HAMKista marraskuussa 2022 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
HAMKista marraskuussa 2022 valmistuneet

HAMKista marraskuussa 2022 valmistuneet

30.11.2022 08:23

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille!

Array

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Heini Kaarina Ahvenharju, Hämeenlinna

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, Sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Anniina Katariina Junnila, Lieto

Yrittäjyys-, liiketoiminta- ja teknologiaosaamisen yksikkö

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, Tradenomi (ylempi AMK)

Jere Eemeli Lehtilä, Seinäjoki

Katri Helinä Gummerus, Ylöjärvi

Rakentamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Saku Joonas Haverinen, Valkeakoski

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Eero Henri Tapani Laine, Loppi

Jarmo Olavi Myllymäki, Helsinki

Lasse Ismo Juhani Laatta, Hyvinkää

Mikko Tapani Kirveskoski, Järvenpää

Sakari Kalevi Nieminen, Kangasala

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, Insinööri (ylempi AMK)

Rasmus Veikko Ilmari Nousiainen, Tampere

Ammattikorkeakoulututkinnot

Biotalouden yksikkö 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Sofia Anneli Komulainen, Valkeakoski

Kestävän kehityksen koulutus, Ympäristösuunnittelija (AMK)

Mirva Sofia Karoliina Nurminen, Espoo

Outi Susanna Vinter, Vantaa

Päivi Tuulikki Fält, Pirkkala

Metsätalouden koulutus, Metsätalousinsinööri (AMK)

Tapio Antero Kiiskinen, Kuopio

Puutarhatalouden koulutus, Hortonomi (AMK)

Ninni Annika Tihinen, Petäjävesi

Rakennetun ympäristön koulutus, Hortonomi (AMK)

Tuomo Johannes Arkke, Turku

Hyvinvointiosaamisen yksikkö

Sairaanhoitajakoulutus, Sairaanhoitaja (AMK)

Jessika Matilda Axelsson, Salo

Kaisa Katariina Jukka, Hämeenlinna

Meeri Kata-Riina Parmola, Ylöjärvi

Sara Kaarina Mäkipää, Kangasala

Sosionomikoulutus, Sosionomi (AMK)

Elina Johanna Suominen, Helsinki

Henna Tuulia Haapanen, Ylöjärvi

Kalle Marko Juhani Itkonen, Urjala

Outi Eeva Kristiina Sallinen, Hämeenlinna

Päivi Liisa Marketta Törmälä, Forssa

Terveydenhoitajankoulutus, Terveydenhoitaja (AMK)

Jenni Janette Holkeri, Aura

Milja Marika Parmola, Tampere

Yrittäjyys-, liiketoiminta- ja teknologiaosaamisen yksikkö

Electrical and Automation Engineering -koulutus, Bachelor of Engineering, Insinööri (AMK)

Seyyid Ahmet Bayram, Valkeakoski

Hevosalan liiketoiminnan koulutus, Tradenomi (AMK)

Jenni Helmi Johanna Lampinen, Forssa

Linda Camilla Anette Kukkonen, Hattula

International Business -koulutus, Bachelor of Business Administration, Tradenomi (AMK)

Jasper Valto August Koskinen, Tampere

Kalle Markus Viljakainen, Tampere

Lena Hohlfeld, Tampere

Konetekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Arto Juhani Iivar Koukkunen, Loppi

Iiro Sebastian Laaksonen, Helsinki

Jere Aleksi Mikkola, Hyvinkää

Liiketalouden koulutus, Tradenomi (AMK)

Jenny Laura Maria Toivonen, Lempäälä

Jori Santeri Paakkunainen, Helsinki

Kaisa Karoliina Onger, Toijala

Krista Iida Maria Jokela, Hattula

Noora Jasmiini Heino, Tampere

Sara Aina-Marja Löyttyjärvi, Hämeenlinna

Tiia Eerika Virkki, Forssa

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, insinööri -koulutus, Insinööri (AMK)

Jorma Juhani Grönqvist, Riihimäki

Teemu Sakari Niva, Lahti

Tero Juhani Kinnari, Loppi

Titta Tiia Tuuliina Pönni, Lempäälä

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikka, rakennusmestari -koulutus, Rakennusmestari (AMK)

Jari Kalevi Kolehmainen, Tuusula

Matti Lassenpoika Happonen, Vantaa

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, Insinööri (AMK)

Miiro Alek Eliel Pyysing, Lahti

Mikael Bertel Forsström, Salo

Sari Johanna Kaipainen, Vantaa

Tietojenkäsittelyn koulutus, Tradenomi (AMK)

Alina Hanne Annastiina Rouvinen, Tampere

Heli Johanna Ronkainen, Lahti

Leevi Elmeri Palo, Hämeenlinna

Niko Antero Lönnroos, Helsinki

Olli Olavi Lehmuskanta, Hattula

Sanna Hannele Nieminen-Vuorio, Janakkala

Siiri-Maija Laakso, Vihti

Sointu Margetta Jaakkola, Hattula

 

Valmistuvien nimet julkaistu henkilöiden suostumuksella.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU