HAMKista 31.5.2021 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 31.5.2021 valmistuneet
ruusu ja tutkintotodistus

HAMKista 31.5.2021 valmistuneet

31.05.2021 09:00

Lämpimät onnittelut opintonsa loppuun saaneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)
Satu Marjaana Kivimäki, Hämeenlinna

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Outi Inka-Nora Erola, Tampere
Sanni Cecilia Oksanen, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Tuija Hannele Malm, Tuusula

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)
Sofia Tanja Jenni Lund-Huovinen, Hämeenlinna
Kaisa Lahtinen, Valkeakoski
Kari Eerik Ollila, Helsinki
Anna-Maria Hellikki Suomela, Hyvinkää

Teknologiaosaamisen yksikkö

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)
Pasi Ilkka Korhonen, Rautavaara
Jenni Katariina Kyyhkynen, Hattula
Anna Ottilia Orslahti, Tampere

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)
Emmi Elisa Kettunen, Helsinki
Sari Susanna Koskinen, Tampere
Anniina Elisabet Mäki, Hämeenlinna
Satu Maria Oja, Forssa
Sari Hannele Tissari, Hyvinkää

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)
Aurora Anna Maria Kangasaho, Riihimäki
Saara Anniina Suikkanen, Hämeenlinna

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)
Suvi Sinella Annariina Pikkumäki, Tammela

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)
Arttu Santeri Hallberg, Hämeenlinna
Mia Susanne Hirvi, Inari
Kirsi Marjaana Kaskamaa, Porvoo
Annika Maria Möller-Nilsson, Kruunupyy
Heini Johanna Ojala, Tampere

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)
Ida Louise Byskov, Rauma
Mikko Oskari Hakala, Somero
Kirsi Marjaana Kekäle-Hela, Askola
Mirka Anne Kristiina Kosunen, Tampere
Erja Anita Helena Mannersuo, Kuhmo
Amanda Eveliina Onnela, Loimaa
Emmi Elviira Päykkönen, Juva
Johanna Maria Katariina Ratia, Askola
Kalle Ville Topias Rämö, Tammela
Paavo Johannes Simola, Tammela
Kari Olavi Virtanen, Hollola
Maria Mirjami Vuorisola, Kärkölä

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)
Matti Johannes Eloranta, Ulvila
Antti August Anselm Hakamäki, Loimaa
Laura Kristiina Martinmäki, Kinnula
Johanna Aino Sofia Mikkola, Tammela
Maiju Helmi Pauliina Moilanen, Iitti
Eero Tapio Saraja, Lahti
Tommi Pentti Juhani Uotila, Vesilahti

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)
Miika Juhani Kareinen, Salo
Juha Markus Parvio, Tammela

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)
Taija Merita Airikka, Anjalankoski
Miia Johanna Gullsten, Oulu
Tiina Raakel Mäkinen, Jyväskylä
Roosa Anniina Ruoti, Hamina

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)
Suvi Karoliina Eskola, Hyvinkää
Emina Eylül Güzey, Vantaa
Nella Katriina Haapanen, Hämeenlinna
Krista Maria Hänninen, Hyvinkää
Katariina Kirsi Karttunen, Riihimäki
Jutta Johanna Kinnunen, Hämeenlinna
Alisa Aili Sofia Kutila, Tampere
Niina Tuulia Kuusela, Tampere
Tiina Riitta Ronja Lounaja, Kangasala
Johanna Emilia Martonen, Akaa
Laura Emilia Myllykoski, Hämeenkyrö
Leena Mari Ainikki Mörsky, Hämeenlinna
Johanna Alina Pauliina Nummela, Hämeenlinna
Katja Johanna Rajala, Tampere
Emmi Kristiina Rostedt-Soini, Tampere
Satu Irene Eveliina Salonen, Lempäälä
Terhi Sonja Susanna Siponen, Akaa
Sonnja Jenny Irina Suutari, Savitaipale
Pinja Iida Maria Taiminen, Tampere
Mona Sofia Vuorinen, Hattula

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)
Lotta Pauliina Dahlström, Kuopio
Lotta Vilhelmiina Häkkinen, Turku
Carina Mari Karvonen, Ylöjärvi
Maria Anna Alina Kauranen, Hämeenlinna
Paula Kristina Nordström, Vihti
Miika Pietari Peltonen, Hämeenlinna
Milla Riitta Ritanen-Taskinen, Lapinlahti
Laura Maria Irene Sumuvirta, Hyvinkää
Anne Marja Uuttera, Tampere

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)
Laura Iida-Maria Heikkilä, Hämeenlinna
Reeta Johanna Lahtinen, Tampere
Marja Maarit Helena Salminen, Mäntsälä
Emma Iida Sofia Väänänen, Espoo

Teknologiaosaamisen yksikkö

Construction Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)
Anatoliy Zorin, Koivisto

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)
Chi Nam Huynh, Hämeenlinna

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)
Taru Orvokki Immonen, Hyvinkää
Eero Antero Laiho, Riihimäki
Petri Onni Ensio Liljegren, Lahti
Miki Markus Mansikkaviita, Hämeenlinna
Rami Veikka Johannes Mörsky, Nurmijärvi
Jesse Tapio Olavi Ruuth, Hyvinkää
Heikki Sutinen, Orimattila

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)
Frans Johannes Filemon Anttonen, Tampere
Juho Kalevi Arponen, Riihimäki
Jukka Pekka Eloranta, Helsinki
Sami Mikael Lehtinen, Vantaa
Juha Kalevi Lindgren, Lahti
Aleksi Juhani Salo, Kerava
Jouko Pekka Salonen, Jokioinen
Tony Rauno Toivo Töyrylä, Järvenpää

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)
Yagya Raj Adhikari, Riihimäki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)
Tiina Helena Ahonen, Janakkala
Ansa Aliisa Franssila, Pori
Henri Emerik Helén, Lahti
Joni Mikael Kinnunen, Helsinki
Konsta Aleksi Vainio, Jokioinen

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)
Teppo Markus Humala, Tampere
Jaakko Einari Joutsen, Sastamala
Jukka Tapani Kerttula, Lammi
Marko Mikael Klemola, Valkeakoski
Lassi-Pekka Juhani Paloniemi, Lempäälä
Janne Paavo Pennanen, Pukkila
Eeli Eikka Simomen, Hämeenlinna
Pasi Markus Touru, Hyvinkää

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)
Tero Tapio Jaakkola, Huittinen
Sami Tapani Kuittinen, Janakkala
Mari Kaarina Salmela, Hattula
Matti Aukusti Toikkanen, Juva
Heikki Topi Valaja, Kangasala

Tieto- ja viestintätekniikka, biotalouden koulutus, Insinööri (AMK)
Pilvi Karin Pauliina Lindqvist, Ylöjärvi

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)
Pauliina Jenna Johanna Jaakkola, Riihimäki
Anders Jere Mikael Kaikkonen, Riihimäki
Jani Tapani Lehessalo, Espoo
Patrick Daniel Nikanti, Hausjärvi
Eveliina Sini Päivikki Pajunen, Nousiainen
Tony Tapani Reittu, Helsinki
Salla Alexandra Ruumensaari, Riihimäki
Anna Aleksandra Shemeikka, Riihimäki
Johnny Tran, Riihimäki
Niklas Antti Joakim Tuominen, Helsinki
Joni Petteri Virta, Riihimäki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)
Gisa Aitamaa, Riihimäki

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)
Karoliina Suvi Tuulikki Friberg, Pirkkala
Ville Pekka Kortelainen, Hämeenlinna
Roosa Esteri Mäntyneva, Hämeenlinna
Henna Pehkonen, Forssa
Ville Tapio Puuronen, Kajaani
Lotta Emilia Rantanen, Tampere
Petra Opri Elena Talja, Janakkala
Toni Sebastian Thomenius, Hämeenlinna
Sari Johanna Vasku, Riihimäki

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)
Elsa Anneli Hietanen, Raasepori
Pirita Hertta Elisa Rekonen, Tampere

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)
Bakr Abdulwahid Abdulsattar Al-Qassab, Hämeenlinna
Antti Juhana Kojo, HÄmeeninna
Jari Matti Juhani Laine, Espoo
Topi Matias Raatikainen, Hämeenlinna

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU