sähkö- ja automaatiotekniikka Archives - Hämeen ammattikorkeakoulu
Office 365 imported

Annina Aromäki

Henkilön yhteystiedot Aromäki Annina assistentti sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358504421521 annina.aromaki@hamk.fi Tietoja minustaTyötehtäviini kuuluvat sähkö- ja automaatiotekniikan laboratorioiden toiminnan kehittämiseen osallistuminen, opiskelijoiden laboratoriotöiden suunnittelu, testaus ja toteutus, opiskelijoiden ohjaus ja neuvonta sekä opetustehtävissä avustaminen.
continue reading

Antti Aimo

Henkilön yhteystiedot Aimo Antti yliopettaja, koulutuspäällikkö sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358405560227 Antti.Aimo@hamk.fi Tietoja minustaVastuullani ovat sähkö- ja automaatiotekniikan sekä Electrical and Automation Engineering -koulutukset HAMKin Valkeakosken yksikössä.Osaaminenautomaatio, koulutussuunnittelu, automaatiojärjestelmä, instrumentointi, robotti
continue reading

Ari Lindgren

Henkilön yhteystiedot Lindgren Ari assistentti sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358504339388 ari.lindgren@hamk.fi TutkinnotTampereen yliopisto
continue reading

Jan-Peter Nowak

Henkilön yhteystiedot Nowak Jan-Peter tekninen asiantuntija sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358503701886 jan-peter.nowak@hamk.fi ProjektitRobola, TrimolaOsaaminenautomaatioTutkinnotTTY, HAMK, OAKK, HAMK, automaatio, Tampereen yliopisto, TAKK, HLTI
continue reading

Juha Sarkula

Henkilön yhteystiedot Sarkula Juha lehtori sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358408301583 Juha.Sarkula@hamk.fi Tietoja minustaToimin opetustehtävissä Valkeakosken yksikössä.Osaaminenmikroprosessorit, Ohjelmointi, Elektroniikka, Ohjelmoitavat logiikat
continue reading

Juhani Henttonen

Henkilön yhteystiedot Henttonen Juhani yliopettaja sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505745186 Juhani.Henttonen@hamk.fi Tietoja minustaSäätötekniikan, simuloinnin ja matematiikan opetus ProjektitAuNeOsaaminenMatlab/Simulink, Scilab/Xcos, Octave, Labview, Jupyterlab, Säätötekniikka, simulointiTutkinnotTTKK
continue reading

Mika Oinonen

Henkilön yhteystiedot Oinonen Mika lehtori sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505177299 mika.oinonen@hamk.fi Tietoja minustaOpetan automaatiotekniikan kursseja suomenkielisille sekä kansainvälisille ryhmille.ProjektitAuNe - Automation in NetworkOsaaminenAutomaatiotekniikka, PLC-ohjelmointi, Elektroniikka, Koneautomaatio, Koneturvallisuus, Kenttäväylät, Mallipohjainen suunnitteluTutkinnotTampere University of Technology
continue reading

Osmo Huhtala

Henkilön yhteystiedot Huhtala Osmo tuntiopettaja (päätoiminen) sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505706769 osmo.huhtala@hamk.fi Tietoja minustaM.Sc in electric power systems from Tampere University of Technology and M.Sc in mathematics from University of Turku. Worked some 20 years in electric power industry in
continue reading

Raine Lehto

Henkilön yhteystiedot Lehto Raine yliopettaja sähkö- ja automaatiotekniikka Puh. +358505745228 Raine.Lehto@hamk.fi ProjektitAuNeOsaaminenFysiikka, sähköfysiikka, energia, konenäkö, LabVIEW, MatlabTutkinnotTTK, TkL
continue reading

HÄMEEN AMMATTIKORKEAKOULU