Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.4.2020 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.4.2020 valmistuneet

Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.4.2020 valmistuneet

30.04.2020 09:30

Lämpimät onnittelut kaikille tutkintonsa loppuun saaneille! 

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

valmistuva

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Artenomi (ylempi AMK)

Anna Elina Holopainen, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Hanna-Leena Ester Juntunen, Hämeenlinna 
Niina Helena Annemaria Tanhuanpää, Asikkala 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Kirsi Marleena Hänninen, Hämeenlinna 

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Jesse Konsta Mertanen, Riihimäki
Minna Kristiina Mäkinen, Somero
Mika Juhani Parkkonen, Valkeakoski 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät Insinööri (ylempi AMK)

Antti Petteri Savolainen, Espoo

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Kirsi Maarit Saritta Laaksonen, Forssa 

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Maiju Virve Helena Salonen, Helsinki 

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus Tradenomi (ylempi AMK)

Jutta Pauliina Keino, Hämeenlinna
Tiina Mari Johanna Luukas, Hämeenlinna
Anni Irina Rantanen, Helsinki

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Pepita Siviä Heurlin, Nakkila

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Emilia Josefiina Kourimo, Somero

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Perttu Juhana Latvala, Seinäjoki
Petri Arvo Ilmari Ruusunen, Hollola

Puutarhatalouden koulutus Hortonomi (AMK)

Milja Talvikki Lehto, Hämeenlinna 
Anne Kristiina Watt, Lohja 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Nina Elina Lehtonen, Lohja 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Yasmin Delfa Maria Calderón, Hämeenlinna 
Mikaela Maria Huotari, Tampere
Nea Eveliina Nikkanen, Hämeenlinna 
Maiju Liina Johanna Stengård, Tampere 
Pia Emilia Vuori, Hattula 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Roosa-Mari Katariina Aaltonen, Hämeenlinna
Elina Emilia Hagelberg, Lahti 
Julianna Maria Karonen, Tampere 
Kati Maija Emilia Lindell, Vesilahti 

Terveydenhoitajakoulutus Terveydenhoitaja (AMK)

Johanna Anni Amanda Haapanen, Espoo
Elina Hanna Maria Karppinen, Hämeenlinna 
Riitta Päivikki Karppinen, Inari 
Sanna Anna-Mari Leivo, Hämeenlinna
Anu Elina Postareff, Hämeenlinna
Oili Tytti Annika Simula, Hämeenlinna 

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Rina Susanne Bragge, Tammela 
Juuso Petteri Similä, Oulu  
Oskari Tikkala, Tampere  

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)

Pavel Zhukov, Lahti  

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jenni Hannele Isojärvi, Helsinki 

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Juhani Ojanperä, Riihimäki
Atte Juho Jeremias Riiho, Akaa

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Insinööri (AMK)

Henrique Tatsunori Yonamine Mitsugui, Riihimäki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus Insinööri (AMK)

Markus Eevertti Huhtala, Hämeenlinna  
Janne Pekka Paakkanen, Nurmijärvi 
Janina Maria Saloheimo, Hämeenlinna 
Martti Tapio Virtanen, Hämeenlinna  

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Mikko Samuli Halme, Tampere 
Juha Petteri Heino, Helsinki 
Toni Antero Koivisto, Loppi
Jussi Kosti Armas Laakso, Nurmijärvi 
Tino Kristian Mantila, Hämeenlinna
Tomi Tapani Närvänen, Jokioinen
Vesa Antero Pennanen, Porvoo
Ville-Valtteri Salmela, Tuusula 
Jussi Henry Tapani Salmi, Pirkkala
Arto Samuel Sydänhelmi, Vantaa 
Ville Valtteri Vedenpää, Forssa 
Atte Juhani Veijola, Lohja

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jesse Ilmari Friman, Lahti
Henri Kristian Hietala, Rauma 
Linda Elisabeth Karppinen, Hyvinkää
Lauri Henrik Lönnqvist, Ylöjärvi 
Markku Tapani Paananen, Hämeenlinna

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Alix Nikolai Kalliojärvi, Kustavi 

Tietotekniikan koulutus Insinööri (AMK)

Miiko Olavi Ketokoski, Hyvinkää

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus,Tradenomi (AMK)

Nico Christian Halme, Ylöjärvi
Karoliina Olga Maria Salldén, Tampere 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Anu Susanna Haronoja, Tampere 
Eena Kyllikki Karhunen, Hämeenlinna 
Jerika Eveliina Klemetti, Tampere
Rosa-Maria Erika Majava, Turku 
Elisa Karoliina Männistö, Tampere
Tuomas Matti Tapani Nukari, Hämeenlinna 
Anna Maria Perttala, Valkeakoski 
Taavi Oliver Takkinen, Helsinki 
Juuso Matias Aapeli Vessari, Jyväskylä 

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

 Salla Marika Koppeli, Helsinki

Muotoilun koulutus, Muotoilija (AMK)

Taija Talvikki Laurell, Urjala

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Timo Juhani Kopra, Hämeenlinna 
 Tomi Pekka Pohja, Tampere 
Atte Valtteri Sillankorva, Hämeenlinna 

 

Ammatillinen opettajakorkeakoulu

Ammatillinen opettajankoulutus

Suvi Marjaana Beshar, Mäntsälä 
Elina Riikka Eskola-Ahonen, Turku
Henna Elina Halla, Heinola 
Hanna Mari Hämäläinen, Vantaa 
Niko Juhana Hurskainen, Paimio
Marika Johanna Idman, Vihti 
Anne-Maija Immonen, Lahti
Marko Esko Tapani Kairinen, Turku
Seppo Sakari Konkola, Lieto
Mika Martti Kotilainen, Helsinki 
Marika Tuulikki Leppänen, Turku
Sari Johanna Luopa, Asikkala 
Marko Juhani Männikkö, Kaarina
Tarja Helena Mattsson, Kärkölä
Maiju Marika Nisukangas, Lahti 
Mervi Marika Norta, Lahti 
Teemu Ilmari Pesonen, Turku
Sanna Maria Pirinen, Nurmijärvi
Matti Tapio Raivio, Helsinki 
Heli Susanna Rantala, Lahti
Jari Risto Rontu, Salo 
Salla Emilia Ruoko, Kangasala 
Inka-Maria Ruokola, Espoo 
Heidi Hannele Ruusumo, Lieto 
Eija Sinikka Sakki, Valkeakoski
Varpu Marja Sihvola-Judén, Lahti
Kristiina Sinisalo, Hämeenlinna
Heli Katri Hannele Suutarinen , Kouvola
Henri Juhani Törmälehto, Vantaa
Anu Kaarina Vaihekoski, Kaarina
Arttu Veli Verneri Vallenius, Hyvinkää

International Professional Teacher Education

Celal Gözalan, Espoo 
Asla Henrik Juhana Jääskeläinen, Espoo
Evelyn Karkkulainen, Järvenpää
Líbia Leaby Leite Barbosa, Hämeenlinna 
Heidi Maria Nousiainen  Helsinki
Sergio Rossi, Helsinki
Jani Antti Johannes Talo, Helsinki 
Minh Chau Truong, Turku 

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Jyrki Uolevi Kaarttinen, Raisio
Rainer Ilmari Korhonen, Lahti 
Sanna Pauliina Vehniäinen, Lempäälä

Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus

Hannele Julia Haapoja, Lieto
Tiina Helena Hyttinen, Espoo
Mika Petri Santeri Laakso Espoo
Seija Orvokki Levänen Porvoo
Kirsi Elina Liimatainen Hämeenlinna 
Mari Johanna Linna Nurmijärvi
Anu Virve Pauliina Luoma Helsinki
Auni Maria Nikunen Kouvola
Pirjo Elina Nurmi Espoo
Mikko Juhani Ojala Vantaa 
Sini Heidi Annukka Pikkutupa-Vaittinen, Espoo 
Eveliina Hilda Inkeri Pöysti, Janakkala
Anne Elina Sainio, Tuusula
Miikka Snellman, Turku 
Heidi Johanna Teikari, Vantaa 
Jonna Janica Vuorinen, Lahti

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU