HAMKista 29.12.2017 ja 31.1.2018 valmistuneet opiskelijat

HAMKista 29.12.2017 ja 31.1.2018 valmistuneet opiskelijat

17.08.2018 09:57

Vuodenvaihteessa tutkinnon sai 161 opiskelijaa ja tammikuussa valmistui 19 henkilöä.

29.12.2017 valmistuneet

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Muotoilun koulutusohjelma, muotoilija (AMK)

Supponen Eeva Juulia, Sastamala

Luonnonvara-ja ympäristöala

Kestävän kehityksen koulutusohjelma, ympäristösuunnittelija (AMK)

Jalasjoki Tuija Elina, Forssa

Tolppa Mari Johanna, Tampere

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK)

Ahlqvist Kristina Helena Sylvia, Salo

Hellberg Teija Susanna, Forssa

Kantonen Anni Janita, Tammela

Sihvola Maria Hannele, Pälkäne

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma, hortonomi (AMK)

Kerava Jenni Anna Maria, Riihimäki

Löf Noora Marika, Espoo

Tuovinen Laura Elina, Varkaus

Puutarhatalouden koulutusohjelma, hortonomi (AMK)

Rekola Sanna-Kaisa, Hämeenlinna

Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK)

Kolehmainen Juho Aukust, Hämeenlinna, Lammi

Kosunen Lassi Juhana, Rauma

Luumi Juhani Erkki Samuel, Kuhmoinen

Mäkinen Jukka Valtteri, Lahti

Piepponen Aleksi Petri Salamo, Ylöjärvi

Silpola Miikka Kalle Juhani, Hämeenlinna

Turtiainen Sofia Matilda, Janakkala

Tekniikan ja liikenteen ala

Automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Halme Jens Peter, Hämeenlinna

Norring Janne Evert, Hämeenlinna

Pajari Simo Markus Hermanni, Tampere

Partanen Atte Akseli, Joensuu

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Haikonen Manu Pellervo, Akaa

Virta Antti Mikael, Valkeakoski

Degree Programme in Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Dang Minh Khoa, Valkeakoski

Juuti Olli Sakari, Valkeakoski

Singh Manmeet, Lohja

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Jokimaa Lauri Mikael, Järvenpää

Kansikas Sofia Maaria, Hämeenkyrö

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Marttinen Ismo Pekka Tapani, Hyvinkää

Peltonen Kalle Aleksi, Helsinki

Rantamäki Mika Olavi, Riihimäki

Stenholm Joona Jan-Mikael, Helsinki

Surakka Sara Maaret Amanda, Riihimäki

Viiala Tomi Tapio, Riihimäki

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Tahvanainen Aki Johannes, Vantaa

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Koskela Juha Pekka, Helsinki

Logistiikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Ali-Kippari Tuomas Jyrki, Hämeenlinna

Kalliopuska Tommi Antti Ilmari, Ylöjärvi

Lahtinen Tuomas Toivo Iisakki, Nurmijärvi

Linna Veli-Valtteri, Lahti

Salminen Anssi Juhani, Janakkala

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Loukaja Juha-Matti, Hämeenlinna

Ojalainen Pekko Eino Johannes, Janakkala

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma, rakennusmestari (AMK)

Hartikainen Tero Matias, Kouvola

Ruponen Antti Kasper, Hämeenlinna

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Mella-Aho Mikko Johannes, Pirkkala

Ojanperä Sara Anniina, Hämeenlinna

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Rantanen Teemu Yrjö Valtteri, Tampere

Ylén Tomas Leo Samuli, Lahti

Mediatekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Majasalmi Janne Antero, Espoo

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Hiedanniemi Rauli Sakari, Tampere

Niemi Miki Markus, Espoo

Vanhala Lauri Daniel, Tampere

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Hankela Jenny-Stina, Tampere

Jaanu Lasse Elias, Tuusula

Koskinen Pasi Tapio, Lappeenranta

Lehtimäki Anniina Hannele, Vesilahti

Lehtinen Pieti Juho Johannes, Tampere

Luoma Arvi Mikael, Hämeenlinna

Myllykangas Piia Marika, Helsinki

Orkola Ville Mikko Matias, Nurmijärvi

Parts Helena Flavia, Hämeenlinna

Petäjäsuo Jenna Elisa, Hämeenlinna

Saarinen Miikka Markus, Hämeenlinna, Lammi

Tiensuu Alpo Veli Ilmari, Tampere

Tuominen Miikka Aleksi, Tampere

Uutela Jussi-Pekka Juha, Tampere

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Rautiainen Erika Linda Emilia, Valkeakoski

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi (AMK)

Huuhtanen Jyri Petteri, Hyvinkää

Juhola Aleksi Mainio Nikolai, Hämeenlinna

Korpela Henri Mikael, Hämeenlinna

Kortesalmi Ville Matti Johannes, Hämeenlinna

Metso Kimmo Petteri, Lahti

Raatikainen Taneli Emil Johannes, Hämeenlinna

Rassa Niki Benjamin Rasmus, Hämeenlinna

Rinta-Marttila Oskari Aleksi, Hämeenlinna

Tastula Niko Tuomas, Hyvinkää

Tuominen Valtteri Olavi, Tampere

Vuorela Jarno Samuel, Heinola

Väkiparta Matti Lauri Juhani, Tampere

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Ahonen Elina Maria, Hämeenlinna

Ahonen Katja Susanna, Tampere

Ahonen Maiju Pauliina, Hämeenlinna

Heikurainen Maria Helena Anneli, Hämeenlinna

Heino Emma-Reetta, Hattula

Häme Kirsi Mirjam, Padasjoki

Id-Rosenberg Tiia Tuulikki, Tammela

Kangas Aliisa Alfiina, Hämeenlinna

Koivu Tara Elli Josefina, Tampere

Lehtonen Anna-Maija, Espoo

Lehtonen Jenny Karoliina, Hämeenlinna

Lehtonen Katja Maria, Kangasala

Mäntylä Säde Anna Sofia, Jokioinen

Riski Katja Maria, Hämeenlinna

Salminen Sanna Pauliina, Hämeenlinna, Hauho

Tikka Juuso Timonpoika, Forssa

Vaittinen Tuija Leila Hannele, Hämeenlinna

Terveydenhoitajakoulutus, terveydenhoitaja (AMK)

Keskinen Milla Kukka-Maaria, Kangasala

Koskela Heidi Maarit, Hämeenlinna

Linnero Minna-Mari Hannele, Hämeenlinna

Stenbärg Johanna Maria, Hämeenlinna

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Aho Tiina Tuula Anneli, Pälkäne

Haanperä Aurora Maria, Hämeenlinna

Heiskanen Paula Katriina, Akaa

Helin Jesse Kalevi, Hyvinkää

Hyppönen Noora Karoliina, Riihimäki

Jääskeläinen Rebekka Chitra, Akaa

Kallio Petra Susanna, Hämeenlinna

Kuivasaari Matti Aleksi, Hämeenlinna

Laurila, Eeva Marian, Hämeenlinna

Lehrbäck Hanna-Mari, Kaarina

Liukka Anna Pirita, Hämeenlinna

Luitparo Eeva Maarit, Tammela

Nummi Riikka Anniina, Riihimäki

Nurmi Titta Tuulia Janiina, Hämeenlinna

Ojanperä Anne Christina, Orimattila

Paasikko Amanda Maria Sanelma, Tampere

Salonen Teea Johanna, Ylöjärvi

Salonen Miia Kristiina, Hyvinkää

Sankila Jonna-Mari Anette, Hattula

Sillankorva Anne-Maria, Hämeenlinna

Tarri Essi Asta Elena, Hämeenlinna

Toivonen Eveliina Julia, Tampere

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Tekniikan ja liikenteen ala

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Hulkko  Mikko Juhani, Helsinki

Kinnunen Tapio Toivo Johannes, Hyvinkää

Uschanov Marek Miikka Eugen, Hämeenlinna

Rakentamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Remes Marjut Birgitta, Hämeenlinna

Luonnonvara-ja ympäristöala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)

Lehtovaara Olli Heikki, Kangasala

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Kärkkäinen Kimmo Juhani, Kirkkonummi

Moalin Abdinasir Abdiaziz, Helsinki

Soinisalo Mika Tapio, Vantaa

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Ikonen Sirkka Kristiina, Vantaa

Paananen Pia Kristiina, Hämeenlinna

Turja-Ilola Maarit Susanne, Lahti

Urpi Soile Eliisa, Järvenpää

Vartiainen Päivi Susanna, Hämeenlinna

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, tradenomi (ylempi AMK)

Merisalo Noora Susanna, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Aho Pasi Kristian, Akaa

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)

Lampinen Kirsi Maria, Espoo

Rokala Kati Marjo Anniina, Hämeenlinna

Sampakoski Eveliina Tuulia, Hattula

Social and Health Care Development and Management -koulutus, sosionomi (ylempi AMK), Master of Social Services

Olukoju Olufemi Olubusuyi, Hyvinkää

Kulttuuriala

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä, muotoilija (ylempi AMK)

Lithen Marika, Kaarina

HAMKista 31.1.2018 valmistuneet

Ammattikorkeakoulututkinnot

Luonnonvara-ja ympäristöala

Kestävän kehityksen koulutusohjelma, ympäristösuunnittelija (AMK)

Kangassalo Sasmo Petja,Riihimäki

Lehti Johanna Asta Elina, Forssa

Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK)

Ollari Markus Henri Tapio, Pori

Tekniikan ja liikenteen ala

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Aspelin Niklas Pekka Johannes, Riihimäki

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Ojala Niklas Sebastian, Akaa

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Wallenius Ville Valtteri, Mäntsälä

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Lindgren Sari Anne Hellevi, Lahti

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Tuulensuu Jon Henrik Juhani, Riihimäki

Mechanical Engineering and Production Technology -koulutusohjelma, Insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Pandey Durgesh, Nepali

Sosiaali- ja terveysala

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Auvinen Mari Annika, Riihimäki

Helminen Noora, Hämeenlinna

Lehtomaa Moona Mari, Hämeenlinna

Suonsivu Marika Anna Pauliina, Tampere

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Tekniikan ja liikenteen ala

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Asp Kim Mikael, Hämeenlinna

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnon ala

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Läykki-Pellikka Lotta Ilona, Riihimäki

Rankila Leena Tellervo, Hattula

 

Listalla luetellut valmistuneet ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU