HAMKista 8.6. valmistuvia ammatillisia opettajia

HAMKista 8.6. valmistuvia ammatillisia opettajia

08.06.2018 09:00

8.6. valmistuu HAMK ammatillisesta opettajankoulutuksesta 190 ammatillista opettajaa, 22 opinto-ohjaajaa ja 39 erityisopettajaa.

Alla lista valmistumistietonsa julkaistavaksi antaneista.

Ammatillinen opettajankoulutus  
Alajärvi Milka, Vantaa

Alhola Katriina, Hyvinkää

Arokivi Timo, Leppäkorpi

Avelin Tanja, Hämeenlinna

Berghem Jan, Helsinki

Eklind Niina, Vantaa

Ekqvist Jani, Paimio

Eloranta Matti, Ulvila

Eskelinen Terhi, Helsinki

Förnäs Johanna, Espoo

Gardemeister Mervi, Hyvinkää

Haapasalo Tea, Nurmijärvi

Hagström-Koivusara Micaela, Nurmijärvi

Haikama Reija, Hämeenlinna

Harpala Mikko, Lohja

Hartvik Carita, Kaarina

Heikkilä Susanna, Kerava

Helle-Kuusjoki Tuula, Vihti

Helynen Minna, Tampere

Henriksson Miikka, Hämeenlinna

Hirvensalo Juuso, Loimaa

Ikävalko Sara, Lahti

Ilola Maritta, Hämeenlinna

Ilola Taru, Turku

Ingman Mia, Helsinki

Isoaho Mikko, Vantaa

Jaakkola Kati, Lahti

Janhonen Katri, Espoo

Jumisko Henna-Mari, Helsinki

Juvela Riikka-Maija, Harjavalta

Järkkä Marja, Helsinki

Järvinen Riikka, Kouvola

Kaipainen Teuvo, Hämeenlinna

Kaseva Anneli, Forssa

Kaunisharju Erja, Tammela

Kaven Minna, Espoo

Keskinen Marjo, Torremolinos

Kierikka Olli, Tampere

Kinnunen Jatta, Helsinki

Kirmanen Marju, Espoo

Koivisto Sami, Raisio

Koivusaari Taru, Hämeenlinna

Koivusalo Jari, Hyvinkää

Kokko Monica, Lahti

Kononen Anandah, Vantaa

Korhonen Anna, Tampere

Korpi Heidi, Hattula

Koskelainen Jesse, Porvoo

Koskinen Raija, Kerava

Kuhlman-Keskinen Reija, Kotka

Kuikka Outi, Riihimäki

Kuittinen Marjo-Riitta, Hämeenlinna

Kukkonen Elena, Helsinki

Kuoppala Jenni, Hollola

Kurvinen Annetta, Sysmä

Kuusenaho Mari, Akaa

Kylänen Mika, Kouvola

Kämi-Conway Piritta, Somero

Kärki-Susi Katariina, Turku

Kärkkäinen Karoliina, Jokioinen

Laakso Santeri, Helsinki

Laamanen Outi, Espoo

Lahtia Janne, Kirkkonummi

Laiho Tiina, Espoo

Lappalainen Arto, Tampere

Laurila Jaana, Forssa

Laurila Päivi, Kangasala

Lehtisalo Anneli, Tampere

Lehtonen Maiju, Tampere

Lehtonen Sirpa, Espoo

Leisti Simo, Tampere

Linnosaari Hanna, Espoo

Louhola Mika, Paimio

Loukiainen Elina, Lempäälä

Lundán Johanna, Lempäälä

Lähteenmäki Anni, Espoo

Malin Minna, Vihti

Markkola Saana, Kauniainen

Mauranen Julius, Helsinki

Meriläinen Anni-Kaisa, Lohja

Merjankari Jenni, Helsinki

Mesiranta-Tynkkynen Kati, Tampere

Miettinen Eveliina, Helsinki

Mikkola Susanna, Akaa

Mikkola Niina, Somero

Mikkonen Maiju-Liisa, Tuusula

Mosconi Maj-Lis, Espoo

Myllymäki Miia, Ypäjä

Mäkelä Matti, Lapua

Mäkelä Satu, Oitti

Mäkynen Katja, Rio de Janeiro

Määttä Atte, Mäntsälä

Naboulsi Helena, Lahti

Nieminen Sari, Helsinki

Nieminen Timo, Hämeenlinna

Niittymäki Marjo, Urjala

Nousiainen Anu, Hyvinkää

Nurmela Aki-Matti, Kotka

Nurmi Mika, Nokia

Nurmi Pirjo, Espoo

Nurminen Nora, Espoo

Nurminen Tiia, Kirkkonummi

Ojala Pilvi, Loppi

Oksanen Annamaija, Kangasala

Ortiz Bedoya Fornier, Helsinki

Oyelere Solomon, Joensuu

Paju Niko, Kuusankoski

Palletvuori Sanna, Kaarina

Parkkonen Marita, Heinola

Pesonen Tuula, Valkeakoski

Pietikäinen Lauri, Naantali

Pirttiniemi Kaarle, Hämeenlinna

Polvi Seija, Helsinki

Pulkkinen Leena, Lahti

Puustinen Johanna, Helsinki

Rahkala-Simberg Mari-Johanna, Kerava

Raitaranta Airi, Hämeenlinna

Rajala Veli-Matti, Helsinki

Rantala Elina, Mäntsälä

Rantanen Sanna, Valkeakoski

Rautala Marjo, Helsinki

Reiman Riku, Helsinki

Rokka Eveliina, Naantali

Rouhiainen Piia, Lahti

Ruotsalainen Hannele, Espoo

Ruponen Hannele, Salo

Rättyä Sanna, Hausjärvi

Saarinen Laura, Hyvinkää

Saihomaa Severi, Helsinki

Sainio Jaana, Hämeenlinna

Salonen Violeta, Helsinki

Sanisalo Merja, Lahti

Savonjousi Kaarina, Espoo

Seppä Elisa, Kangasala

Setälä Maria, Lahti

Siukonen Sari, Raisio

Sivunen Johanna, Helsinki

Skogberg Anne, Kangasala

Skutnabb Kata, Hyvinkää

Sotaniemi Sanna, Kangasala

Starck Suvi, Helsinki

Stenberg Erja, Hollola

Suero Montero Calkin, Joensuu

Suhonen Minna, Lahti

Sundman Minna, Hattula

Suominen Kari, Siuntio

Talonpoika Kai, Espoo

Tanskanen Arto, Lahti

Tavaila Otso, Loimaa

Tervo Arja, Helsinki

Tiainen Taneli, Vantaa

Toivakka-Reiman Virpi, Forssa

Toivonen Laura, Rusko

Toivonen Ville, Loimaa

Tolppanen Jari, Porvoo

Torkkel Milla, Hattula

Torvinen Pilvi, Ylöjärvi

Tukiainen Hanna Helsinki

Tuovinen Tiina, Janakkala

Tähkäpää Marika, Kaarina

Uusitupa Kati, Raisio

Vainikka Johanna, Espoo

Walther-Niemelä Pia, Tampere

Vilkman Mari, Orimattila

Vinterbäck Tero, Aura

Virpi Risto, Vantaa

Virtanen Viivi, Helsinki

Vuorinen Tuula, Forssa

Vuorinen Riitta, Orivesi

Vänttilä Petri, Vihti

Ylimys Päivi-Margit, Virrat

Ziegler Nicholas, Helsinki

Öhman Johanna, Paimio

Örnmark Heidi, Karkkila 

Ammatillinen erityisopettajankoulutus

Annala Tuija, Helsinki

Ahtiainen-Butt Pirre, Helsinki

Aro Laura, Hämeenlinna

Haussila Esa, Helsinki

Hupponen Jyrki Helsinki

Husso Matti, Vantaa

Häyrinen Raila, Espoo

Järvinen Jari, Janakkala

Kakko Hilla, Lahti

Koikkalainen Riitta, Lempäälä

Kontiokari Matti, Vaasa

Käpymäki Tatu, Tuusula

Lahtinen Leena-Maija, Lahti

Lampén Kati, Lahti

Leskinen Anne-Marie, Järvenpää

Lindgren Kimmo, Forssa

Lindholm Auli, Lohja

Malm Johanna, Tampere

Nurminen Tomi, Järvenpää

Pekkala Mikael, Espoo

Peltoniemi Tarja, Veteli

Pietilä Hanna, Janakkala

Rannanjärvi-Laukkanen Tuula, Akaa

Rantala Jukka, Hämeenlinna

Raussi Erja, Espoo

Rautiainen Salme, Helsinki

Ruusiala Marko, Ypäjä

Saarimaa Jenny, Janakkala

Saartenkorpi Harri, Hämeenlinna

Sajantola-Honkanen Marita, Hattula

Salmi Merja, Riihimäki

Soininen Tiina, Kirkkonummi

Talonen Anna, Janakkala

Varis Mika, Lohja

Varjonen Päivi, Pöytyä

Vesterinen Sampo, Porvoo 

Ammatillinen opinto-ohjaajankoulutus

Ahtela Anu, Lohja

Blomander Linda, Porvoo

Girod Johanna, Espoo

Hemmilä Katri, Vantaa

Hännikäinen Päivi, Kotka

Isaksson Iiro, Naantali

Kanerva Elina, Hämeenlinna

Martinmaa Mari, Vantaa

Mäki-Ullakko Eija, Kannus

Niuta Pia, Lahti

Norrgrann Claus, Vaasa

Penttinen Minna, Porvoo

Polvinen Minna, Espoo

Pylkkönen Tiina, Espoo

Ruutiainen Päivi, Lahti

Sairanen Petja, Espoo

Soldan Terhi, Akaa

Suojoki Kaisa, Helsinki

Tuomola Tarita Vantaa

Wallin Piia, Janakkala

Ylieskola Minna, Espoo 

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU