HAMKista 30.6.2021 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 30.6.2021 valmistuneet

HAMKista 30.6.2021 valmistuneet

30.06.2021 09:00

Lämpimät onnittelut opintonsa loppuun saaneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalouden yksikkö

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Tuomo Juhani Mäkelä, Espoo

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Jani Erkki Matias Kangas, Hämeenlinna

Miia Marjaana Martin, Hämeenlinna

Kati Marja-Terttu Selin, Hämeenlinna

Elli Katriina Vepsä, Tammela

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Sini Elisa Maria Holopainen, Mäntsälä

Milja Anneli Kuutsa, Lahti

Jaana Kristiina Rautiainen, Lahti

Tiina Marja Rintala, Hattula

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Jouni Armas Lainio, Rauma

 

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Petri Juhani Kulmala, Lempäälä

Svetlana Tchistiakova, Vantaa

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Aslan Juhani Järvinen, Janakkala

Kumar Khatri, Vantaa

Anastasia Maksimova, Viro   

Lenka Michaliková, Hämeenlinna

Tuuli Piritta Nieminen, Karkkila

 

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Kaisa Pauliina  Leppiaho, Hämeenlinna

Johanna Tellervo Leppälä, Tampere

Jenni Anneli Talja, Hyvinkää

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

 

Biotalouden yksikkö

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jouni Ilmari Hiltunen, Raasepori

Juha Pekka Niskanen, Hattula

Tero Pekka Oksanen, Hämeenlinna

 

Hevostalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Petra Pauliina  Rinta-Piirto, Kurikka

Veera Elina Mirjami Takanen, Miehikkälä

 

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Heidi Helene   Alakoski, Hämeenlinna

Sini Marjukka Karhu, Espoo  

Riikka Ella Maria Koivisto, Parkano

Janita Pauliina Nuutila, Kangasala

Antti Johannes Polvinen, Hämeenlinna

Essi Iina Karoliina Rockas, Orimattila

Laura Helinä Sahanen, Hämeenlinna

Teemu Antti Juhani Salonen, Eura

Sofia Annastina Ågren, Forssa

 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Suvi Tellervo Vilhelmiina Alatalo, Soini

Janina Patricia Kukkonen, Lahti

Ada-Kristiina Lumia Rintala, Tammela

Eeva Kaarina Siivola, Janakkala

Jussi Mikael Tuumi, Eura

 

Maatilatalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Anu Elisabeth  Järvinen, Janakkala

Antti Olavi Mäkelä, Lahti

Jaakko Pekka Juhani Pihanperä, Uusikaupunki

 

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Antti Oskari Heikkilä, Parkano

Mika Tapani Masalin, Tampere

Eemil Akseli Mäkelä, Kouvola

 

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Susanna Kristiina Kallio, Sievi

Olli Juhani Latvus, Hämeenlinna

 

Puutarhatalouden koulutusohjelma, Hortonomi (AMK)

Minna Maria Mantila, Tampere

 

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Anu Merja Helena Anttonen Vantaa

Jaana Inkeri Ellonen, Vantaa 

Sara Katariina  Forsell, Kouvola

Eeva-Riitta Maria Gylén, Masku

Karoliina Linnea Hakala, Lohja

Alina Juntunen, Espoo

Tuomas Olavi  Kokkonen, Helsinki

Tanja Hannele Kukkola, Kouvola

Milja Minna Matilda Mattinen, Kangasala

Aleksi Jussi Kustaa Peltotalo, Janakkala

Sanna Marika  Rasku, Espoo

Hanna Tellervo Saarnikivi, Kangasala

Sanni Maria Virjula, Valkeakoski

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Tiia Johanna Aavasto, Ylöjärvi

Leila Ahmed Ahmed, Vantaa

Gita Alizada, Hämeenlinna

Susanna Alexandra Ellonen, Hämeenlinna

Tiina Marja Hannele Helminen, Sastamala

Milla Kaisa Karoliina Huikuri, Turku

Tea Maaret Anneli Jaakkol, Forssa

Marjo Susanna Jääskö, Tampere

Maija Eveliina Knuutila, Valkeakoski

Pauliina Anna Emilia Kuusniemi, Hattula

Sini Maria Laitinen, Tampere

Emma Pinja Maria Länsivuori, Tampere

Emma Lotta Aliisa Mustonen, Tampere

Laura Maria Nikander, Hämeenlinna

Siru Iida Maria Numminen, Hämeenlinna

Kati Irene Ruhanen, Sastamala

Riku Tapani Rämö, Nokia

Antti Tuomas Rättö, Hämeenlinna

Taru Johanna Steedman, Valkeakoski

Joona Ilari Syrjälä, Hämeenlinna

Aleksi Petteri Valkeasuo, Tampere

 

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Tuija Ullariitta Ahola, Helsinki

Minna Susanna Hokka, Lohja

Henna Maaria Hänninen, Multia

Siiri Kerttu Maria Immonen, Tampere

Mari Sisko Kaukiainen, Hattula

Saara Maria Loikkanen, Hattula

Nelli Camilla Lyijynen, Hämeenlinna

Essi Elina Pesonen, Turku

Saija Elina Rahmani, Järvenpää

Emilia Saarikko, Hämeenlinna

Paula Johanna Uusiluoto, Tampere

Veera Emilia Väätäjä, Simo

 

Terveydenhoitajakoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Sanni Katariina Holkko, Hämeenlinna

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Construction Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Girija Bhatta, Hämeenlinna

Daniel Anord   Kasiita, Hämeenlinna

Muyinza Jesse Kinataama, Hämeenlinna

Ilona Mercedes Koivula, Janakkala

Aashish Rokka Hämeenlinna

Darya Samoilova, Vantaa

Subarna Tamang, Hämeenlinna

Quoc Vinh Vuong, Helsinki

 

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Genrikh Ekkerman, Valkeakoski

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, Insinööri (AMK)

Arno Johannes Nykänen, Riihimäki

 

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Ari Toivo Antero Ahonen, Loimaa

Aleksi Tapio Anttila, Nurmijärvi

Joni Petteri Hjelm, Espoo

Mohammad Ali Hosseini, Espoo

 

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Mark Mindubaev, Riihimäki

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Joni Jorma Ranta-aho, Helsinki

Tarmo Eino Ilari Jaurto, Hämeenlinna

Pulmu Irene Karhu, Siuntio   

Milko Jani Johannes Kihlamo, Hattula

Otto Johannes Rantanen, Vantaa

Jyrki Jouni Vainionpää, Riihimäki

 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Roni Valtteri    Brander, Helsinki

Juha Sakari Kuortti, Mäntsälä

Miska Ville Niemi, Espoo

Kalle Juhani Savolainen, Lahti

Aleksis Olavi Johannes Trochel, Vihti

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Santeri Niklas Kalevi Eräranta, Hämeenlinna                            

Juha Martti Jarmas, Kangasala

Nikke Aleksanteri Arinpoika Luoma, Hämeenlinna

Roni Matias Pohjonen, Pirkkala

Paavo Sakari Sormunen, Hollola

Aaro Kasper Vaara, Hämeenlinna

 

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Robin Axel Kauhanen, Hattula

Kimmo Petteri Koivusalo, Janakkala

Mikko Ilmari Moisio, Espoo

 

Tieto- ja viestintätekniikka, biotalouden koulutus, Insinööri (AMK)

Pasi Pekka Ampuja, Jokioinen

Olli Juhani Hoviniemi, Espoo

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Hevosalan liiketoiminnan koulutus, Tradenomi (AMK)

Sanna Maria Jämsä, Ypäjä

 

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Dev Narayan   Bhurtel, Kullaa

Linda Estefany Del Pilar Garcia Silva, Alankomaat                  

Miska Joonatan Helin, Tampere

Karoliina Eliisa Lintula, Oulu

Quang Minh Nguyen, Tampere

Oskari Olavi Nousiainen, Pirkkala

 

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Ville Petteri Halla-Aho, Hämeenlinna

Anna-Sofia Maria Alahuhta, Hämeenlinna

Soili Sinikka Herrala, Hausjärvi

Panu Johannes Huotari, Hämeenlinna

Annette Birgit Kaipiainen, Tampere

Aku Wihtori Kattainen, Hämeenlinna

Julia Miriam Krüger, Kangasala

Lauri Pentti Laitila, Hämeenlinna

Marja Helena  Nyström, Akaa

Seppo-Tapio Paasonen, Hämeenlinna

Sanni-Riina Rautanen, Hattula

Arttu Johannes Saksa, Tampere

Jussi Santeri Salminen, Lahti

Oskari Otto Petteri Vaskela, Hämeenlinna

 

Muotoilun koulutus, Artenomi (AMK)

Milja Elina Brander, Helsinki

Tarja Anneli Itävaara, Sastamala

Viivi Tuulikki Kangas, Helsinki

Laura Katariina Lahma, Vantaa

Janina Laura Katariina Siira, Espoo

Anna Siukola, Riihimäki

Annika Minna Maria Tirkkonen, Nurmijärvi

 

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Mikko Tuomas Hoikkala, Vantaa

Aleksa Inari Lintula, Hämeenlinna

Joni Antero Turunen, Hämeenlinna

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU