HAMKista 31.7.2018 ja 31.8.2018 valmistuneet

HAMKista 31.7.2018 ja 31.8.2018 valmistuneet

31.08.2018 10:47

Heinä-elokuussa HAMKista valmistui yhteensä 58 opiskelijaa. Alla olevat ovat antaneet luvan valmistumistiedon julkaisemiseen.

Ammattikorkeakoulututkinnot 

Luonnonvara-ja ympäristöala 

Hevostalouden koulutus, agrologi (AMK) 

Hedman Elina Maria Katariina, Virolahti 

Lepistö Hanna Maria, Vihti 

Maatilatalouden koulutus, agrologi (AMK) 

Blomqvist Mandi Matilda, Jokioinen 

Maaseutuelinkeinojen koulutus, agrologi (AMK) 

Kopio Veera Anniina, Kokemäki 

Metsätalouden koulutus, metsätalousinsinööri (AMK) 

Eskuri Topi Timo Petteri, Vihti 

Kestävän kehityksen koulutus, ympäristösuunnittelija (AMK) 

Aapro Sari-Maarit, Riihimäki 

Metsäranta Senni Karoliina, Turku 

Tekniikan ja liikenteen ala 

Sähkö ja automaatiotekniikan koulutus, insinööri (AMK) 

Peltola Toni Tapani, Tampere 

Virtanen Henri Mikael, Valkeakoski 

Degree Programme in Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering 

Lutai Roman, Lahti 

Nikitin Sergei, Valkeakoski 

Degree Programme in Electrical and Automation Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering 

Trotskii Igor, Valkeakoski 

Bio- ja elintarviketekniikan koulutus, insinööri (AMK) 

Seurujärvi Sara Eveliina, Hämeenlinna 

Teerikorpi Sofia Wilhelmiina, Hämeenlinna 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK) 

Pykälä-Aho Daniel Kristian, Hyvinkää 

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering 

Kaczmarek Michal Szymon, Puola 

Logistiikan koulutus, insinööri (AMK) 

Laine Jaakko Olavi, Salo 

Tietotekniikan koulutus, insinööri (AMK) 

Lindfors Helene Katri Julia, Riihimäki 

Sarell Eero Juhani, Loimaa 

Vuori Tommi Matias, Tampere 

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK) 

Koskenoja Tero Matti Mikael, Turku 

Koskenoja Tommi Erkki Tapani, Turku 

Degree Programme in Construction Engineering, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering 

Giraldo Arciniegas Jimmy, Helsinki 

Idi Vitus Okwesirieze, Helsinki 

Sharma Laxman, Hämeenlinna 

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala 

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK) 

Haapaniemi Katri Anna Matilda, Tampere 

Mäkilä Enni Karoliina, Lieto 

Vähäkuopus Laura Hannele, Hämeenlinna 

International Business -koulutus, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration 

Missing Ann-Kristin, Saksa 

Luonnontieteiden ala 

Tietojenkäsittelyn koulutus, tradenomi (AMK) 

Kunnas Karoliina Mila, Hämeenlinna 

Murtomäki Matti Juhani, Kirkkonummi 

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala 

Sairaanhoitajakoulutus, sairaanhoitaja (AMK) 

Aakala Niina Hannele, Tampere 

Andersson Jenna Katriina Vilhelmiina, Forssa 

Kantonen Arto Reijo Juhani, Turku 

Lehtonen Suvi Tuulia, Forssa 

Mattila Riina Sara Eerika, Forssa 

Ylä-Jussila Kirsi Maarit, Hausjärvi 

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK) 

Järvinen Minna Jasmin Maria, Orimattila 

Viskari Mikko Väinö Johannes, Janakkala 

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot 

Luonnonvara-ja ympäristöala 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, ympäristösuunnittelija (ylempi AMK) 

Halin Anna Karoliina, Tampere 

Tekniikan ja liikenteen ala 

Biotalouden liiketoiminnan kehittämisen koulutus, insinööri (ylempi AMK) 

Hiltunen Heli Annele, Hämeenlinna 

Kantola Kirsi Johanna, Vantaa 

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK) 

Ansaharju Kristian, Tampere 

Hakonen Tero Tapani, Nurmijärvi 

Lindeberg Anu Maria, Lahti 

Lindström Harri Juhani, Valkeakoski 

Tulevaisuuden liikennejärjestelmät -koulutus, insinööri (ylempi AMK) 

Virtanen Helena Marjatta, Riihimäki 

Sosiaali- ja terveysala 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK) 

Jalasto Simo, Hämeenlinna 

Lähdemäki Susanne Kaarina, Hyvinkää 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU