HAMKista 29.11.2019 valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 29.11.2019 valmistuvat

HAMKista 29.11.2019 valmistuvat

29.11.2019 09:00

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuville! Listalla mainitut ovat antaneet lupansa valmistumistiedon julkaisemiseen.

 

YLEMMÄT AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

 

Luonnonvara- ja ympäristöala

 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Agrologi (ylempi AMK)   

Tuuli Marjatta Hakala, Espoo  

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)   

Katja Marjatta Kairtamo, Nokia  

Minna Marjaana Marttila, Järvenpää  

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)   

Johanna Katariina Isaksson, Vantaa  

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Terveydenhoitaja (ylempi AMK)   

Titta Annika Aura, Tampere  

 

Tekniikan ja liikenteen ala

 

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)   

Matti Olavi Kallioniemi, Nurmijärvi  

Jani Ville Sakari Myllykoski, Loppi  

Tomi Petteri Mäkinen, Hausjärvi  

Virpi Anneli Vuolahti, Loppi  

 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK)   

Riikka Johanna Tuomi, Riihimäki  

 

AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

 

Luonnontieteiden ala

 

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)   

Kalle Antero Iloranta, Helsinki  

Niilo Pietari Keskinen, Hämeenlinna  

Laura Sofia Lappalainen, Hämeenlinna  

Anu Susanna Lindell, Kirkkonummi  

Julius Sakari Pehkonen, Espoo  

Jenni Marika Pekala, Valkeakoski  

Valtteri Matias Virtanen, Tampere  

 

 

Luonnonvara- ja ympäristöala

 

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)   

Linda Sini Katriina Viljamaa, Kuopio  

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus ,Agrologi (AMK)   

Jenni Maria Ylikahri, Pori  

 

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Arttu Heikki Julius Liuttula, Valkeakoski  

 

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)   

Lena Kajsa Fors, Hausjärvi  

 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)   

Tanja Marita Koivuranta, Espoo  

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

 

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)   

Jussi-Pekka Laakkonen, Salo  

Tiina Maria Latvala, Forssa  

Laura Pauliina Lehtinen, Tammela  

Sara-Maria Miettinen, Tammela  

Timo Richter, Hämeenlinna  

 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)   

Auli Susanna Halonen, Hämeenlinna  

Nelli Johanna Lampinen, Hämeenlinna  

Merja Johanna Rämö, Forssa  

 

 

 

Tekniikan ja liikenteen ala

 

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)   

Thanh Phuc Le, Espoo  

Quoc Bao Tran, Valkeakoski  

 Konetekniikan koulutus,Insinööri (AMK)   

Aku Lauri Koskela, Riihimäki  

Eero Jooseppi Sipponen, Hämeenlinna  

Henri Mikael Virtanen, Riihimäki  

 

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)   

Santtu Rikhard Bussian, Kerava  

Juha Pekka Tuominen, Järvenpää  

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)   

Ville Juhani Neitola, Hämeenlinna  

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)   

Jari Juhani Engelbert Kakko, Lieto  

Lauri Antti Tapio Liuttula, Tampere  

Miika Antero Rämö, Janakkala  

Tuukka Samuli Seppälä, Hyvinkää  

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus ,Rakennusmestari (AMK)   

Hannu Kalervo Leppäkoski, Humppila  

Joni Juhani Saarinen, Espoo  

 

Supply Chain Management -koulutusohjelma, Insinööri (AMK)   

Tuomas Mikael Sällinen, Helsinki  

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)   

Vesa-Juhani Antero Heikkilä, Ylöjärvi  

Ari Pekka Lindgren, Tampere  

Jari Tapio Mertala, Järvenpää  

Joonas Kalevi Simpanen, Hämeenlinna  

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)   

Justus Pauli Kalevi Kämppi, Riihimäki  

Jan-Ville Mikael Tervonen, Vantaa ( 01610  )

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

 

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)   

Peter Lamquaye Ayivi Aziati, Hämeenlinna  

Thi Khanh Vy Dang, Helsinki  

Jonne Petteri Kulmala, Tampere  

Edona Mulaku, Helsinki  

Thanh Triet Ngo, Helsinki  

Thien Phuc Nguyen, Vietnam ( 

Jasmin Janika Julia Westerlund, Tampere  

 

 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)   

Katleena Kortesuo, Hämeenlinna  

Vera Annina Saastamoinen, Helsinki  

 

AMMATILLINEN OPETTAJAKOULUTUS

 

29.11.2019 valmistuvat:

 

Ammatillinen opettajankoulutus:

Minna Hellgrén, Masku

Marja-Riikka Holmi, Forssa

Jarmo Huhta, Espoo

Anu Jankkila, Jyväskylä

Jenni Jyräs, Lappeenranta

Toomas Karhu, Turku

Sanna Keskikuru, Vaasa

Melanie Kirwa, Lahti

Satu Kivimäki, Lammi

Joel Kontturi, Mäntsälä

Sanna Lallukka, Kouvola

Jonne Lehmusoksa, Joensuu

Kati Loijas, Akaa

Kati Manskinen, Heinola

Suvi Mathlin, Tampere

Satu Pietilä, Seinäjoki

Antti Prepula, Lahti

Satu Puumala, Helsinki

Olli Ruth, Kauniainen

Aleksi Salminen, Salo

Riina Salonen, Lahti

Susan Silvennoinen, Vantaa

Elina Syrjänen, Tuusula

Arja Vainio, Raisio

 

Aiemmin syksyn 2019 aikana valmistuneita:

Ammatillinen opettajankoulutus:

Sakari Kinnunen, Kalajoki

Riku Hyttinen, Hämeenlinna

Pia Wikström, Espoo

Erja Linnero, Hattula

Mauno Ylioja, Riihimäki

Elina Björk, Ylöjärvi

Mika Virolainen, Hyvinkää

Henri Enroos, Vihti

 

Opinto-ohjaajan koulutus:

Riia Palmqvist, Espoo

 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU