Hämeen ammattikorkeakoulusta 12.6. valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammattikorkeakoulusta 12.6. valmistuvat
Hämeen ammattikorkeakoulu

Hämeen ammattikorkeakoulusta 12.6. valmistuvat

12.06.2020 07:00

Lämpimät onnittelut kaikille 12.6.2020 valmistuneille!

Array

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot 

 

Biotalousosaamisen yksikkö

 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Värri Lauri Johannes, Hämeenlinna 

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Virta Esa Matti, Jokioinen 

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK) 

Sillanpää Suvi Tuulia, Akaa 

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK) 

Huokuna Ossi-Petteri,  Jokioinen  

 

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä, Artenomi (ylempi AMK)

Immonen Eeva Anneli, Kittilä 
Kannisto Pirjo Tyyni Helinä, Hämeenlinna 

 

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)   

Vainiomäki Juho Antti Henrik, Riihimäki

 

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)  

Tarpila Jenni Helena, Helsinki 

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK)  

Niiranen Katriina Hannele, Kuopio 

 

Rakentamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Korhola Juha-Matti Kristian, Hämeenlinna 
Wang Mei, Helsinki
Fagerlund Hannu Antti Kalevi, Hämeenlinna 
Lundén Pyry Aleksi, Kerava 

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö


Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK
)  

Raivio Johanna Tuula Maria, Janakkala 

 

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Paananen Johanna Tuulia, Orivesi 
Ruuhonen Elisa Tuulia, Espoo 
Forssell Taavi Juhani, Nurmijärvi 
Törni Juhani Matias, Hämeenlinna 

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Airaksinen Aleksi Oskari, Tampere 
Ek Susanna Elisabet Kristiina, Helsinki 
Petäsnoro Veera Vilhelmiina, Tampere 

 

 Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Aalto Julia Meri Anneli, Jokioinen 
Jokioinen Veera Minja Marketta, Lieto 
Kirjavainen Heikki Kustaa, Hämeenlinna 
Kannisto Tomi Tapio, Ypäjä 
Mäkitalo Roope Tino Kristian, Kokemäki 
Takkinen Anniina Liina Emilia, Salo 
Tuominen Topi Jaakko Antero, Nakkila 
Virtanen Eero Samuli, Salo 

 

Maatilatalouden koulutus Agrologi (AMK)    

Saarinen Vilma Maria, Naantali 
Stoor Katri Ellen Anneli, Hämeenlinna 

 

Hevostalouden koulutus Agrologi (AMK)    

Lilja Tiina Elina, Espoo 
Malmi Mia Johanna, Tampere 

 

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Honkanen Outi Ilona, Jämsä 
Järvinen Hanna Elina, Sauvo 
Kontu Michaela Minna Lemmikki, Uusikaupunki 
Toropainen Pauliina Ida Ester, Vantaa 

 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Finér Paula Tuulikki, Hämeenlinna 
Hämäläinen Anni Pauliina, Nousiainen 
Janhunen Johanna Pauliina, Hämeenlinna 
Koivunen Minja Tuulia, Nurmijärvi 
Kopeli Titta Mari Annika, Lapinlahti 
Luhtaniemi Sara Elina, Tampere 
Nukki Heli Johanna, Pori 
Rantatupa-Vähälä Lea Orvokki, Tampere 
Sarlin Frans Juho Theodor, Vantaa 
Ullakonoja Tiia Helena, Valkeakoski 

 

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma, Hortonomi (AMK)    

Varpio Tuija Tuulikki, Orimattila 

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö


Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Heinonen Jenni Stina Sabina, Forssa 
Salo Sanna Elina, Hämeenlinna 
Tiisjärvi Hanna Pauliina, Tampere 

 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Aalto Jenni Piia Maaria, Hämeenlinna 
Dixon Sanni Katriina, Forssa 
Elo Katja Marika, Espoo 
Luntta Taru Hannele, Lahti 
Paloheimo Liisa Mila Katriina, Hollola 
Punkka Hely Emilia, Tampere 
Tikka Jenni Heidi Johanna, Hämeenlinna 

 

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Maukonen Niko Elias, Tampere 

 

Teknologiaosaamisen yksikkö


Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Mäki Retu Eemeli, Riihimäki 
Tallus Roni Ville Waldemar, Kerava 
Meri Jani Kristian, Hyvinkää 
Kuusijärvi Marko Tapani, Kirkkonummi 

 

Tieto- ja viestintätekniikka, biotalouden koulutus, Insinööri (AMK)

Luojukoski Jiri Tapani, Somero 

 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Helander Roosa Miia, Hattula 
Ilvesmäki Meri Aurora, Tampere 
Skyttä Fanni Julia, Oulu 

 

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)

Halilaj Blend, Vantaa 

 

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Eskola Toni Olavi, Hattula 
Palo-Oja Pasi Kalervo, Hyvinkää 
Raheemah Ahmed Khalid, Riihimäki 
Stenström Jenna-Riina Elina, Lahti 

 

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)   

Bissengaliyeva Akbota, Tampere 

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Salminen Arttu Johannes, Hämeenlinna 
Tuomikoski Kalle Juhani, Hämeenlinna 

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Mutta Henri Juhani, Hämeenlinna 
Nieminen Laura Orvokki, Karkkila 
Pullinen Timo Ilmari, Raasepori 
Kajolinna Jari Kalevi, Nurmijärvi 
Kalliokoski Marko Juhani, Valkeakoski 
Sallinen Valtteri Toivo Viljam, Hämeenlinna 

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Korhonen Ville Juhani, Hämeenlinna 
Lustre Olli Juhani, Hämeenlinna 

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Luoma Ville Juhani, Riihimäki 

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

 

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)

Jylli Mervi Hannele, Pirkkala 
Järvinen Elias Artturi Hermanni, Tampere 
Taavitsainen Jennina Jasmin, Hämeenlinna 

 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Helminen Arttu Einari, Tampere 
Hertz Teemu Hjalmar, Hämeenlinna 
Hovila Heta Henna-Mari, Hämeenlinna 
Kiiski Kristiina Eliisa, Hämeenlinna 
Kukkamäki Marianne, Valkeakoski 
Laakso Pihla Mariska Helena, Koski Tl 
Laaksonen Ella Sofia, Hämeenlinna 
Näränen Sofia, Hämeenlinna 
Ojala Tuulia Sara Jemina, Hämeenlinna 
Lehtinen Kalle Samuli, Tampere 
Montonen Laura Susanna, Pornainen 
Nevalainen Aapo Iivari, Hämeenlinna 
Rapinoja Viljami Veli Heikki, Tampere 

 

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Granlund Thomas Tor-Leif, Hämeenlinna 
Haapaniemi Riikka Eveliina, Hämeenlinna 
Hintsala Inka-Laila Itohin Evelyn, Helsinki 
Katajamäki Vilma Repekka, Vantaa 
Kemppinen Roosa Liila Arelia, Espoo 
Koivisto Miikka Aleksi, Helsinki 
Nurmi Nelli Noora Adalmiina, Pori 
Pekkala Marika Emilia, Tampere 
Pirnes Tanja Johanna, Vantaa 
Laakso Katja Caroliina, Hämeenlinna 
Laatio Salla Maarit, Järvenpää 
Kujanpää Senni Inkeri Emilie, Hämeenlinna 
Salminen Sara Maija Elina, Tampere 
Seppälä Aino Inari, Tampere 
Sippola Heli Marianne, Hämeenlinna 
Starck Jonna Marika, Tampere 
Sutinen Anni Roosa Elina, Helsinki 
Wikstedt Anton Viljo Fredrik, Espoo 
Terho Tarlea Amanda, Hämeenlinna 

 

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Karvonen Ata Rolf Dominik, Hämeenlinna 

 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU