HAMKista 31.7. ja 31.8.2015 valmistuvat

HAMKista 31.7. ja 31.8.2015 valmistuvat

31.08.2015 08:00

Yhtee​​nsä 77 Hämee​n ammattikorkeakoulun (HAMK) opiskelijaa valmistui perjantaina 31.7. tai valmistuu maanantaina 31.8. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuneiden nimet. ​

Kulttuu​​riala​

Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK)

Laine, Paula, Kouvola; Nieminen, Emmi, Hämeenlinna

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)

Karhinen, Sini, Riihimäki; Laaksonen, Heidi, Helsinki; Ylistö, Johanna, Tampere​

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: tradenomi (AMK)

Rekola, Saku, Hyvinkää; Remes, Janne, Hämeenlinna​

Luonnonvara- ja  ympäristöala

Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)

Heinonen, Anne, Vantaa; Siirilä, Elina, Espoo

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)

Heinijoki, Kaija, Tampere; Immonen, Ansa, Hämeenkyrö; Kumpulainen, Maarit, Forssa

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)

Forsman, Ninni, Helsinki; Harju-Koskinen, Tanja, Hyvinkää; Kalpala, Mona, Hämeenlinna

Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (AMK)

Autere, Anna, Hattula; Helander, Tuija, Hämeenlinna; Kinnunen, Olli-Pekka, Hollola; Rautio, Martti, Loppi; Tuominen, Joona, Hämeenlinna​

Sosia​ali-, terveys- ja liikunta-ala

Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)

Skantsi, Noora, Hämeenlinna

Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)

Aaltonen, Miia, Tampere; Tuominen, Tiina, Hämeenlinna​

Tekniika​n ja liik​enteen ala

Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Heino, Pentti, Lempäälä

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Mäkelä, Satu, Pälkäne

Degree Programme in Automation Engineering: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Adedotun, Joseph Adedayo, Tampere; Akpedeye, Oghenero, Tampere; Khodov, Artem, Tanska; Nguyen, Hoang, Espoo

Degree Programme in Construction Engineering: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Abebe, Henok, Espoo; Ivanov, Evgeny, Lahti; Wu, Qianqian, Kiina

Degree Programme in Industrial Management: Bachelor of Engineering (BEng), insinööri (AMK)

Akpedeye, Aghogho, Helsinki; Dmitrichenkov, Andrey, Valkeakoski; Rehman, Abdul, Tampere

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Pohjaslahti, Miikka, Hämeenlinna

Liikennealan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Aalto, Veijo, Hyvinkää; Hellstedt, Sami, Helsinki; Juselius, Ville, Helsinki; Lassila, Jussi, Tampere; Lehtolahti, Juuso, Järvenpää; Leino, Lauri, Hämeenlinna; Leppikangas, Sauli, Hattula; Pitkä, Tero, Hämeenlinna; Pitkänen, Roope, Hämeenlinna; Rantanen, Matti, Akaa; Tamminen, Antti, Lahti; Toivio, Waldemar, Helsinki; Turunen, Aapeli, Kerava; Uski, Jonna, Riihimäki; Valkama, Keijo, Orivesi

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)

Luoma, Anne, Turku; Männikkö, Mikko, Hattula; Rodionova, Ekaterina, Hämeenlinna; Varis, Mika, Lohja

Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Koivisto, Jarno, Ylöjärvi; Liski, Jussi, Hämeenlinna

Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Ketonen, Markus, Turku; Niemelä, Johannes, Forssa

Tuotantotalouden koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Lundén, Noora, Tampere

Tuotekehityksen koulutusohjelma: insinööri (AMK)

Kekola, Veikko, Vantaa​

Yhteisk​untatie​teiden, liiketalouden ja hallinno​n ala 

Degree Programme in International Business: tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Emrullahu, Galdim, Kosovo; Mulolli, Dea, Kosovo; Pihlaja, Mikko, Tampere; Tossavainen, Riikka, Valkeakoski

Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi (AMK)

Hämäläinen, Tiina, Hattula​

Ylempi AM​K-tutkinto

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: hortonomi (ylempi AMK)

Viinanen, Marika, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Korhonen, Tarja, Tampere

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi (ylempi AMK)

Inkinen, Ari, Helsinki; Karevaara, Marko, Hämeenlinna

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus: insinööri (ylempi AMK) (koulutuksen nimi vaihtunut 1.8.2014 alkaen)

Partanen, Teemu, Tampere

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)

Andersson, Rainer, Forssa; Saarikkomäki, Kari, Vantaa

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)

Perkiöniemi, Outi, Kerava

Onnea kaikille valmistuneille!

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU