Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.6. valmistuvat - Hämeen ammattikorkeakoulu
Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.6. valmistuvat

Hämeen ammattikorkeakoulusta 30.6. valmistuvat

30.06.2020 07:00

Lämpimät onnittelut kaikille 30.6.2020 valmistuneille!

Array

Alla luetellut ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK) 

Ahjoniemi Kristian Atso Pekka, Hämeenlinna
Salminen Reija Riitta, Valkeakoski

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK) 

Isokangas Minna Helinä, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Terveydenhoitaja (ylempi AMK) 

Harhama Katri Marianna, Hämeenlinna

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä, Artenomi (ylempi AMK)

Ahonen Sirpa Irene, Tuusula
Keränen Terhi-Tuulia, Lempäälä

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)  

Araneva Marjaana Susanna, Seinäjoki
Haapala Heidi Eva Aleksandra, Kolari
Koskelin Niina Marketta, Hyvinkää
Laamanen Johanna Marianne, Helsinki
Nyman Hanne Maarit, Vantaa

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät, Insinööri (ylempi AMK)  

Seppälä Markus Tapio, Tampere

Rakentamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Ahtosaari Olli Johannes, Espoo
Puranen Piia Maarit, Vantaa

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Asunmaa Matti Juhani, Janakkala
Koivisto Miika Samuel, Vantaa
Lamminsivu Laura Helena, Kokemäki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)  

Pineda Alfaro Eduardo, Espanja
Bilmez Ramona, Tampere
Hirviniemi Pauliina Maria, Tampere
Kettunen Markus Johannes, Tampere
Kettunen Panu Sakari, Järvenpää
Kinabo Reza Daniel, Tampere
Koskelo Karri Erkki Sakari, Helsinki
Kriikkula Sami Hannu, Lempäälä
Luostarinen Hanna Leena, Hausjärvi
Mäki Mia Maria Irene, Turku
Nieminen Virpi Marjatta, Tuusula
Salomaa Heini Maria, Tampere
Waweru Mary Njoki, Espoo

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Korhonen Niina Marika, Tuusula
Kosonen Jenni Maria, Vantaa
Pöllänen Jenni Marika, Hämeenlinna
Sorsa Reija Johanna, Raahe

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Helmi Meri Annukka, Hämeenlinna
Stenberg Maija Tiina Maria, Hämeenlinna
Valtonen Katri Meeri Mirjam, Lempäälä

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Koivuniemi Sinna Anna-Maija, Somero
Kurhila Henna Karoliina, Hollola
Lassila Ville-Petteri Rikhard, Mynämäki
Mänki Annaleena Sofia, Jokioinen
Niemi Salla Kristiina, Loppi
Puuri Antti Samuli, Kouvola
Siltala Ville Aleksanteri, Mäntsälä
Varsaluoma Sanna-Maria Adele, Asikkala

Maatilatalouden koulutus, Agrologi (AMK)    

Mattila Joonas Jalmari Jussinpoika, Janakkala

Metsätalouden koulutus,  Metsätalousinsinööri (AMK)

Alakeskinen Toni Rami Petteri, Ylöjärvi
Järvelin Jarmo Antero, Mäntsälä
Lahtinen Jyri Kalevi, Pöytyä
Männikkö Juho Olavi, Akaa
Rauta Mika Petteri, Juupajoki

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)    

Lahtinen Maarit Kaarina, Ypäjä
Lappalainen Mira Heidi Maria, Ypäjä
Makkonen Anniina Marianne, Mänttä-Vilppula
Purontakanen Iina Pauliina, Jokioinen
Uusitalo Sara Sofia, Koski Tl

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Kaitala Heidi Maarit, Hämeenlinna
Niemi Sanna Pauliina, Hämeenlinna
Parkkamäki Heidi Marja Annikki, Kauhajoki
Pesonen Suvi Hannele, Hämeenlinna

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Harju Leea Marjatta, Riihimäki
Heinonen Satu Maarit, Forssa
Hirvensalo Arto Kari Tapani, Pöytyä
Honkala Susanna Kristiina, Riihimäki
Karlsson Nina Kaisa Monica, Salo
Kulomäki Heli Maria, Hämeenlinna
Lautamäki Katariina Anni Kaarina, Parkano
Lintumäki Katriina Emilia, Hämeenlinna
Paija Tiina Eija-Sinikka Kristina, Urjala
Palisoc Tiina Marika, Hyvinkää
Räty Minna Vilhelmiina, Hämeenlinna
Sallanniemi Outi Irma Elina, Hämeenlinna
Salminen Heidi Ida Maria, Forssa
Santahuhta Eevamaija Sinikka, Loimaa
Taipale Suvi Kristiina, Janakkala
Tuomala Pasi Joonas Juhani, Hämeenlinna
Tutus Esra Ezgi, Tampere
Valovuori Anna Sofia, Hämeenlinna
Varjonen Milja Maria Hugontytär, Tampere

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Heinä Meritta Emma Reetta, Hämeenlinna
Juntumaa Eeva Karoliina, Hämeenlinna
Koivu Ida Emilia, Ylöjärvi
Kulhua Kreetta Ulrika, Tampere
Kuula Ina-Saija Eeva Elisabeth, Nurmijärvi
Kuusivaara Heli Marika, Valkeakoski
Laine Timo Markus, Naantali
Linna Mira Emilia, Janakkala
Nieminen Anna-Sofia Aurora, Tampere
Passila Anu Katariina, Hattula
Piskonen Iida Marie, Tampere
Rahkonen Heini Elina, Riihimäki
Rusanen Riikka Johanna, Vantaa
Ruuska Siru-Maaria Pirita, Hämeenkyrö
Saloranta Netta Mikaela, Tampere
Tauranen Satu Johanna, Kangasala
Tyrväinen Miika Erkki Samuli, Mikkeli
Vieraankivi Virve Tuulia, Ypäjä
Viitaluoma Sanna Maaria, Hämeenlinna
Vilkman Susanna Pia Maria, Hausjärvi

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Juvakka Tatjana Tiia-Melissa, Tampere

Teknologiaosaamisen yksikkö

Automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Liinalaakso Aki Olli Petteri, Tampere

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Hartikainen Harri Antero, Hämeenlinna
Hiltunen Eino Elias, Hämeenlinna
Konttinen Tytti-Leena Tuulikki, Janakkala
Sipponen Essi Tuulia Bettina, Jyväskylä
Uuttera Milma Iina Alina, Hämeenlinna
Viinamäki Juho Antero, Hämeenlinna

Construction Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)

Chen Nuoya, Espoo
Dao Viet Cuong, Hämeenlinna
Egorova Vera, Tampere
Nebõlitsõn Kirill, Hämeenlinna
Spirin Alexander, Helsinki

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Insinööri (AMK)   

Do Hoang Oanh, Kärkölä
Le Minh Dat, Helsinki
Shevtsov Evgeny, Tampere
Sorokin Apolinarii, Tampere
Truong Tuan Duong, Valkeakoski

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Eriksson Joni Kalle Jalmari, Valkeakoski
Kerminen Jyri Sakari, Riihimäki

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Ilola Tero Juhani, Helsinki
Kilpinen Eetu Mikael, Tampere
Norr Tiina Maarit, Hattula
Tammilehto Suvi Marianna, Riihimäki

Mechanical Engineering and Production Technology, Insinööri (AMK)

Fon Gideon Timah, Vantaa

Rakennusalan työnjohdon koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Tsutsunen Mikko Topias, Vihti

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Insinööri (AMK)

Härkönen Riija Henni Juulia, Hämeenlinna
Kari Jussi Arto Jalmari, Akaa
Koliseva Hanna Maria, Janakkala
Kukkasniemi Rita Maria Johanna, Orivesi
Köykkä Niko Petteri, Hattula
Laakso Olli Oskari, Hämeenlinna
Rantanen Emilia Anna Helena, Tampere

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, Rakennusmestari (AMK)

Hietala Ismo Olavi, Hämeenlinna
Koivumäki Tuomas Juho, Helsinki
Koliseva Anssi Anton Oskari, Hämeenlinna
Mäkinen Arto Petri, Vihti
Riikonen Henri Joonas, Lohja
Stellberg Jan Bror, Helsinki
Takalo Petri Markus, Ylöjärvi

Rakennustekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Lindberg Noora Alina, Helsinki

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Ansamaa Jani Tuomo Olavi, Nurmijärvi
Halttunen Riku Petteri, Vantaa
Kiviranta Antti Tapio, Loviisa
Lehtonen Jere Petteri, Tampere
Paananen Akseli Miikka Samuel, Valkeakoski
Seppä Sami Matias, Forssa

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Laine Herkko Juhani, Kangasala
Ranne Joni Taneli, Tampere
Siik Panu Peter, Tampere
Skogberg Kaarlo Henrik, Riihimäki

Tuotantotalouden koulutus, Insinööri (AMK)

Lehdonvirta Tuukka Matias Mikael, Turku

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus, Tradenomi (AMK)

Brander Tessa Julia, Tampere
Keskitalo Mikko Juhani, Hämeenlinna
Le Thi Hai Ha, Helsinki
Puska Henri Herman Johannes, Tampere
Sharifi Farzad, Vantaa

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Ahlqvist Heidi Johanna, Loppi
Riutta-Aho Jenni Ida Maria, Sysmä
Junttola Irene Eerika, Tampere
Karppinen Jasmiina Eleonoora, Janakkala
Kautiala Jari Olavi, Lempäälä
Ketonen Niklas Johannes, Hämeenlinna
Koski Valtteri Aku Petteri, Tampere
Kulmala Aleksi Matias, Vantaa
Kuusemo Laura Erika, Tampere
Laine Joni Valtteri, Hattula
Laurila Maria Kristiina, Hämeenlinna
Lehtinen Johanna Elina, Helsinki
Majanmaa Joni Axel, Helsinki
Mäkinen Jussi Petteri, Tampere
Nieminen Ulla Annikki, Lempäälä
Nippala Jaakko Mikael, Tampere
Pajunen Anni Henna Maarit, Tampere
Pummer András Péter, Hattula
Rantanen Leo Viljami, Helsinki
Saarenmaa Kasperi Ilmari, Tampere
Saarinen Santtu Mikael, Kangasala
Salmela Markus Christian, Helsinki
Suni Niko Mikael, Lahti
Talja Tom Olli Antero, Hämeenlinna
Tuomioja Teemu Johannes, Hämeenlinna
Vallenius Jutta Emilia, Tampere
Vassinen Jarkko Tapani, Hämeenlinna
Vikman Vilma Maria, Hämeenlinna
Vilén Elsa Minna Katariina, Hämeenlinna

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Dunajeva Alisa Sofia Viktoria, Helsinki
Hoisko Heli Joanna, Singapore
Kainulainen Tinja Maria Annikki, Hämeenlinna
Kekkonen Kaisa Ailikki, Hämeenlinna
Kuortti Jenny-Sophie Maria, Tuusula
Kuusisto Camilla Maria, Tampere
Teppo Verneri Antti Mikael, Tampere

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Katermaa Minna Katariina, Oulu
Kuikka Jaana, Lahti
Niskanen Kati Johanna, Nokia

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU