HAMKista 31.7.–30.8.2019 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 31.7.–30.8.2019 valmistuneet

HAMKista 31.7.–30.8.2019 valmistuneet

29.08.2019 15:16

HAMKista valmistui heinä-elokuussa yhteensä 75 ylemmän AMK-tutkinnon tai AMK-tutkinnon suorittanutta asiantuntijaa. Lämpimät onnittelut!

Alla luetellut ovat antaneet suostumuksensa valmistumistiedon julkaisemiseen.                       

31.7.2019 valmistuneet:

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:

Luonnonvara-alan koulutus                                                                               

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi (ylempi AMK)                          
Heikka Eeva-Maria, Lappeenranta                                           
Saarinen Reetta-Liisa, Turku                           

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, hortonomi (ylempi AMK)                          
Pöyhtäri Mirkka Liisa Annika, Somero                                     

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma, agrologi (ylempi AMK)                                  
Poutanen Esa Tapio, Loimaa            

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK)                             
Rautio Heli Johanna, Espoo   

Sosiaali- ja terveysala                                                                                          

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, sosionomi ylempi (AMK)
Heiskanen Elina Maria, Pieksämäki                                          

Ammattikorkeakoulututkinnot:

Kulttuuriala                                                                                  

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK)                                                            
Halme Heli Marianne, Lempäälä                                              
Kuusisto Heini Lida Wilhelmiia, Tampere                               

Luonnonvara-ja ympäristöala                                                                                       

Rakennettu ympäristö -koulutus, hortonomi (AMK)                                                                
Järvinen Mia Marjatta, Lahti                           
Karlsson Saana Kaarina, Espoo                                                 

Maisemasuunnittelun koulutus, hortonomi (AMK)                                                                
Honkanen Jarmo Olavi, Vantaa                                                
Kalliola Taija Seliina, Hattula                           

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)                                                                       
Kokko Joonas Olavi, Oulu                                
Vesala Pyry Matias, Vantaa                            

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)                                                           
Ilonen Antti Jussi, Kerava                                
Ritakallio Minna Kristiina, Sastamala                                      
Venesmäki Johanna Aliina Marjatta, Pori                               

Tekniikan ja liikenteen ala                                                                                  

Degree Programme in Electrical and Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Do Minh Quan, Vesanto                                  
Tran Long Chau, Tampere                               

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)                                                    
Korhonen Markus Juhana Paulinpoika, Tampere                                           
Paananen Matti Johannes, Hämeenlinna                               
Peltokangas Sami Markus, Valkeakoski                                  

Degree Programme in Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Luong Tuan Trung, Vietnam                                                                                                                                    

Automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)                                                                     
Sinisaari Emilia Sarah Marjanna, Hyvinkää                            

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK)                                                           
Sallinen Aino Helena, Forssa                           

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Kc Utsab, Riihimäki                                           
Nguyen Phuong, Riihimäki                              

Degree Programme in Industrial Management, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Peltonen Jesse Sakari, Tampere                                               

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Kinnunen Reima Kalevi Aukusti, Vantaa                                 

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)
Aho Jenna Marja, Espoo                                  
Hara Miikka Sakari, Vihti                                  
Mustonen Petra Micaela, Vantaa                                            

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)                           
Lönnqvist Eemeli, Lahti                                    
Mäki Aki Juhani, Vantaa                                  
Suojalehto Juho Oskari, Nurmijärvi                                         
Tiainen Valtteri Oskari, Hyvinkää                                             

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)                             
Koskelainen Valter, Tampere                         
Ojala Kimmo Tapani, Janakkala                                                
Sulin Eino Antero, Hämeenlinna                                              

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)                                                          
Ristimäki Hannu Markus Akseli, Mynämäki                           

Degree Programme in Construction Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Perov Ivan, Vantaa                                           

Luonnontieteiden ala                                                                                          

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)                                                                        
Helenius Emma Aleksandra, Pirkkala                                      
Laitila Henri Aleksi, Hämeenlinna                                            

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala                                                                                                 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)                                                                                       
Ahervuo Meri Karoliina, Riihimäki                                           
Alutoin Viivi Susanna, Hämeenlinna             
Jauhiainen Taru Maarit, Janakkala                                          
Vainionpää Sointu Kristiina, Janakkala

 

30.8.2019 valmistuneet:

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot:                                                      

Tekniikan ja liikenteen ala                                                        

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK)                             
Aaltonen Henri Antero, Mäntsälä                  
Voutilainen Kari Jarkko Juhani, Hämeenlinna                       

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala                                                            

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)                                       
Halmela Henri Veikko Johannes, Ylöjärvi     

Sosiaali- ja terveysala                                                                

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Komulainen Nina Marjut, Tampere               

Ammattikorkeakoulututkinnot:                                                                             

Luonnonvara-ja ympäristöala                                                                            

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)                                                         
Hellgren Onni Juhani, Kihniö 

Tekniikan ja liikenteen ala                                                        

Degree Programme in Electrical and Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Hakkarainen Aleksi Olavi Johannes, Järvenpää                     

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)                                                           
Pirinen Henri Mauno Olavi, Jyväskylä           

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)                                                           
Tiittanen Riku Antti Samuli, Lahti                   

Logistiikan koulutus, insinööri (AMK)                                                              
Mero Matias Santeri, Forssa 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)                      
Grönqvist Jorma Juhani, Loppi                       

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)                                    
Salonen Tomi, Mäntsälä        

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala                                                            

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)                                                      
Mustalahti Riitta Elisabet, Helsinki                
Passila Topi Teemu Tapani, Akaa                   

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala                                                                       

Sairaanhoitaja koulutus, sairaanhoitaja (AMK)                                                                       
Huikari Siiri-Stiina Sofia, Akaa                         
Oksa Samu Aulis Christian, Akaa                    
Mantere Elisa Kaarina, Hämeenlinna            
Tiainen Miia Taimi Marjaana, Hämeenlinna

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU