Office 365 imported

Antti Aimo

Antti Aimo yliopettaja, koulutuspäällikkö sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358405560227 Antti.Aimo@hamk.fi Tietoja minustaVastuullani ovat sähkö- ja automaatiotekniikan sekä Electrical and Automation Engineering -koulutukset HAMKin Valkeakosken yksikössä.Osaaminenautomaatio, koulutussuunnittelu, automaatiojärjestelmä, instrumentointi, robotti
continue reading

Antti Peltola

Antti Peltola yliopettaja biotalouden yhteiset palvelut Puh. +358400712368 antti.peltola@hamk.fi ProjektitNoin 150 projektissa johtajana tai projektipäällikkönäOsaaminenOpinnäytetutkimusten ohjaus, Tutkimus- ja kehittämisyksikön johtaminen, Tutkimusryhmän johtaminen, Konsulttiyrityksen johtaminen, kansainvälinen yhteistyö Pohjoismaissa ja Euroopassa
continue reading

Anu Raudasoja

Anu Raudasoja yliopettaja, koulutuspäällikkö ammatillinen erityisopettajan- ja opinto-ohjaajankoulutus Puh. +358505763581 anu.raudasoja@hamk.fi
continue reading

Arto Vuollet

Arto Vuollet yliopettaja puutarhatalous Puh. +358403548362 Arto.Vuollet@hamk.fi Tietoja minustaPuutarhatalouden opettaja, erikoisala kasvihuonetuotanto. Maatalous- ja metsätieteiden maisteri, pääaineena puutarhatiede. Olen opiskellut myös maanviljelyskemiaa ja -fysiikkaa sekä maatalousekonomiaa. Tutkimustyö on lähinnä tilaustöitä alan elinkeinoelämälle.I am teaching in the Degree Programme in Horticulture with
continue reading

Asta Mattila

Asta Mattila yliopettaja liiketalous Puh. +358408325966 Asta.Mattila@hamk.fi Tietoja minustaYliopettaja, Laskentaekonomi, KTM pääaineena vero-oikeus, Kauppatieteiden lisensiaatti pääaineena talousoikeus, HHJMonipuolinen työkokemus "oikeista töistä" mm. Valmetin tytäryrityksen pääkirjanpitäjäna, tilitoimiston asiantuntijana ja konsernin controllerina. Opettajakokemusta laajasti eri oppilaitoksissa ja eri asteilla mm. lähi-, monimuoto- ja verkko-opetusta
continue reading

Esa Murtola

Esa Murtola yliopettaja konetekniikka Puh. +358505745252 Esa.Murtola@hamk.fi Tietoja minustaLujuusopin, elementtimenetelmän, dynamiikan ja matematiikan opetus ja opinnäytetöiden ohjaus.Osaaminenteknillinen mekaniikka, FEM, Lujuusoppi, rakenteiden optimointi, matematiikka
continue reading

Harri Mattila

Harri Mattila yliopettaja kestävä kehitys Puh. +358505545645 Harri.Mattila@hamk.fi Tietoja minustaDosentti, Tekniikan tohtori Harri MattilaOlen monipuolisella työkokemuksella varustettu ympäristöalan ammattilainen. Kotimaisten yksityisen ja julkisen sektorin töiden lisäksi olen työskennellyt yhteensä noin 7 vuoden ajan Tansaniassa, Keniassa ja Etiopiassa. HAMK on ollut
continue reading

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU