HAMKista 30.10.2020 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 30.10.2020 valmistuneet

HAMKista 30.10.2020 valmistuneet

30.10.2020 10:00

Lämpimät onnittelut opintonsa loppuun saaneille!

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Juha-Pekka Hiltunen, Riihimäki  

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Tarja Anneli Honkaharju, Riihimäki  

 

Teknologiaosaamisen yksikkö     

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Juha Antero Ahoniemi, Riihimäki,  
Henri Johannes Kärkkäinen, Hämeenlinna  
Marko Juhani Liikanen, Tampere  
Teemu Aleksi Mykkänen, Tampere  

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Miia-Marjut Susanna Hippeläinen, Pälkäne  

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Noora Riitta Niemistö, Hämeenlinna  
Johannes Ilmari Paasimaa, Hämeenlinna  

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus Tradenomi (ylempi AMK)

Satu Tuulia Turtiainen, Hämeenlinna  

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Jenni-Janisa Johanna Järvi, Tampere  
Milja Johanna Aurora Kiili, Turku  
Maria Sinikka Mirjami Laurila, Valkeakoski  
Linda Maria Nousiainen, Imatra  
Minna Katriina Viikari, Helsinki  

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Kirsi Katariina Mäkelä, Tammela  

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Katja Päivikki Järvinen, Jämsä  
Sini Hannele Kalliokoski, Heinola  
Pekka Robert Peltola, Hyvinkää  

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Ilkka Matti Juhani Tiainen, Hämeenlinna  

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Sanni Emilia Antila, Kangasala  
Tuulia Maaria Heiskanen, Huittinen  
Hanna Aleksandra Juutikka, Riihimäki  
Pia Johanna Kauppila, Tampere  
Anna Aleksandra Lustig, Ylöjärvi  
Minna Tuulikki Metsä-Mattila, Hämeenlinna  
Anni Sofia Pollari, Hämeenlinna  
Pia Maria Reimavuo, Espoo  

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Meri Marjaana Jokinen, Tampere  
Miia Maaret Nieminen, Tampere  

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Heidi Ida Maria Ingman, Hämeenlinna  
Eelis Juhani Liukkonen, Hämeenlinna  

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Roope Julius Kristoffer Kujala, Riihimäki  
Zhihao Wu, Tampere  

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jonne Tapani Matikainen, Lahti  
Nico Juhani Sorsa, Riihimäki  

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Janita Pauliina Joensuu, Tuusula  
Esa Tapio Mujunen, Lahti  

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Markus Kristian Kuussaari, Nurmijärvi  

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Tuomo Tapani Tonttila, Vihti  

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Henrik Himanka, Hämeenlinna  

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Anu Marita Paavilainen, Nokia  
Kati Erika Vaasvainio, Nokia  

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Tiia Maria Hägg, Vantaa  
Mari Hannele Kekäle, Järvenpää  
Krista Laura Helena Leppik, Hämeenlinna  
Essi Emilia Mattila, Tampere  
Teno Antero Nevala, Orivesi  
Jere Kristian Nurkkala, Tampere  
Noora Helena Raakel Uosukainen, Hämeenlinna  

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Tuire Birgitta Anipuro, Vantaa  
Saana Emilia Järvenpää, Tampere  
Soile Marjaana Kauppinen, Kirkkonummi  
Juha Jorma Kalervo Kesti, Helsinki  
Kaisa Anneli Kilponen, Lahti  
Jimi Joonas Antero Koppinen, Tampere  
Minna Kristiina Kosonen, Hämeenlinna  
Joel Hannes Närhi, Ylöjärvi  
Pekka Antero Rajala, Tampere  
Jani-Jussi Johannes Risto, Kuopio  
Hanna Emilia Söderberg, Vantaa  
Milka Alexandra Ukkonen , Hollola

 

 

Ammatillinen opettajankoulutus

Ammatilliset opettajat:

Radoslaw Artur Karkulowski, Lahti
Frida Kristina Wickholm-Jansson, Espoo

 

Ammatilliset erityisopettajat:

Sari Marjukka Mankila, Helsinki 
Tarja Tuulikki Maja, Kankaanpää 
Karo Mikael Mäki, Espoo 

 

 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU