Office 365 imported

Anna Mikkonen

Anna Mikkonen palveluasiantuntija, kirjasto kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358503573790 anna.mikkonen@hamk.fi Tietoja minustaPääasialliset tehtäväni Hamkissa ovat kirjaston asiakaspalvelutiimin vetäminen ja lähiesimiehenä toimiminen sekä avoimen tki-toiminnan koordinoiminen Hamkissa toimimalla  avoimen tki-tuen tiimin vetäjänä.Osaaminenkirjastoala, Asiakaspalvelu, Tutkimusosaaminen, tutkimusmenetelmät, tiedonhaku, käyttäjätutkimukset, käytettävyystutkimukset, tieteellinen julkaiseminen
continue reading

Anneli Sinervirta

Anneli Sinervirta tietopalvelusihteeri kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358503031153 Anneli.Sinervirta@hamk.fi Tietoja minustaOlen tietopalvelusihteeri HAMKin kirjastossa. Työskentelen Riihimäen ja Visamäen kirjastoissa asiakaspalvelussa.OsaaminenKirjasto- ja tietopalvelu ammattitutkinto, yhteisöllinen viestintä, Yhteisen ajan hallinta, tiimien työtilat, Verkkotapaamiset, tietosuoja, Yhteisöllisen työskentelyn osaaja, Open Badge Passport -jäsen, Henkilötietojen
continue reading

Asta Ojala

Asta Ojala tietopalvelusihteeri kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358505745322 asta.ojala@hamk.fi Tietoja minustaVisamäen kirjasto N-rakennus 2. kerros työhuone N214
continue reading

Eerika Kiuru

Eerika Kiuru informaatikko kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358505917394 eerika.kiuru@hamk.fi Tietoja minustaInformaatikko, tiedonhaun ohjaus ja opetus. Vastuualat: Teknologiaosaaminen, yrittäjyys ja liiketoimintaosaaminen, AOKK sekä biotaloudesta hevostalous, maaseutuelinkeinot ja kestävä kehitys.Information specialist, information searching guidance for:- Automation engineering,- Business management and entrepreneurship - Construction engineering- Industrial management- International business-
continue reading

Erika Kallinen

Erika Kallinen tietopalvelusihteeri kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358505282409 erika.kallinen@hamk.fi Tietoja minustaToimin Visamäen ja Valkeakosken kampuskirjastoissa asiakaspalvelu- ja viestintätehtävissä.ProjektitKoha-kirjastojärjestelmän käyttöönotto / testausOsaaminenKirjastot, Asiakaspalvelu, Koha, viestintä, Finna
continue reading

Irina Vikman

Irina Vikman informaatikko kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358505233748 irina.vikman@hamk.fi Tietoja minustaTyönkuvaani kuuluu kirjaston ja koulutusohjelmien (virkakäyttö) painettujen aineistojen hankinta ja kuvailu/metadata/luettelointi. Hankin myös Ellibs-palvelun e-kirjoja ja kuvailen/luetteloin ylipäänsä kirjastomme eri palveluista hankkimia e-aineistoja. Kuvailen aineistojen sisältöä HAMK Finnaan, jotta kirjastomme
continue reading

Jonna Kaaro

Jonna Kaaro tietopalvelusihteeri kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358503043663 jonna.kaaro@hamk.fi Tietoja minustaTietopalvelusihteerinä Evolla, Lepaalla ja VisamäessäOsaamismerkit:1) Yhteisöllisen työskentelynosaaja  https://openbadgepassport.com/app/badge/info/219852) Henkilötietojen käsittely  https://openbadgepassport.com/app/badge/info/622983) O365 Mobiili-osaaja  https://openbadgepassport.com/app/badge/info/25444
continue reading

Kari Mikkonen

Kari Mikkonen informaatikko kirjasto- ja tietopalvelut Puh. +358407550459 Kari.Mikkonen@hamk.fi Tietoja minustaOlen Hamkin kirjastossa sosiaalialan ja hoitotyön informaatikko.  Hankin uusia aineistoja ja pidän tiedonhaun opetus- ja ohjaustunteja.  Toimin myös Kanta-Hämeen keskussairaalan informaatikkona puolikkaalla työajalla.  Työhuoneeni Visamäessä on C-208.  Pääsääntöisesti olen Visamäessä
continue reading

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU