31.12.2018 ja 31.1.2019 valmistuneet - Hämeen ammattikorkeakoulu
31.12.2018 ja 31.1.2019 valmistuneet

31.12.2018 ja 31.1.2019 valmistuneet

31.01.2019 09:00

HAMKista valmistui 31.12.2018 ja 31.1.2019 yhteensä 218 tutkinnon suorittanutta.

Lisäksi 31.1.2019 valmistui ammatillisesta opettajankoulutuksesta 12 ammatillista opettajaa sekä 6 ammatillista opinto-ohjaajaa. 

Lämpimät onnittelut!

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)
Kormano-Suokko Johanna Kristiina, Kangasala
Suomi Sara Ida-Wilhelmina, Hämeenlinna
Turtiainen Liisa Marjatta, Hämeenlinna

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma, artenomi (AMK)
Sippola Anniina Marja Liisa, Helsinki

Luonnonvara-ja ympäristöala

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)
Aavaharju Anna Kristiina, Heinola
Hapola Antti Johannes, Savitaipale
Heikkilä Satu Maarit, Lohja
Hoskola Janne Mikael, Salo
Jäntti Laura Maria, Pori

Maatilatalouden koulutus, (agrologi AMK)
Jokinen Taru Liisa Johanna, Keuruu
Paakkala Otto Pekka, Hämeenlinna
Ranta Elina Aleksandra, Laitila

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)
Alin Meeri Matleena, Hämeenlinna
Heikkilä Santeri Eero Anselmi, Helsinki
Kantee Mikko, Ypäjä
Launiainen Teppo Tapio, Helsinki
Salovaara Heli Päivikki, Pälkäne

Rakennetun ympäristön koulutus, hortonomi (AMK)
Etula Niko Sauli Joakim, Mäntsälä
Hytti Susanna Mirjam, Helsinki
Kruunari Janette, Espoo
Palvaila Riikka-Leena, Sysmä
Taivassalo Anna Emmiina, Vihti

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)
Heikkilä Jenni Johanna, Hämeenlinna
Johansen Juha Markus Kristian, Hämeenlinna
Kainu Rami Petteri, Vehmaa
Karlstedt Oili Irene, Parainen
Laine Teemu Samuli, Hattula
Leskinen Mirka Marjatta, Varkaus
Lipsanen Hanna Mari Elisabet, Juva
Piispanen Mika Petteri, Helsinki

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma, hortonomi (AMK)
Kauppila Leila Mirjami, Nurmijärvi
Ojanen Elina Katariina, Ruovesi
Pakkala Paula Helena, Helsinki
Virolainen Johanna Katri Maria, Helsinki

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)
Heino Samuli Johannes, Hämeenlinna
Jalonen Reeta Martina, Hyvinkää
Kettunen Teemu Tapani, Lappeenranta
Koskinen Oskari Ensio, Tampere
Lipsanen Vili Riku Severi, Mikkeli
Luomajärvi Pia, Ikaalinen
Oksala Saku Erkki, Nokia
Pasonen Risto Eino August, Hirvensalmi
Peltonen Roosa Hannamari, Valkeakoski
Varjola Janne Johannes, Tampere

Tekniikan ja liikenteen ala

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Kallio Helena Kaarina, Hämeenlinna
Kuortti Roosa Maaria, Vantaa
Sivula Miia Kristiina, Parkano

Electrical and Automation Engineering -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Tran Huu Minh, Tampere

Automation Engineering -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Le Anh Phuong, Tampere

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Aaltonen Tomi Ensio, Tampere
Al-Zuhairi Khalid Muzher Qnzawi, Lempäälä
Haverinen Tero Tapani, Hollola
Jokinen Joel Samuli, Valkeakoski
Järvinen Jarkko Markus, Tampere
Moisala Mikko Aleksi, Valkeakoski
Siirilä Jukka Tapani, Lempäälä
Viksten Henri Juhani, Tampere

Industrial Management -koulutusohjelma, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering
Leung Vivian, Tampere

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutus, insinööri (AMK), Bachelor of engineering
Pietilä Mikko Rikhard, Hämeenlinna

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Kairenius Eeki Severi, Lohja
Volanto Lauri Juhani, Hyvinkää

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)
Eskola Tuomas Tapio, Riihimäki
Mäkinen Tomi Petteri, Pieksämäki
Pekkala Roni Pentti Jaakkima, Aura
Rauhala Henri Antero, Nokia
Sartela Petri Juha Samuli, Turku

Logistiikan koulutus, insinööri (AMK)
Inkinen Tommi Stepan, Jyväskylä
Katajisto Samuli Veikko Valtteri, Forssa

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Neuvonen Miikka Johannes, Riihimäki
Rapp Joel Matias, Lohja
Salo Petri Johannes, Hämeenlinna
Toivonen Ismo Ilari, Imatra

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Lehtimäki Mika Petteri, Masku

Mediatekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Arolainen Mikko Pietari, Hyvinkää

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)
Karhu Aleksi Juhani, Hämeenlinna
Koivu Mikko Tapio, Hämeenlinna
Lahti Petri Johannes, Lieto
Lindell Miika Aleksander, Lahti
Maavirta Santeri Lauri Matias, Turku
Nevalainen Eetu Sakari, Lahti
Nikander Mikko Juhani, Hämeenlinna
Parkkisenniemi Jarkko Antero, Riihimäki
Perikangas Martti Nikolai, Valkeakoski
Rantala Esa Heikki Antero, Hämeenlinna
Sipronen Marko Tapani, Riihimäki
Wahlman Mikael Antti Waldemar, Helsinki

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)
Malmberg Tony Mikael, Hämeenlinna

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)
Takala Matias Mikko Samuel, Helsinki

Construction Engineering -koulutusohjelma, insinööri (AMK), Bachelor of engineering
Nuiko Alexandr, Vantaa

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)
Hansén Sonja Kaarina, Tampere
Heiskanen Jani Antero, Tampere
Hiekko-Nunes Jenni Karoliina, Turku
Kaikkonen Reetta Maria, Hämeenlinna
Kaiponen Noel Otto Hermanni, Hämeenlinna
Keski-Nisula Sofia Anni Johanna, Tampere
Koistinen Anni Leila Irmeli, Hämeenlinna
Lakso Iida Maria Annikki, Hämeenlinna
Lehtonen Miia Marjaana, Espoo
Leimu Ella Maria, Tampere
Nurmi Jani Mikael, Valkeakoski
Oksanen Mirja Tuulikki, Hyvinkää
Paananen Sami Petteri, Nokia
Pellikka Eero Juho Sakari, Hämeenlinna
Rosberg Laura Sofia, Valkeakoski
Soini Roosa Jemiina, Tampere
Teiriä Tuula Maria, Yhdysvallat

International Business – koulutus, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration
Doynikov Victor, Hyvinkää
Latosaari Mikko-Petteri, Valkeakoski
Makarov Maksim, Venäjä
Mikkolainen-Maklakov Rebekka Maria Elisabeth, Tampere
Rajala Mari Johanna, Riihimäki

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK)
Haavisto Kari Mikko Juhani, Hämeenlinna
Heljo Ilkka Eemeli, Tampere
Järvinen Lauri Olavi, Tampere
Kinnunen Teemu Ari Mikael, Hämeenlinna
Koskinen Miikka Werneri, Akaa
Pohja Antti Iisakki, Janakkala
Puputti Joonas Vesanpoika, Espoo
Takala Olli Valtteri, Hämeenlinna
Ukkonen Juho Aleksi, Helsinki
Vuorijärvi Roope Valtteri, Tampere

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)
Aalto Anni Maria, Tampere
Gustafsson Toni Anssi Einari, Tampere
Hakala Aleksi Esko Sakari, Tampere
Hurskainen Jere Christian, Pirkkala
Kiuru Tiina-Kaisa Sinikka, Janakkala
Koivisto Johanna Maarit Irene, Hyvinkää
Kokkonen Reetta Emilia, Hämeenlinna
Kola Kati Johanna, Riihimäki
Kopsa Linnea Katariina, Espoo
Lahti Jarkko Pekka Juhani, Hämeenlinna
Malinen Hanna-Liisa, Hämeenlinna
Mikonmaa Erika Inkeri, Tampere
Nikkanen Viivi Ilona, Hämeenlinna
Pietilä Hanna-Mari Inkeri, Pälkäne
Ronkainen Kirsi Marja, Ypäjä
Silvennoinen Johanna Minttu Helena, Lohja
Siuro Anniina Jonna Emilia, Hattula
Syrjänen Elisa Anniina, Tampere
Venäläinen Anni Elina, Hämeenlinna

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)
Silventoinen Nita Viivi Johanna, Lappeenranta
Tolppa Liina, Janakkala

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)
Järvinen Minna Marika, Nokia
Latva-Koivisto Rosa Anna Katriina, Tampere
Koskinen Kati Maarit, Akaa
Lainio Ann-Mari, Lahti
Lundberg Elina Katriina, Hämeenlinna
Markkanen Janika Anneli, Tampere
Niemi Jenni Pirita, Lempäälä
Nordström Piia Sinikka, Siuntio
Piikkilä Sara Karoliina, Tampere
Saari Kaisa Susanna, Järvenpää
Tuki Sanna Elina, Janakkala
Tuppurainen Kati Maaria, Tampere
Vimpari Marja Johanna, Hämeenlinna

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Luonnonvara-ja ympäristöala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, agrologi (ylempi AMK)
Lakkinen Sinikka Irma Aulikki, Sastamala
Varenti Salla Nina Maria, Hämeenlinna

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, hortonomi (ylempi AMK)
Jurmo Sari Maurita, Espoo

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)
Palm Mika Kristian, Espoo

Tekniikan ja liikenteen ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)
Männistö Kristiina, Vantaa

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK)
Hiekkala Pekka Aleksis, Vantaa
Keskisaari Ville Matti Juhani, Helsinki
Leminen Markku Tapani, Helsinki

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketoiminnan kehittäminen, tradenomi (ylempi AMK)
Anipuro Tuire Birgitta, Tampere
Koivumäki Anna Henriikka, Tampere
Siivonen Mari Susanna, Vantaa

Business Management and Entrepreneurship -koulutus, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Erdei Annamária, Helsinki
Ilo Nina Susanna, Riihimäki
Koppala Jenni Pauliina, Tampere
Kosunen Taru Marjaana, Tammela
Lintala Jonna Marja Susanna, Järvenpää
Pulli Cuc Thi, Hämeenlinna
Vikman Heidi Katariina, Hämeenlinna

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä -koulutus, sosionomi (ylempi AMK)
Lintinen Milka Maarit Sini, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Auriola Satu, Hämeenlinna
Enqvist Marjut Hannele, Hämeenlinna
Hokkanen Mari Hannele, Nokia
Knuuttila-Järvinen Jaana Kirsi Anneli, Tampere
Karjalainen Juha Tapani, Pöytyä
Kinnunen Anu Marjaana, Janakkala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)
Lappalainen Katri Tamara, Hyvinkää
Nääppä-Rantanen Birgitta Minna Kristiina, Valkeakoski
Pitkäranta Julia Helena Maria, Kaarina
Puumalainen Tarja Mimosa Pertintytär, Vantaa
Sauranen Piia Susanna, Riihimäki

Ammatillinen opettajakorkeakoulu

Ammatillinen opettajankoulutus
Broman Kaisa, Espoo
Forss Kaj, Vantaa
Lanu Sami, Lappeenranta
Maansaari Alisa, Vantaa
Nikkinen Jukka, Hyvinkää
Rantanen Vesa, Lahti
Romppainen Heikki, Helsinki
Vehanen-Lindholm Heidi, Vantaa
Ylikitti Maria, Raisio
Yrjas Hanna-Riikka, Myrskylä

Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus
Hopea Saija, Tampere
Karvonen Marju, Kajaani
Rantala Hanna, Hämeenlinna
Wredfors Marjo, Espoo

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU