Valmistuvat 29.3.2018

Valmistuvat 29.3.2018

29.03.2018 10:23

Tänään valmistuu yhteensä 63 opiskelijaa. Lämpimät onnittelut tutkinnon suorittaneille!

Ammattikorkeakoulututkinnot

Kulttuuriala

Muotoilun koulutusohjelma, muotoilija (AMK)

Karhu Mira, Hämeenlinna

Luonnonvara-ja ympäristöala

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK)

Ahlqvist Kristian, Salo

Maatilatalouden koulutus, agrologi (AMK)

Tapani Riku, Laitila

Rakennetun ympäristön koulutus, hortonomi (AMK)

Airamo Marjo, Lahti

Puutarhatalouden koulutusohjelma, hortonomi (AMK)

Keulas Laura, Kangasala

Östergård Linda,  Hyvinkää

Tekniikan ja liikenteenala

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Management, insinööri (AMK), Bachelor of Engineering

Islam Rezwanul, Riihimäki

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Ahonen Johanna, Kangasala

Kone- ja tuotantotekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Kellokoski Antti, Tampere

Lustig Tomi,  Ylöjärvi

Liikennealan koulutus, insinööri (AMK)

Härme Matias,  Hyvinkää

Linna Mira,  Hyvinkää

Tuominen Jonne,  Tampere

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, rakennusmestari (AMK)

Hovila Aku Aleksi, Hämeenlinna

Majamaa Juuso Matias, Hämeenlinna

Pudassalo Janne Mikael, Valkeakoski

Rokkanen Riku Santeri, Hämeenlinna

Takala Jere,  Hämeenlinna

Vehovuori Jyri,  Lohja

Rakennus- ja yhdyskuntatekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Aikoma Tomi,  Helsinki

Lehtinen Jyri,  Hämeenlinna

Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Happonen Simo, Riihimäki

Sirviö Ville,  Hyvinkää

Tieto- ja viestintätekniikan koulutus, insinööri (AMK)

Happo Ville, Helsinki

Kuronen Janne,  Lappeenranta

Merisalo Teemu Hauho, Hämeenlinna

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kuusela Karri,  Tampere

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Liiketalouden koulutus, tradenomi (AMK)

Isomo Niclette, Hämeenlinna

Lahtinen Maaret,  Forssa

Lindfors Juuso,  Hämeenlinna

Rajala Heidi,  Forssa

Degree Programme in International Business, tradenomi (AMK), Bachelor of Business Administration

Haavisto Niko,  Valkeakoski

Luonnontieteiden ala

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma, tradenomi (AMK)

Thomenius Nina,  Hämeenlinna

Sosiaali-, terveys- ja liikunta-ala

Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK)

Kallio Pauliina,  Tampere

Kellokumpu Satu,  Tampere

Rantala Sisko,  Jokioinen

Hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitaja (AMK)

Tähtivalo-Halme Katja,  Hämeenlinna

Sosionomikoulutus, sosionomi (AMK)

Kyllöinen Laura,  Tampere

Mellanen Anu,  Tampere

Tapola Mikko, Hämeenlinna

Varmiola Mari, Tampere

Ylemmät ammattikorkeakoulututkinnot

Tekniikan ja liikenteen ala

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutus, insinööri (ylempi AMK)

Hotti Suvi,  Vihti

Katainen Tommi, Kajaani

Lehtimäki Aleksi,  Hattula

Mantela Tomi,  Hämeenlinna

Sivonen Katja,  Nurmijärvi

Yhteiskuntatieteiden-, liiketalouden- ja hallinnonala

Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship, tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration

Tuovinen Jonna,  Lempäälä

Liiketoiminnan kehittämisen koulutus, tradenomi (ylempi AMK)

Kymäläinen Tia, Hattula

Mettälä Krista,  Hattula

Sosiaali- ja terveysala

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutus, sosionomi (ylempi AMK)

Aitto-Oja Taina,  Janakkala

Ersfolk Reetta,  Hämeenlinna

Väänänen Mari,  Hyvinkää

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU