HAMKista 30.4.2021 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 30.4.2021 valmistuneet
ruusu ja tutkintotodistus

HAMKista 30.4.2021 valmistuneet

30.04.2021 09:00

Lämpimät onnittelut opintonsa loppuun saaneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Agrologi (ylempi AMK)

Essi Tuulikki Juvonen, Forssa

Heidi Maaria Kiuru, Tuusula

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Raisa Talvikki Laurila, Järvenpää

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Anette Maria Helén, Hyvinkää

Asta Leena Luukkonen, Hämeenlinna

Tuija Katariina Ruuskanen, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Elina Maarit Lind, Tampere

Anu Henriikka Luotonen, Tampere

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Rakentamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Veijo Juhani Vallenius, Hämeenlinna

Maria Josefiina Vasko, Hattula

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Max Johan Levander, Espoo

Mikko Antero Nurmi, Riihimäki

Lauri Johannes Valkeamäki, Valkeakoski

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Kati Susanna Tamminen, Espoo

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Emmi Sofia Ansiomäki, Pirkkala

Johanna Kristiina Sipiläinen, Tampere

Mikko Eemeli Supi, Helsinki

Jussi Petteri Vaittinen, Kirkkonummi

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Quoc Anh Huy Nguyen, Tampere

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Terhi Helena Filatov, Hausjärvi

Ville Petteri Heljo, Tampere

Sonja Maria Huttunen, Iisalmi

Tiina Päivikki Pummi, Tampere

Teuta Shala, Lahti

Sanna Marita Tukiainen, Pälkäne

Tiina Marketta Vesikivi, Hämeenlinna

Antti Juho Jalmari Viitamäki, Seinäjoki

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Johanna Elisabeth Jalava, Hollanti

Heini Laura Annina Kuusisto, Pori

Kestävän kehityksen koulutus. Ympäristösuunnittelija (AMK)

Ina-Carita Maria Fagerlund, Turku

Vilma Elviira Hourula, Hyvinkää

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Katri Helmi Aliisa Hakala, Mäntsälä

Carita Tiia Tuulia Jalkanen, Kokemäki

Matias Svantte Hermanni Kaakkolammi, Mänttä-Vilppula

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Riku Matti Samuli Salminen, Tampere

Marjut Ilona Vallin, Lappeenranta

Tiitus Samuel Wiksten, Porvoo

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Mervi Hannele Rosti, Espoo

Tuuli Säde Eliina Turkia, Kuopio

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Toni Antero Fellman, Hämeenlinna

Pinja-Pauliina Hukari, Tampere

Laura Enni Katariina Kaurto, Valkeakoski

Riikka Maaria Käkönen, Tampere

Kaisa-Sisko Katriina Lähteenmäki, Valkeakoski

Paula Elisa Malmberg, Hämeenlinna

Jaana Johanna Miettinen, Hämeenlinna

Maarit Hannele Oksanen, Hämeenlinna

Greta Sofia Pellikka, Pirkkala

Marjo Karoliina Rekola, Hattula

Anne Maria Sahamies, Valkeakoski

Siru Orvokki Syrjynen, Tampere

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Laura Inkeri Heinonen, Hämeenlinna

Katja Johanna Koskela, Janakkala

Taina Elina Salminen, Tampere

Sonja Nicole Savolainen, Hämeenlinna

Erika Mira Marianna Seppänen, Hämeenlinna

Miia Marika Smolander, Vesilahti

Sami Tobias Weidmann, Hämeenlinna

Hoitotyön koulutusohjelma, Terveydenhoitaja (AMK)

Eeva Marianne Karkila, Janakkala

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)  

Riikka-Maria Kaase, Turku

Tiia Tea Hannele Kanninen, Lohja

Johanna Marica Niemelä, Riihimäki

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Construction Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Newton Avila dos Santos, Hämeenlinna

Elena Biriukova, Hämeenlinna

David Dzhavadov, Hämeenlinna

Nikita Postojalkin, Hämeenlinna

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Eron Shuku, Lahti

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Eero Antti Juhani Auvinen, Askola

Tuomo Johannes Iivonen, Pälkäne

Jonne Santeri Kuusisto, Hämeenlinna

Mikko Kalervo Mäkinen, Nokia

Suvi Kyllikki Sofia Tiainen, Parikkala

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Niklas Edvin Eriksson, Hämeenlinna

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Saurav Khadka, Riihimäki

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Semi Petteri Alanen, Ylöjärvi

Taru Hannele Gröhn, Janakkala

Aleksi Daniil Harakkamäki, Hämeenlinna

Jani Antero Haverinen, Helsinki

Tuomas Petteri Helén, Hattula

Nikke Eero Juhani Hopiavuori, Ypäjä

Jukka Tapio Ignatius, Espoo

Ari-Pekka Tapio Laukka, Valkeakoski

Aleksi Eemil Olavi Leppäkoski, Hämeenlinna

Veli-Pekka Natunen, Helsinki

Pavel Nikolajev, Espoo

Pasi Markus Mikael Ollikainen, Ylöjärvi

Nina Mirjami Palmunen, Riihimäki

Matti Alfred Perttunen, Lieto

Jesse Aleksi Saarinen, Hämeelinna

Tiia-Maria Johanna Somppi, Hämeenlinna

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Juha Tapio Järvinen, Hyvinkää

Lauri Elias Myllyntausta, Hattula

Joona Oskari Matias Uusitalo, Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikka, biotalouden koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Mikael Järvinen, Vantaa

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Laura Maria Haro, Hyvinkää

Jouni Pekka Koistinen, Hausjärvi

Sami Osmo Veikko Viitanen, Tampere

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Laura Ida Johanna Helkiö, Tampere

Anne Helena Hirvonen, Hyvinkää

Juuso Kasper Laaksonen, Hämeenlinna

Iida Hannele Peltomaa, Lempäälä

Amanda Leonora Pesonen, Lahti

Suvi Helena Uusi-Rajasalo, Tampere

Annika Maria Salmenaho, Hämeenlinna

Anne Mirjam Savikuja, Janakkala

Janika Kristiina Uimonen, Hämeenlinna

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Mika Petteri Björkholm, Hyvinkää

Virpi Anneli Helander, Oulu

Perttu Miko Tähtinen, Harjavalta

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU