Hämeen ammattikorkeakoulusta 29.5. valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammattikorkeakoulusta 29.5. valmistuneet
Hämeen ammattikorkeakoulu

Hämeen ammattikorkeakoulusta 29.5. valmistuneet

29.05.2020 07:00

Lämpimät onnittelut kaikille tutkintonsa valmiiksi saaneille!

Array

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Lehtinen Anu Maarit, Nokia

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Ikonen Tarja Hannele, Espoo
Kuparinen Ville-Matti, Janakkala

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK)

Liukkonen Paula Tuulikki, Kuopio

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Nieminen Tommi Veikko Johannes, Forssa

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Peltonen Sharon Elaine, Kangasala
Sarin Riikka Johanna, Hämeenlinna
Viiman Antti Olavi, Hämeenlinna

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Blomqvist Kimmo Erik Juhani, Nokia
Friman Juha-Matti, Riihimäki
Jokikoivu-Hiukkamäki Jaana Marita, Urjala
Kallioniemi Jere Jesse Mikael, Janakkala
Sobott Mari Karoliina, Espoo
Soinila Miia Marika, Rauma
Tziafas-Peuru Johanna, Tampere

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Puurula Juuso Eemeli, Hämeenlinna
Syrjälä Katja Hannele, Seinäjoki

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Aro Eero Mikael, Paimio
Däuber Chris Ruth Irja, Hyvinkää
Heikkilä Konsta Kalle Sakari, Hollola
Heilä Teemu Tapani, Vehmaa
Heinonen Miika Pauli Allan, Tammela
Hiiri Lassi Aarre Viljami, Hämeenlinna
Honkanen Ismo Jaakko Aleksanteri, Säkylä
Kekki Paula Annika, Lapinjärvi
Kuusniemi Markku Tapani, Forssa
Leppäkoski Toni Lauri Kristian, Sastamala
Markula Frans Erland, Huittinen
Pouru Jussi Petteri, Loimaa
Puolimatka Eemeli Matti Juhani, Loimaa
Riihelä Riku Svante Jalmari, Hollola
Setola Sofia Maria, Nakkila
Soirio Wäinö Waltteri, Suonenjoki
Suokannas Janne Olavi, Askola
Syrjänen Meri-Tuuli, Karkkila
Tamminen Maria Elisa Mikaela, Pöytyä
Tikkanen Anni Elina, Hämeenlinna
Toivonen Ida Eveliina, Pöytyä

Maatilatalouden koulutus,  Agrologi (AMK)

Andersson Niko Oskari,Vehmaa
Malmiharju Anna Sofia Karoliina, Orimattila
Mäkitalo Ilkka Juhani, Koski Tl
Nummiluikki Teemu Matias, Salo

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Aronen Janina Isabella, Kouvola
Kovaljeff Lotta Amanda, Tampere

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Hakala Eero Mauri Juhani, Ikaalinen
Huhtanen Pekka Salomo, Hollola
Kallioaho Joni Aleksi, Ähtäri

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Lehtonen Mirva Elina, Hattula
Rantanen Julia Kristiina, Turku

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Mättö Annakaisa Mirjami, Hämeenlinna
Tamminen Anja Karoliina, Vantaa

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Ekholm Mari Birgitta, Janakkala
Kaskinen Jasmin Maija Kristiina, Lahti
Kokki-Meriö Yasmine Mira Patricia, Valkeakoski
Koskinen Jonna Susanna, Janakkala
Maanpää Tytti-Maria Tellervo, Hämeenlinna
Pajala Emilia Annika, Lempäälä
Salminen Maarit Annika, Lempäälä
Vitikka Sakari Sulo Mikael, Hämeenlinna

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Hoffrén Grace Julia, Tampere
Hynninen Viivi Elsa Aleksandra, Hämeenlinna
Kaivoluoto Jonna Sini Katriina, Hämeenlinna
Lindberg Linda-Sofia, Turku
Numminen Johanna Nea, Tammela
Pethman Sanna Maria, Hämeenlinna
Raivio Milla Pauliina, Tampere
Uusitalo Elina Annika, Tampere
Vallittu-Corell Sirpa Katariina, Lempäälä

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Frilander Pinja Anniina, Tampere
Hietala Emilia Linda Maria, Jokioinen
Hirvilampi Roosa Marianne, Hämeenlinna
Kelo Miikka Juhani, Hämeenlinna
Kettunen Jenna Katariina, Forssa
Laaksonen Krista Eveliina,Hämeenlinna

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tieto- ja viestintätekniikka, biotalouden koulutus, Insinööri (AMK)

Alitalo-Nieminen Jenni Marianne, Somero
Pippingsköld Laura Estrid Eleonora, Forssa

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Katajamäki Harri Mikael, Akaa
Lahti Iina Nina Jennifer, Hämeenlinna

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)
Trinh The Minh, Hämeenlinna

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Anttila Juho-Elias Arimo, Järvenpää
Nevaranta Arttu Ahti Albert, Järvenpää
Pöysti Marko Olavi, Hyvinkää
Ylitalo Simo Antero, Nurmijärvi

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Mattila Artturi, Kangasala

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Insinööri (AMK)

Chamlagain Yupan, Lahti

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Kirves Ismo Tapani, Helsinki
Salmela Niko Mikael, Hattula
Turpeinen Taru Tuulia, Hämeenlinna
Vehmaro Jere Valtteri, Tampere

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Ahonen Jari Petri Tapani, Lahti
Eloranta Eero Aleksi, Hämeenlinna
Haikara Arttu Mikael, Hausjärvi
Hjelt Jimmy Reinhold, Lahti
Huusko Harri Ilmari, Pornainen
Mattinen Seppo Tapio, Jokioinen
Mäenpää Marko Tapani, Tuusula
Mäenpää Markus Mika Petteri, Hämeenlinna
Nieminen Teppo Matti Juhani, Vesilahti
Spets Mika Olavi, Mäntsälä

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Alijärvi Santeri Mikael, Janakkala
Grönholm Timo Juhani, Pirkkala
Heino Juha Esa, Tampere
Huhtala Pasi Tapani, Lempäälä
Kurtti Jaana Emma Sofia, Akaa
Leino Juha Ismo Sakari, Loimaa

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Kivisaari Ella Karoliina, Somero
Nieminen Jukka Toivo Elias, Järvenpää
Pennonen Anton Olavi, Hämeenlinna
Raussi Teemu Kristian, Riihimäki

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)

Benzara Mohammed, Tampere
Halonen Julia Helmi Sofia, Akaa
Lestan Filip, Slovakia
Runsas Heidi Johanna, Ylöjärvi

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Forsander Krista Hannele, Inkoo
Korsi Julia Mikaela, Tammela
Kujanpää Henri Markus Alexander, Helsinki
Luoma-aho Lia Laura, Hämeenlinna
Manninen Toni Matti Tapani, Kangasala
Pulkkinen Jonna Terttu Susanna, Vantaa
Reiman Anu Kristiina, Lempäälä
Renqvist Juuso Tapani, Espoo
Roisko Taija Emilia,Hämeenlinna
Roivainen Jenni Leena, Tampere
Spillane Elina Anneli, Riihimäki
Vahtera Toni Tapani, Hyvinkää
Valkama Riina Maria, Tampere
Vallin Mariia Elisabeth, Tampere
Yrjölä Olli Paavo Johannes, Tampere

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Immonen Heini Maria, Tampere

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Heikkilä Jenni Elina Anniina, Lahti
Ikäheimo Lasse Matias, Kuopio
Korkalainen Tomi Valtteri, Hämeenlinna

 

Ammatillinen opettajakorkeakoulu

International Professional Teacher Education

Ahuja Megha Helsinki (valmistunut 8.5.)

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU