HAMKista 15.12.2021 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 15.12.2021 valmistuneet
tutkintotodistus ja ruusu

HAMKista 15.12.2021 valmistuneet

15.12.2021 10:13

HAMKista valmistuu tänään 15.12.2021 77 AMK-tutkinnon suorittanutta sekä 15 YAMK-tutkinnon suorittanutta. Tänään vietetään HAMKin valmistujaisjuhlaa, joten onnittelut sekä tänään tutkintonsa suorittaneille että koko syyslukukauden aikana valmistuneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)

Minna Helinä Sawkins, Nurmijärvi

Biotalouden ratkaisut -koulutus, Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Kari Petteri Pietarinen, Turku

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Heidi Evita Sanniina Nurminen, Hämeenlinna

Minttu Hukkanen, Helsinki

Päivi Anneli Leppikangas, Ylöjärvi

Saija Anneli Friman, Janakkala

Sanna Annika Bergdahl, Valkeakoski

Soile Johanna Kalliomäki, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)

Jarmo-Ahti Antero Karppinen, Helsinki

Jenni Julia Soramäki, Hämeenlinna

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Artenomi (ylempi AMK)

Kaisa-Leena Tabell, Helsinki

Teknologiaosaamisen yksikkö

Rakentamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Laura Eveliina Pajuoja, Hämeenlinna

Tietojohtaminen ja älykkäät palvelut -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Niina Johanna Sofia Multamaa, Jyväskylä

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Mirka Johanna Karhunsalo, Hyvinkää

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Sari Anneli Oinaanoja, Riihimäki

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Petri Samuli Kemppainen, Suonenjoki

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Petra Maria Liisa Carlson-Ahonen, Nurmijärvi

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Emmi Rosa Jasmin Rantala, Eura

Sami Petteri Rakkolainen, Kokemäki

Sanni Maria Helena Oksanen, Salo

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Mari-Anna Orvokki Klemi, Espoo

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Anna Marika Kröger, Janakkala

Charlotta Laura Maria Into, Jokioinen

Emmi Iisa Alexandra Pekkonen, Vantaa

Emmi Liia Katariina Nummenpää, Tampere

Henna Elisa Karjalainen, Forssa

Janina Inka Amanda Kurikka, Tampere

Katri Tuuli Raakel Airasmaa, Riihimäki

Maarit Johanna Nummisto, Pöytyä

Niina Elina Tuomola, Lohja

Sadaf Jamizada Tahiri, Hämeenlinna

Tuula Katariina Heino, Hämeenlinna

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Essi Elina Markkola, Espoo

Heini Tuulia Mäkelä, Hämeenlinna

Ida Ella Maria Tolvanen, Tampere

Iida Elsa Josefiina Sintonen, Hämeenlinna

Janiina Maria Emilia Kivistö, Hämeenlinna

Joona Tapani Karonen, Janakkala

Kia-Katrine Korvakangas, Tampere

Laura Maria Puronaho, Hämeenlinna

Leila Pauliina Henttonen, Kangasala

Lotta Vilhelmiina Lähteenmäki, Akaa

Milla Kyllikki Maria Huovinen, Akaa

Minna Maria Enqvist, Kuopio

Nelli Kristiina Kyttänen, Hyvinkää

Sanni Emilia Leppänen, Hämeenlinna

Tero Matti Tapani Myllyvirta, Tampere

Terveydenhoitajankoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Marjo Ekholm, Hämeenlinna

Noora Katariina Nissi, Hämeenlinna

Teknologiaosaamisen yksikkö

Construction Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Berat Orllati, Vantaa

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Juha Sakari Edvard Mattila, Hyvinkää

Juho Matti Valtteri Latvala, Riihimäki

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Ismaeel Ali Alshamali, Helsinki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Visa Eemil Johannes Kurki, Helsinki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Insinööri (AMK)

Harri Tapani Tamsi, Lahti

Perttu Juhani Mustajärvi, Vantaa

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Sanni Elisabet Hevonoja, Hämeenlinna

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Otto Akseli Leivo, Helsinki

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Hevosalan liiketoiminnan koulutus, Tradenomi (AMK)

Niina Annukka Syrjäaho, Forssa

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Abou Hassoun Semlali Massis Mohamed, Helsinki

Angeliki Orvokki Daudaki, Tampere

Anniina Aleksandra Halonen, Valkeakoski

Asim Hussain, Tampere

Iiro Julius Kokkonen, Hämeenlinna

Jesse Mikael Laine, Valkeakoski

Joni-Mikael Saari, Tampere

Joonas Mikael Kylä-Harakka, Tampere

Juliet Vanessa Aittomäki, Hyvinkää

Kari Tapio Hämäläinen, Lempäälä

Karoliina Hammel, Saksa

Kalvs Ozolins, Ylöjärvi

Leevi Lauri Juhani Helin, Akaa

Marisa Laine, Tampere

Matias Veikko Kalevi Salminen, Pirkkala

Mika-Petteri Sulkio, Valkeakoski

Naima Hussein Khadar, Tampere

Peppina Ida Amanda Sillasto, Janakkala

Petra Sofia Pauliina Tammivirta, Valkeakoski

Prince Twum-Barima Ampah, Tampere

Raimo Pedro Manninen, Espoo

Sofia Karoliina Kuosa, Tampere

Sorana-Brandusa Rida, Valkeakoski

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Annukka Suvi-Tuulia Poikkeus-Larionov, Parkano

Jarmo Sakari Laukkanen, Lappeenranta

Jenni Suvi Tuulia Peltola, Valkeakoski

Sonja Karoliina Parviainen, Tampere

Verneri Kalevi Alarik Puumalainen, Hausjärvi

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Hannele Sari Alinen, Pori

Jaana Susanna Väyrynen, Riihimäki

Nelli Nora Tellervo Holmberg, Kerava

Ninna Sannukka Jokinen, Tampere

Peter Enrico Fagerholm, Nurmijärvi

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

Tiedotteet aikaisemmin syyslukukauden aikana valmistuneista:

HAMKista 30.7. ja 31.8. valmistuneet

HAMKista 15.-30.9.2021 valmistuneet

HAMKista 15.-29.10.2021 valmistuneet

HAMKista 15.-30.11.2021 valmistuneet

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU