Office 365 imported

Antti Aimo

Antti Aimo yliopettaja, koulutuspäällikkö sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358405560227 Antti.Aimo@hamk.fi Tietoja minustaVastuullani ovat sähkö- ja automaatiotekniikan sekä Electrical and Automation Engineering -koulutukset HAMKin Valkeakosken yksikössä.Osaaminenautomaatio, koulutussuunnittelu, automaatiojärjestelmä, instrumentointi, robotti
continue reading

Jan-Peter Nowak

Jan-Peter Nowak tekninen asiantuntija sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358503701886 jan-peter.nowak@hamk.fi ProjektitRobola, TrimolaOsaaminenautomaatio
continue reading

Juha Sarkula

Juha Sarkula lehtori sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358408301583 Juha.Sarkula@hamk.fi Tietoja minustaToimin opetustehtävissä Valkeakosken yksikössä.Osaaminenmikroprosessorit, Ohjelmointi, Elektroniikka, Ohjelmoitavat logiikat
continue reading

Juhani Henttonen

Juhani Henttonen yliopettaja sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505745186 Juhani.Henttonen@hamk.fi Tietoja minustaSäätötekniikan, simuloinnin ja matematiikan opetus ProjektitAuNeOsaaminenMatlab/Simulink, Scilab/Xcos, Octave, Labview, Jupyterlab, Säätötekniikka, simulointi
continue reading

Niina Valtaranta

Niina Valtaranta lehtori sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505745094 Niina.Valtaranta@hamk.fi Tietoja minustaIn Valkeakoski office: C144In Riihimäki office: D114OsaaminenLanguage education, Presentation Skills, Drafting Technical Reports, Academic Language
continue reading

Raine Lehto

Raine Lehto yliopettaja sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505745228 Raine.Lehto@hamk.fi ProjektitAuNeOsaaminenFysiikka, sähköfysiikka, energia, konenäkö, LabVIEW, Matlab
continue reading

Timo Väisänen

Timo Väisänen lehtori sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358504314808 timo.vaisanen@hamk.fi Tietoja minustaToimin sähkövoimatekniikan lehtorina Sähkö- ja automaatiotekniikan koulutusohjelmassa Valkeakoskella. Lisäksi kuulun Energiatehokkuustutkimusryhmään.ProjektitTOE - Tarkalla ohjauksella energiatehokkuutta, Monitaitoinen rakennuksen energiasuunnittelija, UVVETOsaaminenSähkövoimatekniikka, Rakennusten sähkösuunnittelu -ja asennukset, Sähkötyöturvallisuus, Rakennusten energiatehokkuus, Teollisuuden sähkö- ja instrumenttisuunnittelu,
continue reading

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU