HAMKista 28.6.2019 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 28.6.2019 valmistuneet
Hämeen ammattikorkeakoulu

HAMKista 28.6.2019 valmistuneet

28.06.2019 09:00

HAMKista valmistui 28.6.2019 yhteensä 173 ylemmän AMK-tutkinnon tai AMK-tutkinnon suorittanutta asiantuntijaa. Lämpimät onnittelut!

Array

Alla luetellut ovat antaneet suostumuksensa valmistumistiedon julkaisemiseen.

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Johnsson Sari Birgitta Orimattila

Puputti Pekka Kaste Juhani Hämeenlinna

 

Rakentamisen koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Aronen Heikki Juhani Nurmijärvi

Forsström Jani Matias Turku

Korkeamäki Janne Antero Tampere

Lamminaho Pasi Marko Tapani Tampere

Pelanteri Lauri Heikki Hyvinkää

 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri ylempi (AMK)

Laine Silja Leena Espoo

Tamminen Elina Ulrika Espoo

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi ylempi (AMK)

Kosonen Saara-Maria Vilhelmiina Mikkeli

Kymäläinen Matti Juhani Hattula

Salminen Tiina Margareetta Nokia

Yli-Savola Sari Kristiina Riihimäki

Vierikko Reeta Maria Tampere

 

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja ylempi (AMK)

Aitalaakso Johanna Katariina Mäntsälä

Laine Satu Laura Maria Humppila

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, terveydenhoitaja ylempi (AMK)

Haste Katja Hannele Tuusula

Niekka Hanna Marjaana Tammela

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi ylempi (AMK)

Ahokas Terhi Tuulikki Mäntsälä

Perälä Nina Marjukka Janakkala

 

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, sosionomi ylempi (AMK)

Husar-Pihkala Mija Nanna Marika Tuusula

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Kulttuuriala

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)

Hietikko Minna Riikka Hämeenlinna

Kauhala Oona Inkeri Helsinki

Kauranen Iina Annika Espoo

Silfer Linda-Lydia Helsinki

Tähtinen Senni Henrietta Tampere

Varjus Venla Roosa Tampere

Viista Henna Sofia Tampere

Muotoilun koulutus, muotoilija (AMK)

Olkhovich Anastasia Helsinki

Riitamaa Tiia Kristiina Helsinki

 

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK)

Ojala Raija Sinikka Oulu

 

Luonnonvara-ja ympäristöala

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK)

Lappi Henna Riikka Askola

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)

Hensel Jessica Gabriella Heinola

Kyllästinen Liisa Erika Jämsä

Mäkelä Satu Maria Kristiina Janakkala

Paulaniemi Maria Tuulikki Tampere

Roukka Elsa Toini Elisabet Marttila

Tamminen Sakari Antti Juhani Pöytyä

Vuorinen Sanni Amanda Lempäälä

 

Rakennettu ympäristö -koulutus, hortonomi (AMK)

Falck Daniel Pekka Parainen

Kaitainen Eero Veli Kristian Tampere

Kanniainen Mikko Henrik Kaarina

Kurvinen Iiris Helena Petäjävesi

Vasenius Thomas Erik Viktor Kirkkonummi

 

Maisemasuunnittelun koulutus, hortonomi (AMK)

Mäkinen Essi Johanna Espoo

Ruuth Nora Johanna Helsinki

 

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)

Kasurinen Saana Lyydia Turku

Leppälä Julia Katariina Riihimäki

Tiitta Sami Henrik Kuopio

 

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)

Kilpinen Jussi Joel Lahti

Lähteenmäki Ari Pekka Tampere

Saha Toni Juhani Jämsä

Tuominen Juho Matias Loimaa

Vehmaa Atte Matias Tampere

 

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)

Harjula Meiju Anniina Kouvola

Heinonen Elina Johanna Pälkäne

Kaikkonen Johanna Vaula Vilhelmiina Vesilahti

Mahlamäki Mikko Juhani Hyvinkää

Maijala Hannele Kristiina Saksa

Pennanen Rami Taneli Forssa

Raudaskoski Taina Anita Lahti

Saarinen Jenni Johanna Hämeenlinna

Sillsten Karoliina Forssa

Sormunen Riina Elina Salo

Ylönen Niina Riikka Tampere

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Degree Programme in Electrical and Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Kastrati Anesa Helsinki

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Heikkilä Timm Patrik Johannes Tampere

Jokinen Juha Tuomas Hämeenlinna

Ottosson Tuomas Sakari Mikael Helsinki

Ranta Kimmo Johannes Ylöjärvi

Rantanen Oskari Antti Salomon Hämeenlinna

Stenroos Henri Mikael Riihimäki

Virtala Sanna Johanna Akaa

 

Degree Programme in Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Bin Khalid Talha Tampere

Kulaev Pavel Valkeakoski

Roos Henry Matias Akaa

 

Automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Iisakkila Teemu Kalervo Valkeakoski

 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Heinonen Linda Martina Ylöjärvi

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri ((AMK))

Mäntynen Tuomas Oskari Vantaa

Vilkman Markku Viljam Janakkala

 

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Haikarainen Juuso Matti Aapeli Riihimäki

Kirves Joona Juhani Hyvinkää

Nikkilä Riku Antti Johannes Riihimäki

Salmi Tuomas Tapio Riihimäki

 

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Mbugua Muthami Martin Kuria Riihimäki

Rimal Rupak Riihimäki

Vinogradov Nikita Riihimäki

 

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Jääskeläinen Antti Viljami Uusikaupunki

Pakkala Marko Tapani Hämeenlinna

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Meriläinen Eemeli Otto Oskari Riihimäki

Ojanen Jani Petteri Riihimäki

Palonen Janne Sakari Hyvinkää

Saarinen Joona Matias Riihimäki

Takkunen Juhani Kalevi Vantaa

Toloknov Evgeny Espoo

 

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Koski Kristiina Maija Annikki Tampere

Sillman Jarmo Ensio Tuusula

Tuimala Petteri Viljami Vantaa

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Honkamäki Elias Mikael Hämeenlinna

Melin Mico Matias Hämeenlinna

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Hakala Toni Juhani Hämeenlinna

Hanka Toni Kristian Hämeenlinna

Hellstedt Jani Ari Mikael Vantaa

Hermelin Toni Rainer Turku

Kajasniemi Valtteri Mikael Hyvinkää

Nousiainen Jarno Marek Vantaa

Rönn Janne Alpo Tapani Janakkala

Sillanpää Rasmus Kristian Lahti

Solodovnikov Sergey Vantaa

Sonck Joel Christian Hämeenlinna

Takala Jere Waltteri Kristian Hämeenlinna

 

Degree Programme in Construction Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Gaire Sagar Hämeenlinna

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Lehto Katariina Helena Hämeenlinna

Lietu Siiri Elli Sylvia Espanja

Lod Janni Julia Helsinki

Nurmilaakso Heidi Mari Tampere

Nurminen Iiro Samuli Hämeenlinna

Räty Nora Eveliina Tampere

Salin Aki Kalevi Salo

Taivalmäki Jenni Julia Hämeenlinna

Teppo Janne Juhani Lempäälä

 

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK), Bachelor of Administration

Aattela Elina Erita Marjatta Lempäälä

Dalmo Irina Gabrielle Tampere

Okanya Ikenna Andrew Tampere

 

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)

Anttonen Timo Aleksi Hämeenlinna

Jansson Kimmo Matti Kaarina

Kopperi Antti Jeremias Kangasala

Koski Evita Meliina Tampere

Lehtinen Mikko Santeri Lahti

Valonen Valtteri Juhani Hämeenlinna

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitaja koulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Helin Elina Anniina Forssa

Kahri Tuukka Taneli Forssa

Khawari Gulafroz Ylöjärvi

Koivumäki Kati Marika Tampere

Korhonen Sara-Anna Jeveliina Riihimäki

Kortetjärvi Henna Mari Kristiina Pälkäne

Lehtinen Sanna Helena Nokia

Mäkelä Eero Antero Somero

Nisula Mira Kristiina Hämeenlinna

Riipinen Riikka Marjaana Hämeenlinna

Savonen Heli Maarit Hattula

Sieppi Nils Johannes Forssa

 

Terveydenhoitajakoulutus, terveydenhoitaja ((AMK))

Asunmaa Meeri Maria Pauliina Tampere

Nieminen Suvituulia Lempäälä

Soronen Heidi Elisa Hämeenlinna

 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Hautamäki Jasmin Maaria Jyväskylä

Hiiri Anni Aino-Riikka Lahti

Huuhko Kirsi Orvokki Hyvinkää

Hänninen Mari Johanna Lempäälä

Koivusalo Sonja Ilona Hämeenlinna

Lehtinen Tiitu-Stiina Eveliina Hämeenlinna

Litukka Marika Johanna Tampere

Pajanen Anna-Maija Mirjami Hämeenlinna

Peltonen Johanna Maria Tampere

Pyyhtiä Sari Kaarina Janakkala

Virjo Susanna Janakkala

Voutilainen Lotta-Mari Hannele Kuopio

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU