stenberg Minttu Marjatta, Hämeenlinna

Ågren Teresa Maaria, Forssa

 

Terveydenhoitaja koulutus, terveydenhoitaja ((AMK))

Lätti Jenni Maija Marjaana, Tampere

Salonen Opri Annele, Tampere

Sivén Tuuli Eveliina, Hämeenlinna

 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Hämäläinen Sirkku Marianne, Hämeenkyrö

Minkkinen Noora-Kaisa Annika, Jämsä

Valtonen Iida Lyydia, Hämeenlinna

 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU