HAMKista 30.4.2019 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 30.4.2019 valmistuneet

HAMKista 30.4.2019 valmistuneet

30.04.2019 09:00

Hämeen ammattikorkeakoulusta valmistui 30.4.2019 yhteensä 110 AMK- tai Ylempi AMK -tutkinnon suorittanut. Lisäksi ammatillisesta opettajankoulutuksesta 31 ammatillista opettajaa ja 5 ammatillista opinto-ohjaajaa sekä 1 ammatillinen erityisopettaja sai opintonsa päätökseen.

 

Alla listatut ovat antaneet lupansa valmistumistiedon julkaisemiseen.

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK)

Savonmäki Sanna-Mari, Somero

 

Luonnonvara-ja ympäristöala

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)

Eskola Anu Katariina, Ypäjä

Kedonperä Emilia Ida Maria, Ypäjä

Kulmala Sanna Kristiina, Forssa

 

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK)

Valtonen Johanna Maria Aleksandra, Hämeenlinna

 

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)

Palovaara Miia Leena, Rovaniemi

Tiermas Mervi Helena, Oulu

 

Rakennetun ympäristön koulutus, hortonomi (AMK)

Kuula Sanna Pauliina, Vihti

Ronkainen Maria Inkeri, Hämeenlinna

Tanner Vaula Kaarina, Kangasala

Tiilikainen Perttu Päiviö, Salo

Toivonen Eija Sofia Annika, Oulu

Walden Maria Christina, Heinola

 

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)

Riedel Roman Kristian, Turku

Salo Paula Anneli, Naantali

 

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)

Turppa Vilja Henrika, Kämmenniemi

Viitala Jani Markus, Keuruu

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Automation Engineering -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Ton Duc An, Vietnam

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Koivisto Ville Valtteri Virpinpoika, Ylöjärvi

Ojansivu Henri Mikael, Lempäälä

Piittinen Niko Antti Olavi, Riihimäki

Rantanen Arttu-Pekka Topias, Lempäälä

Saarinen Ina Natalia, Pälkäne

Valtanen Mikko Arto Juhani, Urjala

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Hietaranta Sakari Johannes, Hämeenlinna

 

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Gustafsson Mikko Tapio, Vantaa

Ranta Jaakko Jeremias, Orimattila

Tikkala Akseli Jalmari, Riihimäki

 

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Lindfors Ossi Tuomas Einari, Tampere

Marttila Jesse Jalmari, Riihimäki

 

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Tyni Jarno Markus, Hyvinkää

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Kataja Arttu Oskari, Kerava

Mäkinen Mikko Matias, Hämeenlinna

Pudassalo Janne Mikael, Valkeakoski

Suomala Heikki Sakari, Laukaa

Toivonen Jukka Tapio, Hämeenlinna

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Penttinen Olli Tarmo Edvard, Helsinki

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Aarnio Tomi Tapani, Hämeenlinna

Arffman Jere Kalevi, Vantaa

Haataja Eemeli Leo Tapani, Janakkala

Halme Visa-Valtteri Raunonpoika, Janakkala

Kallio Jani Kristian, Tuusula

Kohtala Sami Valtteri, Hämeenlinna

Laine Kiira Katariina, Janakkala

Lehmus Sami Rauli Petteri, Hämeenlinna

Leinonen Elias Aleksanteri, Hämeenlinna

Rosling Karl Mika, Järvenpää

Tuuli Meri Kia Janita, Asikkala

 

Construction Engineering -koulutus insinööri (AMK), Bachelor of engineering

Balakhonov Dmitrii, Oulu

Drapei Iunatiia, Hämeenlinna

Gordeev Nikolai, Vantaa

Grigoreva Elizaveta, Hämeenlinna

Klinov Pavel, Helsinki

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Koivu Jenna Pauliina, Akaa

Pirinen Minna Marjut, Tampere

Repo Sara Jannina, Hämeenlinna

 

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)

Grönholm Patrik Sebastian, Tampere

Kilpeläinen Ismo Erkki, Hämeenlinna

Mäenhovi Annamari Karoliina, Hämeenlinna

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Fagerlund Kirsti Marianne, Parainen

Hakasaari Katja Minna Maria, Mäntsälä

Halmetoja Anna Elisa, Tampere

Jaakonsaari Johanna Marjut, Janakkala

Karhumäki Heidi Johanna, Janakkala

Klemelä Noora Karoliina, Forssa

Lehtimäki Johanna Katriina, Janakkala

Nieminen Oskari Villehart, Tampere

Rantanen Jenny Pauliina, Lahti

Suontausta Leena Sinikka, Hämeenlinna

Utter Tanja Juulia Kristiina, Hämeenlinna

Viherä Jenni Karoliina, Hämeenlinna

Viitanen Mari Susanna, Nurmijärvi

Vuorenpää Ulla Marjaana, Hämeenlinna

Vuori Anna-Mari Pauliina, Marttila

Örling Annukka Elina, Forssa

 

Terveydenhoitajakoulutus, terveydenhoitaja (AMK)

Hiilesmaa Ona-Kaisu Tuulia, Hämeenlinna

Kaunismäki Sara Sofia, Hattula

Lähde Anna Elina, Tampere

Pihlajamäki Minna Päivikki, Hattula

 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Alanko Mari Johanna, Kangasala

Ali-Lekkala Anu Pirita, Tammela

Jaakkola Miia Susanna, Hämeenlinna

Laukkanen Else-Marja, Hämeenlinna

Malkamäki Kirsi-Marja, Hämeenlinna

Nieminen Kaisa-Leena, Kangasala

Parikka Heli Terhi Mirella, Jokioinen

Salo Miikka Markus, Hämeenlinna

Tamminen Tarja Orvokki, Valkeakoski

Uotila Eeva Maria, Sastamala

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Tekniikan ja liikenteen ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Hemanus Päivi Orvokki, Espoo

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Nygren Piia Marianne, Tampere

Nygård Anna Katriina, Turku

 

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Odukomaiya Funmilade Tola, Helsinki

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Kiviranta Katja Maria, Järvenpää

Vesterinen Nina Emilia, Hämeenlinna

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Corento-Aknaoui Sara Anneli, Lahti

Puttonen Piritta Helena, Tuusula

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)

Virta Niina Marja, Hämeenlinna

 

Ammatillinen opettajakorkeakoulu

 

Ammatillinen opettajankoulutus

Aartomaa Sini, Oulu

Babbit Stefi, Hämeenlinna

Dimulescu Kaisa, Kangasala

Gbadegeshin Saheed, Turku

Havia Petri, Tuusula

Johansson Janika, Lappeenranta

Karpiola Teemu, Mänttä

Kiverä Ari, Vantaa

Korenius Suvi, Espoo

Lammi Pauli, Tampere

Leikkainen Merja, Hämeenlinna

Lilja Riku-Artturi, Valkeakoski

Luukkonen Tanja, Vantaa

Murto Pipsa, Hollola

Mäki Minna, Turku

Niskala Matti, Ylivieska

Nyström Jaana, Somero

Ofori Appiah Bismark, Vantaa

Palmulaakso Titta, Raisio

Pelkonen Janne, Tampere

Puodinketo Joel, Lahti;

Roth Minni, Turku,

Seesaro Johanna, Tuusula;

Toivonen Annette, Vantaa

Virta Anne, Salo

Virta Antti, Valkeakoski

Vuorinen Vesa, Hämeenlinna

Ylikylä-Elers Suvi, Raisio

 

Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus        

Kellokoski Virpi, Hollola

Lemola Katja, Lahti

Nikkola Johanna, Loppi

Rinne Seppo, Pälkäne

Sistonen Jenni, Helsinki

 

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Erkinheimo Anu, Lempäälä

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU