Hämeen ammatikorkeakoulusta 31.7. ja 31.8.2020 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammatikorkeakoulusta 31.7. ja 31.8.2020 valmistuneet

Hämeen ammatikorkeakoulusta 31.7. ja 31.8.2020 valmistuneet

31.08.2020 10:00

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistietonsa julkaisuun.

31.8.2020 valmistuneet on merkitty listaan asteriskilla (*).

 

tutkintotodistus ja ruusu

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalousosaamisen yksikkö

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Lauri Ilmari Eerola, Mäntsälä 

 Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Agrologi (ylempi AMK)

Anu Maija-Leena Laakso, Pöytyä 

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK) 

Tero Olavi Mertanen, Hämeenlinna 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)  

Mikko Viljami Tuomas, Hämeenlinna 

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalousosaamisen yksikkö

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)    

Annika Marja Johanna Tienhaara, Ypäjä

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

*Päivi Hannele Ollilainen, Jokioinen

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Jukka Olavi Airio, Mäntsälä 

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Tomi Mikael Kuusimäki, Helsinki 

Rakennetun ympäristön koulutus

Piia Maria Sund, Helsinki 

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

*Emmi Carita Anttila, Hämeenlinna 
*Sirpa Johanna Nygrén, Helsinki 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Leena Tuulikki Salmu, Kokkola 
Niina Marja Seppänen, Ypäjä 

*Johanna Anneli Lindholm, Pälkäne
*Satu Maaria Köngäs, Lohja

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Aino Sofia Kristiina Valli, Turku

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)

Krista Katariina Kaivo-oja, Janakkala
Raj Deep Rai, Hämeenlinna 

*Danil Gavrilyuk,  Kuopio

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Heikki Ilmari Ikonen, Helsinki 
Lauri Matti Johannes Nurminen, Lappeenranta 
Petrus Lauri Johannes Toropainen, Riihimäki 
Reijo Kalevi Lalli, Hämeenlinna 
Teemu Kalevi Hyytiäinen, Järvenpää
Tomi Petteri Silvennoinen, Riihimäki

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Juho Vihtori Hakanpää, Espoo 
Jani Tapani Meriläinen, Ylöjärvi 
Joni Juhani Lindén, Riihimäki
Kristian Aleksander Vataja, Espoo 
Mirkka Helena Johanna Salonen, Janakkala 
Petteri Pyyhtiä Janakkala, 
Timo Veikko Kalevi Pakarinen, Riihimäki 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Insinööri (AMK)

Tuomas Asser Karjalainen, Hämeenlinna 
Valtteri Ilmari Nikkilä, Helsinki 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Rakennusmestari (AMK)

Jani Juhani Lindgren, Helsinki
Mikko Juhani Räsänen, Espoo
Petri Tapani Tommola, Lahti 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Eetu Petteri Lyytikäinen, Riihimäki

*Mikko Juhani Siukola, Riihimäki 

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)

Alisa Nina Maria Laatu, Kankaanpää
Nico Christian Kling, Saksa

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Jaakko Juhani Vuollet, Tampere 
Laura Emilia Hynnä, Tampere 
Tino Remulus Salminen, Hämeenlinna 
Piritta Kristiina Pihlavamäki, Hollola

 

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Clarissa Isabella Silfer, Hämeenlinna 
Teemu Aleksi Kiiski, Hämeenlinna

 

AMMATILLINEN OPETTAJAKORKEAKOULU

Ammatillinen opettajankoulutus

*Outi Hannele Nikkilä, Lahti 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU