HAMKista 29.5.2015 valmistuvat

HAMKista 29.5.2015 valmistuvat

29.05.2015 08:00

Yhtee​​nsä 117 Hämee​n ammattikorkeakoulun (HAMK) opiskelijaa valmistuu perjantaina 29.5.2015. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuneiden nimet. ​​

Kultt​uu​riala

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)

Nurmi, Minna, Nurmijärvi​

Luonnonvara- ja  ymp​äristöala

Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)

Kivikoski, Heini, Tampere; Kortelainen, Essi, Lahti; Sawkins, Minna, Nurmijärvi

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)

Ekman, Arvo, Paimio; Helin, Marleena, Kärkölä; Jussila, Henri, Hämeenlinna; Keronen, Sanna-Maria, Kangasala; Laine, Juhani, Uusikaupunki; Mäkelä, Heini, Ähtäri; Nurkka, Anne, Sipoo; Oesch, Jarmo, Pälkäne; Oja, Lauri, Jokioinen; Punna, Heidi, Tammela; Yli-Houhala, Sara, Espoo

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)

Keljo, Hanna, Nokia; Laakkonen, Heli, Helsinki; Nordbo, Emilia, Salo; Ruuska, Leena, Helsinki; Uppala, Ella, Espoo

Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)

Kujala, Arsi, Tampere; Salo, Sofia, Pori​

Sosia​ali-, terveys- ja liikunta-ala

Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)

Bräyschy, Essi, Kuopio; Heinisuo, Hanna, Ylöjärvi; Iivonen, Salla, Pälkäne​; Kemppainen, Sini, Hämeenlinna; Kivi, Marja-Riitta, Hämeenlinna; Latvala, Peija, Forssa; Roos, Milla, Hämeenlinna; Sivula, Merja, Hämeenlinna; Sorvo, Timo, Tampere; Suokonautio, Tuija, Tampere; Sydänmäki, Sofia, Hämeenlinna; Vanhala, Maija, Hämeenlinna

Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja (AMK)

Björklund, Anna-Elisa, Hämeenlinna; Hemminki, Katja, Kangasala; Hirvi, Jenni, Seinäjoki; Jakku, Katri, Hämeenlinna; Koppanen, Janni, Lempäälä; Kullaa, Emilia, Hämeenlinna; Oksanen, Niina, Hämeenlinna; Rahunen, Heini, Tampere; Retulainen, Helena, Tampere; Salo, Tuula, Tampere; Salopolku, Sanna, Tampere; Siukola, Eveliina, Hämeenlinna; Suominen, Mirka, Hämeenlinna; Venho, Inkeri, Tampere; Viheriäkoski, Titta, Tampere; Virtanen, Jenni, Hämeenlinna

Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)

Lehtinen, Suvi, Tampere; Ranta, Katja, Tampere; Venäläinen, Henna, Riihimäki; Virtanen, Anni, Valkeakoski​

Tekniikan ja liik​enteen ala

Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Naskali, Petri, Tampere

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Maijala, Hanna, Hämeenlinna; Sääluoto, Kimmo, Urjala

Degree Programme in Construction Engineering: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Ahokas, Mikko, Hämeenlinna; Doychinov, Simeon, Hämeenlinna; Rautio, Riku, Hämeenlinna

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Haile, Henoke, Riihimäki​

Degree Programme in Supply Chain Management: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Pham, Hong Cong, Vantaa

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Heinonen, Jarmo, Tuusula; Hyrkäs, Janne, Hyvinkää; Koskinen, Petteri, Hämeenkoski; Palkkimäki, Petteri, Riihimäki; Torkkel, Juha-Matti, Hattula

Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Leisti, Jani, Hyvinkää; Nieminen, Olli, Mäntsälä; Ollila, Otto, Forssa; Tammisto, Veli, Helsinki

Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Malinen, Mikko, Kuhmo; Mannila, Arttu, Riihimäki

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)

Heinonen, Heidi, Hollola; Huttunen, Jukka, Lahti; Hyvärinen, Eero, Kangasala; Kärkkäinen, Mika, Lohja; Rekola, Martti, Janakkala

Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Kolsi, Tommi, Jyväskylä; Laakso, Miika, Loppi; Lehto, Karri, Tampere; Mustonen, Mika, Orimattila; Mäkitalo, Pekka, Lahti; Romppanen, Henry, Lahti; ​Stenberg, Tero, Hämeenlinna; Yli-Sarja, Jaana, Tammela

Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Palin, Henri, Eura; Raita, Karo, Hyvinkää​

Yhteisk​untatie​teid​en, liiketalouden ja hallinnon ala

Degree Programme in International Business: tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Liang, Zhiyuan, Kiina

Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi (AMK)

Haikka, Henna, Tampere; Huusela, Eveliina, Hämeenlinna; Järvinen, Aslan, Janakkala; Karhu, Jenni, Hämeenlinna; Kopra, Sari, Hämeenlinna: Lehtonen, Sara, Hämeenlinna; Sarpaneva, Sari, Vantaa; Sjöman, Sanna, Hämeenlinna; Virtanen, Anita, Tampere​

Ylempi AM​K-tutkinto

Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Ayodeji, Michael, Vantaa; Kosova-Alija, Mirlinda, Hämeenlinna; Paatelainen, Jaakko, Helsinki

Teknologiaosaamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Ahlstedt-Soini, Minna, Pirkkala; Harajärvi, Heikki, Ylöjärvi

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ulmanen, Tuire, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi (ylempi AMK)

Saarinen, Kati, Nurmijärvi

Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Josefsson, Kalle, Espoo; Nieminen, Jukka, Janakkala; Tallbacka, Jari, Urjala; Tuominen, Petri, Tampere

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)

Heikkinen, Heidi, Janakkala; Heikkonen, Niklas, Espoo; Söderlund, Antti, Kotka

Onnea kaikille valmistu​neille!​

 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU