HAMKista 30.7. ja 31.8. valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista 30.7. ja 31.8. valmistuneet
Valmistuminen

HAMKista 30.7. ja 31.8. valmistuneet

31.08.2021 09:00

Lämpimät onnittelut opintonsa loppuun saaneille!

Array

30.7.2021 valmistuneet:

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Hortonomi (ylempi AMK)

Jarkko Kristian Heikkinen-Lindberg, Nurmijärvi

Tea Anneli Karjalainen, Helsinki

Eija Kristiina Lankinen, Pälkäne

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Jaakko Simo Olavi Puputti, Hattula

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)

Sanni Marleena Kurkela, Hattula

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, Master of Business Administration, Tradenomi (ylempi AMK)

Jussi-Pekka Nyström, Akaa

Laura Anna Elina Pellikka, Hämeenlinna

Marko Tapani Sormunen, Akaa

Tia Susanna Westerberg, Lempäälä

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Riina Aliisa Aspila, Lempäälä

Tiia Annika Forsell-Nopanen, Hämeenlinna

Ella Mari Eliisa Koskela, Riihimäki

 

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Kaisa Johanna Isomäki, Kauhajoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Ágnes Lindinger, Espoo

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Vesa Matti Roiha, Riihimäki

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Tero Juhani Pitkä, Hämeenlinna

Älykkäät palvelut digitaalisessa toimintaympäristössä -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Elina Katariina Leppänen, Hämeenlinna

Ville Samuli Thomenius, Hämeenlinna

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalousosaamisen yksikkö

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Akseli Mauri Olavi Haliseva, Lempäälä

Leenamaija Maria Vattinen, Hämeenlinna

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Tomi Antero Karhusaari, Kemiönsaari

Kristiina Petra Hannele Kärkkäinen, Hämeenlinna

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Teemu Juhani Ketola, Sastamala

Joni Jalmari Olavi Leppikoski, Forssa

Maatilatalouden koulutus, Agrologi (AMK)

Aarni Aleksi Wilhelm Alanne, Paimio

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Eero Ensio Koskinen, Tampere

Lauri Ensio Koskinen, Parkano

Timo Lauri Henrik Vähätalo, Parkano

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Osku Matias Kansanaho, Hattula

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Emilia Johanna Järvinen, Hämeenlinna

 

Teknologiaosaamisen yksikkö

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Joseph Ransom Kallio-Myers, Helsinki

Pradip Khadka, Riihimäki

Sudip Khadka, Riihimäki

Sanjay Khayargoli, Riihimäki

Nguyen Minh Thu Phan, Riihimäki

Valentin Poliakov, Riihimäki

Khem Pradhan, Riihimäki

Construction Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Liangminyue Hao, Kiina

Yunxi Liu, Kiina

Andrei Loginov, Espoo

Aleksandr Musijenko, Nurmijärvi

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Sagar Budhathoki, Tampere

Robit Chhetri, Tampere

Rahul Kumar Jaiswal, Tampere

Quoc Tien Thang Nguyen, Vietnam

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Marko Aulis Hakulinen, Hyvinkää

Tua Anniina Kauppala, Järvenpää

Atte Toni Tapani Liitti, Hämeenlinna

Maija Riikka Pajula, Vihti

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Anna Elisa Ahtila, Helsinki

Toni Mikael Honganmäki, Halikko

Annuka Emilia Miettinen, Ylöjärvi

Jani Kalervo Mäkinen, Nivala

Ville Samuli Penttinen, Helsinki

Kimmo Johannes Piiroinen, Espoo

Antti Mikael Johannes Posti, Helsinki

Jere Stefan Sullanmaa, Vantaa

Kyösti Kalevi Tiainen, Hyvinkää

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Lauri Frans Ilmari Koppanen, Asikkala

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Heikki Johannes Joutsen, Valkeakoski

Jani Keijo Aarre Lehtimäki, Valkeakoski

Ali Reza Maher, Tampere

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jeremi Karol Andersin, Hämeenlinna

Janne Matias Komsi, Hämeenlinna

Mervi Sinikka Saarinen, Riihimäki

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Mirka Eeva Marika Salonen, Ylöjärvi

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Farhad Gholami Anarestani, Hämeenlinna

Maija Tasha Kaarina Apunen, Hyvinkää

Tero Hakonen, Valkeakoski

Nina Carita Himberg, Siuntio

Veera Eveliina Lahtinen, Hämeenlinna

Mira Maria Lehto, Hämeenlinna

Sanni Annikki Katriina Lähtölä, Nousiainen

Saana Eevi Anneli Perälä, Tampere

Aleksanteri Raitala, Hattula

Jenni Susanna Tuominen, Turku

Toomas Tiit Tapani Veijola, Forssa

Muotoilun koulutus, Muotoilija (AMK)

Jenni Jasmiina Rantala, Tampere

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Janita Katriina Jägermalm, Hämeenlinna

Petteri Mikael Salenius, Jyväskylä

 

31.8.2021 valmistuneet

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Veera Leeni Sofia Bergström, Järvenpää

 

Ammattikorkeakoulututkinnot

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Bianca Elfriede Barbara Demmer, Saksa

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Christian Andreas Erik Mikkonen, Hattula

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Sanna-Liisa Argillander, Helsinki

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Senni Orvokki Heinonen, Forssa

Jade Hannele Jokinen, Helsinki

Saara Maria Mitrunen, Tampere

Anne Tuulikki Niemi, Forssa

Emma Katariina Gunilla Säteri, Säkylä

Sanna Katriina Väre, Ylöjärvi

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU