HAMKista 31.10.2019 valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 31.10.2019 valmistuvat

HAMKista 31.10.2019 valmistuvat

31.10.2019 09:00

Tänään onnittelemme yhteensä 52 tutkinnon valmiiksi saanutta opiskelijaamme!

YLEMMÄT AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

Luonnonvara-ja ympäristöala

 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Hortonomi (ylempi AMK)

Sari Anne Emilia Turkka, Espoo 

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Nanna-Johanna Jousea, Janakkala 

 

Tekniikan ja liikenteen ala

 

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Jesse Samuli Jansson, Järvenpää

Mika Marcus Sebastian Sinivuori, Vantaa

 

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Mika Juhani Virolainen, Hyvinkää

 

AMMATTIKORKEAKOULUTUTKINNOT

Kulttuuriala

 

Muotoilun koulutus Artenomi (AMK)

Heta Maria Rahkamaa, Espoo

 

Luonnontieteiden ala

 

Tietojenkäsittelyn koulutus Tradenomi (AMK)

Mico Sami Kalevi Airasvuo, Turku 

Joni Juuso Kontturi, Riihimäki

 

Luonnonvara-ja ympäristöala

 

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Essi Vilhelmiina Elomaa, Tampere

Tanja Aulikki Thomsson, Forssa 

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Anne Sinikka Kiviranta, Huittinen 

Juho Erkki Osvald Salmi, Somero 

 

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Juha Tuomas Mutanen, Espoo

 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Sanna-Emilia Sainivuo, Lahti

 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

 

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Fanni Karoliina Kannisto, Vantaa 

Iida Marie Helena Komulainen, Forssa

Suvi Kyllikki Koski, Hämeenlinna

Svetlana Makkonen, Riihimäki

Pirjo Leena Multamäki, Virrat 

Mervi Elina Mustonen, Hämeenlinna

Saija Emilia Vaskisalo, Tuusula 

 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Pirkko Sinikka Juurus, Hämeenlinna

Anne-Maija Eriika Karma, Janakkala

Jenny Eila Katariina Tast, Helsinki

Susanna Kaarina Tuomola, Hämeenlinna

 

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Riikka Marika Honkanen, Hyvinkää

 

Tekniikan ja liikenteen ala

 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Konsta Matti Ketokoski, Vantaa

 

Construction Engineering -koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

 Lev Antimonik, Hämeenlinna 

 

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)

Bulza Krajkova, Valkeakoski 

Huu Thanh Trung Van, Tampere 

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Juho Pentti Abram Vitikka, Järvenpää

 

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Kimmo Kalevi Back, Helsinki 

 

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Jaakko Juhani Järvinen, Lahti 

Karri Mikael Karjalainen, Vihti 

Toni Anton Vainio, Forssa

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Insinööri (AMK)

 Santeri Eero Johannes Herranen, Hämeenlinna

Jarkko Tuomas Juhani Saarinen, Espoo 

Toni Edvard Salojoki, Hämeenlinna

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Valto-Pekka Edvard Vannula, Pirkkala

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus Insinööri (AMK)

Maria Eveliina Mäki, Järvenpää

 

Tietotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Juha Petteri Nyman, Helsinki

 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

 

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)

Janna Jasmin Jyrkinen, Vantaa 

Ossian Ilkka Töyrä, Akaa

 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Roosa Karoliina Kerminen, Hämeenlinna 

Saara Tuulia Kerttula, Espoo 

Kirsi Johanna Pulkkinen, Lahti

 

Listalla mainitut ovat antaneet lupansa valmistumistiedon julkaisemiseen.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU