HAMKista huhtikuussa 2022 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista huhtikuussa 2022 valmistuneet
tutkintotodistus ja ruusu

HAMKista huhtikuussa 2022 valmistuneet

29.04.2022 09:00

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Piia Johanna Huhtala, Orimattila

Satu Susanne Heinelo, Lempäälä

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sosionomi (ylempi AMK)

Kirsi Maria Eromäki, Tampere

Sari Johanna Vanhatupa, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Kirsi Helena Raimi, Tampere

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Niina Maria Karoliina Manninen, Pirkkala

Teknologiaosaamisen yksikkö

Tietojohtaminen ja älykkäät palvelut -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Kati Susanna Mansikkaniemi, Hämeenlinna

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Juha Pekka Koskela, Vantaa

Mikko Juhani Söderholm, Salo

Ossi Tuomas Einari Lindfors, Tampere

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Jasmin Juulia Malmisuo, Hämeenlinna

Pauliina Mirjami Kylmälä, Tampere

Sandra Anniina Mangiapan, Ranska

Sanna Maria Tummunki, Hyvinkää

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Elsa Maari Tuominen, Ypäjä

Eveliina Alisa Romppanen, Vantaa

Johanna Katariina Teräs, Kirkkonummi

Taru Juulia Huovinen, Hämeenlinna

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Jaakko Johannes Routalaakso, Oulu

Ronja Helena Regina Karlsson, Porvoo

Maaseutuelinkeinojen koulutus, Agrologi (AMK)

Eetu Onni Viljami Hautakangas, Haapavesi

Iisa Maria Leino, Salo

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Santtu Joonas Vuoristo, Lahti

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Anni Pauliina Kyrö, Orimattila

Katri Susanna Visavalta, Pori

Liisa Maria Kivimäki, Tampere

Miia Hannele Tuori, Hämeenlinna

Nina Marita Helenius, Espoo

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Elisa Annastiina Niilo-Rämä, Tampere

Heli Anneli Tuomola, Muurame

Kirsi-Pia Maarit Arhilahti, Mäntsälä

Samuli Antti Kalervo Lehti, Nurmijärvi

Suvi Margit Maaranen, Helsinki

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Hanna Sisko Puhakainen, Riihimäki

Joni Mikael Jantunen, Hämeenlinna

Kerttu Liisa Marketta Laakso, Valkeakoski

Mona Emilia Laitila, Helsinki

Risto-Matti Juhani Karhila, Hämeenlinna

Sanni-Maria Karoliina Jokela, Hämeenlinna

Tero Edvard  Kolmonen, Hämeenlinna

Vesa Eemeli Mänty, Riihimäki

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Aini Kaarina Jalonen, Espoo

Ann-Mari Salin, Vantaa

Elina Tuulikki Koli, Salo

Hanna Karoliina Lahtonen, Jyväskylä

Ira Jessika Arpolahti, Hämeenlinna

Kati Susanna Sallinen, Tampere

Nina Katariina Käpylä, Ilmajoki

Sanna Päivikki Paronen, Helsinki

Sini Maria Nieminen, Tampere

Teknologiaosaamisen yksikkö

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Jani Mikael Lehtinen, Hyvinkää

Lauri Matias Sundell, Lohja

Markus Sami Einari Leivo, Riihimäki

Liikennealan koulutus, Insinööri (AMK)

Aleksi Juho Mikael Ahonen, Kirkkonummi

Anna Edla Matilda Ahonen, Riihimäki

Janne Juhani Tervaoja, Hämeenlinna

Minna Elisa Sirkiä, Hyvinkää

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Charles Whipp, Riihimäki

Jad Jawhar, Vantaa

Joonsoo Lee, Etelä-Korea

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Saku Kasperi Leinonen, Hyvinkää

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Asmo Erpo Elmeri Makkonen, Hyvinkää

Erika Talvikki Väätäinen, Nurmijärvi

Juha Matti Emil Kolhinoja, Askola

Olli Juhani Henttu, Helsinki

Petri Raimo  Putkonen, Janakkala

Rene Mikael Puolakka, Lempäälä

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Greta Sofia Wedman, Tampere

Mika Juhani Myntti, Keuruu

Teemu Eemeli Markkula, Tampere

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Miika Pentti Kalervo Nissi, Yhdysvallat

Ossi Pekka Hakkarainen, Hyvinkää

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen yksikkö

Hevosalan liiketoiminnan koulutus, Tradenomi (AMK)

Roosa Maria Toivanen, Simo

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Elli Hilja Esteri Jyrkkiö, Pirkkala

Kirsi Katriina Kaleva, Tampere

Sari Helena Helenius, Valkeakoski

Taija Sini Tuulia Komulainen, Janakkala

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Eero Juhani Salminen, Hämeenlinna

Jani Kristian Talasmäki, Seinäjoki

Jukka Mikael Asiala, Tampere

Mika Petteri Laakso, Tampere

Paavo Salu Kalliala, Tampere

Teemu Juhani Komulainen, Vantaa

Ville Juhani Lintunen, Hämeenlinna

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU