HAMKista 31.12.2014 ja 30.1.2015 valmistuvat

HAMKista 31.12.2014 ja 30.1.2015 valmistuvat

17.08.2018 13:37

Yhtee​​nsä 160 Hämee​n ammattikorkeakoulun (HAMK) opiskelijaa valmistui keskiviikkona 31.12.2014 tai valmistuu perjantaina ​30.1.2015. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuneiden nimet. ​

Kulttuu​riala​

Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK) ​

Metso, Emma, Lappeenranta; Sandren, Meeri, Hämeenlinna

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)

Autio, Maija, Helsinki; Kervinen, Mari, Heinävesi; Oikari, Silva, Hämeenlinna; Silen, Laura, Hämeenlinna; Vuorela, Topi, Janakkala​

Luonnontieteiden​ ala

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: tradenomi (AMK)

Eskola, Paula, Kempele; Huuhilo, Marko, Kouvola; Huuskonen, Tarmo, Hämeenlinna; Jaakkola, Henri, Hämeenlinna; Kela, Tiina, Oulu; Kemppainen, Lea, Nastola; Kurunsaari, Tuomas, Tampere; Loponen, Joonas, Hattula; Mäkilä, Minna-Liisa, Forssa; Salomäki, Erika, Janakkala; Suoranta, Juha, Janakkala; Uotila, Markus, Hämeenlinna; Weckström, Eero, Hämeenlinna​

Luonnonvara- ja  ympäristöala

Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)

Jokela, Karoliina, Tampere; Kaartinen, Olga, Forssa; Lehtonen, Päivi, Riihimäki; Tapio, Sari, Jyväskylä; Vesamäki, Pauliina, Tampere

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)

Eskola, Juho, Juupajoki; Heikka, Elina, Pöytyä; Hindström, Virve, Sastamala; Iivonen, Katri, Orimattila; Lempiäinen, Sanna, Lieto; Välimäki, Katariina, Loimaa

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)

Hiekkola, Minna, Jyväskylä; Hänninen, Seija, Pyhtää; Jokinen, Saara, Hämeenlinna; Karjalainen, Tea, Helsinki; Kiili, Mari, Laukaa; Laitinen, Nita, Lappeenranta; Mastosalo, Marja, Espoo; Rinne, Tiina-Liisa, Turku

Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (AMK)

Haapanen, Tuomas, Helsinki; Sademies, Sauli, Oulu

Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)

Hautala, Helena, Hämeenlinna; Niittylä, Oili, Tammela; Pitkänen, Mikko, Turku; Vartiainen, Satu, Lempäälä​

Sosia​ali-, terveys- ja liikunta-ala

Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)

Björk, Auli, Valkeakoski; Haverinen, Anniina, Tampere; Hurri, Sanna, Akaa; Ketonen, Netta, Valkeakoski; Mäkitalo, Karoliina, Turku; Peltola, Niina, Hämeenlinna; Puurunen, Annukka, Espoo; Rantala, Nina, Tampere; Saustamo, Sissi, Nakkila; Ylitalo, Raine, Hämeenlinna

Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja (AMK)

Heinonen, Sanna, Vesilahti; Mikkola, Jenni, Tampere; Rulja, Johanna, Tampere

Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)

Keskitalo, Raija, Hämeenlinna; Liehu, Satu, Lahti; Myyrä, Minna, Hausjärvi; Niskanen, Anu-Mari, Hämeenlinna; Nurmi-Matongo, Emma, Hämeenlinna; Ranta-Aho, Joel, Vantaa; Rytkölä, Sari, Ikaalinen; Saarinen, Sanna, Valkeakoski; Salminen, Linda, Hämeenlinna; Sorvari, Merja, Hämeenlinna; Talvi, Helena, Jokioinen; Uusitalo, Mervi, Hämeenlinna

Tekniikan ja liik​ente​en ala

Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Laine, Henri, Akaa; Rintala, Jorma, Tampere; Viitanen, Jarno, Tampere

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Kekäläinen, Timo, Hämeenlinna; Kopsala, Sari, Kaustinen; Kuusisto, Tiina, Järvenpää; Molander, Tiia, Oulu

Degree Programme in Automation Engineering: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Konadu, Kwaku, Valkeakoski

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Majasalmi, Teemu, Loppi; Oja, Aapo, Jokioinen; Törhönen, Petri, Hausjärvi

Liikennealan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Alakotila, Niina, Vantaa; Anttila, Niko, Hämeenlinna; Haverinen, Maarit, Riihimäki; Lagstedt, Jarmo, Hämeenlinna; Sillanpää, Lauri, Riihimäki; Vuorimaa, Kaius, Hyvinkää

Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Bärholm, Arttu, Forssa; Koskela, Ville, Tampere; Sihvonen, Lassi, Hämeenlinna

Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Nykänen, Pete, Helsinki

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)

Blom, Mika, Loppi; Gangsö, Kristian, Asikkala; Heiskanen, Atte, Riihimäki; Kuortti, Jarmo, Mäntsälä; Kutila, Henri, Forssa; Luotolampi, Jenina, Hämeenlinna; Stenroos, Sebastian, Lahti

Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Hirvonen, Antti, Jyväskylä; Kangasniemi, Mikael, Nurmijärvi; Kouvonen, Tomi, Petäjävesi; Piirto, Mikko, Akaa; Salovaara, Mika, Espoo; Sipponen, Juha, Valkeakoski

Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Koski, Jani, Hyvinkää; Meronen, Toni, Hämeenlinna

Ympäristöteknologia koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Koskinen, Mervi, Espoo; Tamminen, Tuomas, Turku; Tuominen, Jukka, Hämeenlinna

Yhteisk​untatie​teiden, liiketalouden ja hallinnon ala

Degree Programme in International Business: Bachelor of Business Administration (BBA), tradenomi (AMK)

Korpi, Liisa, Tampere; Salonen, Essi, Taivassalo; Städter, Hans, Tampere

Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi (AMK)

Alajoki, Miikka, Lempäälä; Anttila, Salla, Tampere; Halonen, Jaana, Hämeenlinna; Heikkinen, Petra, Hämeenlinna; Hentilä, Heini, Tampere; Jokinen, Tiina, Akaa; Kainulainen, Jonna, Hämeenlinna; Kauppinen, Veera, Hämeenlinna; Nuuttila, Emmi, Kouvola; Paloposki, Liisa, Hämeenlinna; Piiponniemi, Mervi, Hämeenlinna; Pirttijärvi, Tuomas, Nokia; Puisto, Outi, Kaarina; Rosenberg, Erno, Hämeenlinna; Ruuhijärvi, Pyry, Hämeenlinna; Saarinen, Anu, Hämeenlinna; Sireni, Paula, Hämeenlinna; Tikka, Tomi, Hämeenlinna; Valtonen, Miila, Hämeenlinna; Viitanen, Anna-Leena, Hämeenlinna; Ylinen-Puputti, Tuija, Nurmijärvi​

Ylempi AM​K-tutkinto

Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Davidsson, Hannaliisa, Pälkäne; Heikkinen, Juho, Pirkkala; Kallio, Hanna, Tampere; Pietarinen, Päivi, Espoo

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: agrologi (ylempi AMK)

Haakana, Arsi, Hämeenlinna

Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Autio-Nousiainen, Kaisa, Kerava

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Laaksonen, Minna, Akaa; Åby, Hanna, Pälkäne

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi (ylempi AMK)

Snellman, Minna, Akaa

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Aho-Mantila, Marjo, Hämeenlinna

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Lappalainen, Lilja, Vantaa; Repo, Timo, Riihimäki; Tokeensuu, Laura, Hämeenlinna

Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Tölli, Janne, Mäntsälä

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)

Ahokas, Sari, Nastola; Jokinen, Kati, Espoo

Onnea kaikille valmistu​​neille!

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU