HAMKista 31.5.2018 valmistuvat opiskelijat

HAMKista 31.5.2018 valmistuvat opiskelijat

29.08.2018 12:19

31.5.2018 saa AMK- ja YAMK-opintonsa päätökseen 144 opiskelijaamme. Lämpimät onnittelut!

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Muotoilun koulutus, muotoilija (AMK)

Kataja Elina Kaarina Michaela, Tampere

Muotoilun koulutus, artenomi (AMK)

Kemppainen Minna Marjukka, Helsinki
Mattsson Sofia Josefina, Helsinki
Salminen Heta Henriikka, Vantaa

Luonnonvara-ja ympäristöala

Maatilatalouden koulutus, agrologi (AMK)

Arpiainen Anu Maria, Pälkäne
Helttunen Kati Marjut, Loviisa
Karikytö Karoliina Ida Anneli, Tammela
Kukkola Aliisa Marjatta, Hämeenlinna, Renko
Leino Noora Valpuri, Paimio
Leppäkoski Antti Auvo Mikael, Hämeenlinna, Hauho
Matilainen Leena Marjukka, Hankasalmi
Nummi Satu-Anna Elina, Hämeenlinna, Iittala
Paavola Vesa Kalle, Hämeenlinna, Hauho
Rauva Juho Matti Asser, Sastamala
Rekola Teemu Johannes, Hollola
Ropilo Teemu Ilari Tapio, Kärkölä
Saha Esko Ilmari, Humppila
Savonen Juuso Ismo Mikael, Marttila
Tuominen Katariina Miia Maria, Huittinen

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK)

Glad Teppo Tapio, Kaarina
Jokela Tuomas Anttoni, Sastamala
Mahlamäki Kalle Oskari, Huittinen
Mattila Tiina Maria, Forssa

Maisemasuunnittelun koulutus, hortonomi (AMK)

Joensuu Laura Katariina, Oulainen
Åkerfelt Tiia Charlotta, Turku
Tikkanen Tero Petteri, Tampere

Puutarhatalouden koulutus, hortonomi (AMK)

Moilanen Katja Marika Birgitta, Kajaani
Nisunen Emma Heidi Tuulia, Hollola

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK)

Bomberg Ville Oskari Pekanpoika, Hämeenlinna, Lammi
Lapinniemi Meeri Emilia, Orimattila
Leponiemi Tuomas Mikael, Hämeenlinna, Lammi

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK)

Holck Iida Pauliina, Helsinki
Kranni Maija Mari Liisa, Forssa
Pirttilä Tanja Marianna, Mäntyharju

Tekniikan ja liikenteen ala

Automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Aatsinki Janne Erik, Kerava
Patrikainen Jouni Mikko Antero, Tampere

Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Koskela Topias Saku Pekka, Tampere
Remes Joni Petri Juhana, Riihimäki

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Brandes Jasmin Maria, Nurmijärvi

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Al-Dulaimi Mustafa Hatem Hasan, Helsinki
Kemppinen Arto Juhani, Hämeenlinna, Renko

Konetekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Islander Sami Kristian, Riihimäki

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Al-Dulaimi Bilal Hatem Hasan, Vantaa
Laakso Joni Olavi, Riihimäki
Mäkinen Suvi Tuuli, Kangasala

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Hätönen Nico Martti, Nurmijärvi
Lankinen Iikka Olavi, Hämeenlinna
Toivonen Joni Pekka, Hyvinkää

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Ansamäki Joonas Reijo Valtteri, Hyvinkää
Johansson Risto Kalevi, Lahti
Ketonen Lasse Pekka, Espoo
Koivumäki Oskar Jere Mikael, Helsinki
Kulma-aho Kaapo Niilo Vihtori, Turku
Kylmäniemi Nina Kristiina, Akaa
Lempinen Sampo Olavi, Järvenpää
Mattila Marko Juhani, Riihimäki
Partinen Suvi Päivikki, Hämeenlinna
Taipale Juha Markus, Hämeenlinna
Tähkäpää Eino Antero, Nousiainen
Vanhatalo Juho Vihtori Olli, Hämeenlinna
Viiman Joonas Juuso Nestori, Helsinki
Vuoriheimo Vili Pekka Santeri, Hyvinkää

Rakennustekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Ilomäki Jarmo Juhani, Hämeenlinna
Otava Samuel, Espoo
Pentikäinen Heikki Jalmari, Siikalatva

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Juuso Tomi Antero, Helsinki
Nevalainen Tero Jalmari, Hattula

Logistiikan koulutus, insinööri (AMK)

Salo Juha Matti, Tuusula

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Ahola Suvi Päivikki, Padasjoki
Hakkarainen Tatu Henri Aleksi, Hämeenlinna
Ruohonen Kaisa Maria, Tampere
Rämö Essi Matilda, Helsinki
Toikka Taru Matilda, Tampere
Valkama Sini Kaarina, Hämeenlinna
Valkonen Anna-Leena Kristiina, Tampere

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK)

Ala-Norppa Marika Tuulikki, Kangasala
Alkio Eva Stina Maria, Hämeenlinna
Arasalo Jussi Tapio, Tampere
Chafii Kirsi Maria, Valkeakoski
Fager-Pintilä Fia Johanna, Hämeenlinna
Fonsell Nina Elisabet, Hämeenlinna
Helin-Harinen Heidi Johanna, Valkeakoski
Jouppi Leena Kristiina, Lempäälä
Kumlander Katariina Elisabet, Valkeakoski
Lempinen Tia-Ilona, Hämeenlinna
Mattila Mirka-Maria, Jokioinen
Määttä Mari Eija Maarit, Akaa
Pajula Neea Katariina, Loimaa
Rantanen Anni Saara Sofia, Valkeakoski
Rautakoski Sanna Maaria, Hämeenlinna
Täppinen Henna Katariina, Hämeenlinna

Terveydenhoitajakoulutus, terveydenhoitaja (AMK)

Hanhinen Heta Katariina, Akaa
Helttunen Minna Susanna, Hämeenlinna
Järvinen Maiju Orvokki, Turku
Kupiainen Viola Sara Sofia, Savonlinna
Peltola Marika Aili Hannele, Lahti
Piikkilä Piia Pauliina, Tampere
Pänkäläinen Tuisku Brita Sofia, Lahti
Rajanen Netta Leena Helena, Riihimäki
Romu Tiina Liisa Sinikka, Forssa
Sillgren Tuuli Kukka Maria, Hämeenlinna
Sirén Katri Maria, Forssa
Tyni Sanna Laura Melissa, Valkeakoski
Uotila Marianna Katriina, Akaa
Vuorinen Janina Kristiina, Hämeenlinna

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Aalto Kati Marjaana, Hämeenlinna
Holopainen Heidi Saara Elina, Hämeenlinna
Kantanen Kaisa Marjatta, Hämeenlinna
Keskitalo Aleksi Jaakko Sakari, Tampere
Malmgren Sofia Christina, Raasepori
Paakasuo Noora Maria, Akaa
Peltonen Tarja Rosana, Tampere
Savola Eveliina Hanna Maria, Lappajärvi
Östman Sanna Katja Päivikki, Akaa

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Luonnonvara-ala

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)

Kolari Minna Marjatta, Hämeenlinna

Tekniikan ja liikenteen ala

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Kivikko Jari Mikko, Valkeakoski
Lukkarila Jaakko Juhana, Helsinki

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Mäntymaa Juha-Matti, Seinäjoki

Yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon ala

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Leinonen Eija Kaarina, Kangasala

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Tuomivaara Sari Maarit, Akaa

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Aaltonen Anne Marketta, Somero
Berg Marika Anneli, Humppila
Helminen Johanna Elviira. Tuusula
Hänninen Piia Pauliina, Janakkala
Karpov Tarja Anneli, Hollola
Terho Mikko Juhani, Turku
Wickström Susanna Tellervo, Tampere

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)

Koivusaari Taru Henrietta, Hämeenlinna
Suonpää Paula Marika, Hämeenlinna

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä, artenomi (ylempi AMK)

Uosukainen Riitu-Liisa, Helsinki

Kulttuuri- ja taidetoiminta hyvinvoinnin edistäjänä, sosionomi (ylempi AMK)

Majoinen Linda Julia, Riihimäki

Valmistuvat opiskelijat ovat antaneet suostumuksensa valmistumistiedon julkaisemiseen.

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU